Podróżowanie z LF

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Podrozowanie z LF

Post autor: aka »

Ale wiedzę posiadłeś.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Podrozowanie z LF

Post autor: skiper75 »

aka pisze:Ale wiedzę posiadłeś.
Wiedza wiedza ale zdjec z tego nie bylo. Obrazek
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Podrozowanie z LF

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 19 lut 2022, 22:00
aka pisze:Ale wiedzę posiadłeś.
Wiedza wiedza ale zdjec z tego nie bylo.
I ja się przy okazji dowiedziałem, że fotoreporterzy z Grafleksami to wcale nie mieli tak bardzo pod górkę. Nie musieli zmieniać kasety po jednym strzale.
skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Podrozowanie z LF

Post autor: skpt »

Ze swojej strony odradzam w każdym razie proszenie Lepszej Połowy o zamknięcie Cię w szafie wynajętego pokoju. Zamiast spokojnie, w wygodnej, siedzącej pozycji, przekładać negatywy między pudełkami/kasetami, musisz ciągle upewniać ją, że tam w środku żyjesz. Jak się łatwo można domyślić brak stosownej sygnalizacji akustycznej może się skończyć źle dla materiałów. Przećwiczone (-;
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Podrozowanie z LF

Post autor: skiper75 »

skpt pisze:Ze swojej strony odradzam w każdym razie proszenie Lepszej Połowy o zamknięcie Cię w szafie wynajętego pokoju. Zamiast spokojnie, w wygodnej, siedzącej pozycji, przekładać negatywy między pudełkami/kasetami, musisz ciągle upewniać ją, że tam w środku żyjesz. Jak się łatwo można domyślić brak stosownej sygnalizacji akustycznej może się skończyć źle dla materiałów. Przećwiczone (-;
Lol. Jakos mam awersje do rekawow. Ale moze czas i okazja sie przeprosic.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Podrozowanie z LF

Post autor: zladygin »

skiper75 pisze: 20 lut 2022, 16:53 Lol. Jakos mam awersje do rekawow. Ale moze czas i okazja sie przeprosic.
Używam rozkładanego namiociku - jak pisałem. Jest o wiele wygodniejszy od rękawów, ręce się w nim nie pocą (większa objętość), mniejsze niebezpieczeństwo załapania kurzu. No i łatwiej się w nim zorganizować z kasetami i pudełkami.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Podrozowanie z LF

Post autor: zladygin »

skiper75 pisze: 19 lut 2022, 18:13 Wyglada zdrowo

https://www.ebay.com/itm/N-MINT-Graflex ... 632-2357-0
Hehe, widzę, że nabyłeś! Czy będziesz miał jakieś dodatkowe opłaty do zakupu z Japonii?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Podrozowanie z LF

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:
skiper75 pisze: 19 lut 2022, 18:13 Wyglada zdrowo

https://www.ebay.com/itm/N-MINT-Graflex ... 632-2357-0
Hehe, widzę, że nabyłeś! Czy będziesz miał jakieś dodatkowe opłaty z Japonii?
Nie. Kurna. Ktos lyknal. Napisalem do Pana Japonczyka czy by co nie sposcil no i dupa.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Podrozowanie z LF

Post autor: zladygin »

Ooo. Byłem pewien, że to Ty. Kasetka w rzeczywiście pięknym stanie. Jest jeszcze kilka innych niezłych ofert, z usa też, co na pewno wyjdzie taniej. Dla nas to trzeba pomnożyć przez dwa: przesyłka i podatki. A przed Trampem tak dobrze żarło: niewiele brakowało o bezcłowym ruchu USA - UE.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10061
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podrozowanie z LF

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 19 lut 2022, 21:55 Taaaa. Ale to bylo jeszcze przed tym jak podjalem decyzje ze jak mi sie trafia zabytkowe filmy to bede je ustawial na polce z napisem ekspozycja. Haha. Cos tam wyszlo ale moim skromnym zdaniem szkoda czasu.
Próbuję to ludziom mówić od bardzo dawna. Z tymi materiałami jest tak, jak ze starym winem. Ne nadają się do tego do czego zostały zrobione. Jedyne ich zastosowanie, to wystawa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Podrozowanie z LF

Post autor: skiper75 »

zladygin pisze:Ooo. Byłem pewien, że to Ty. Kasetka w rzeczywiście pięknym stanie. Jest jeszcze kilka innych niezłych ofert, z usa też, co na pewno wyjdzie taniej. Dla nas to trzeba pomnożyć przez dwa: przesyłka i podatki. A przed Trampem tak dobrze żarło: niewiele brakowało o bezcłowym ruchu USA - UE.
Wkurzylem sie i kupilem tyn

https://www.ebay.com/itm/Graflex-Grafma ... 632-2357-0
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Podrozowanie z LF

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
skiper75 pisze: 19 lut 2022, 21:55 Taaaa. Ale to bylo jeszcze przed tym jak podjalem decyzje ze jak mi sie trafia zabytkowe filmy to bede je ustawial na polce z napisem ekspozycja. Haha. Cos tam wyszlo ale moim skromnym zdaniem szkoda czasu.
Próbuję to ludziom mówić od bardzo dawna. Z tymi materiałami jest tak, jak ze starym winem. Ne nadają się do tego do czego zostały zrobione. Jedyne ich zastosowanie, to wystawa.
Wiesz. Chyba kazdy musi sam dojrzec do tego. Aczkolwiek sa tacy ktorzy sie zachwycaja ze im sie “cos pokazalo” na filmie sprzed 50 lat. mnie to nie kreci. Ale kazdy lubi co innego.
ODPOWIEDZ