Jaki zmiekczacz do negatywow?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

Mam na wykonczeniu butelke Mirasola, wczesniej jakis Adoxa i zastanawiam sie czy sa w ogole zauwazalne jakiekolwiek roznice? Ten Mirasol 2000 Tetenala jest jakis taki troche dziwny, moze dlatego ze juz dosc leciwy. Mam wrazenie, ze jakies slady zostawia i dlatego tez plucze po nim ponownie.

Jakies preferencje z Waszej strony? Najtanszy jest chyba Fomy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 31 sty 2022, 21:47 Mam na wykonczeniu butelke Mirasola, wczesniej jakis Adoxa i zastanawiam sie czy sa w ogole zauwazalne jakiekolwiek roznice? Ten Mirasol 2000 Tetenala jest jakis taki troche dziwny, moze dlatego ze juz dosc leciwy. Mam wrazenie, ze jakies slady zostawia i dlatego tez plucze po nim ponownie.

Jakies preferencje z Waszej strony? Najtanszy jest chyba Fomy
Jak leciwy to i leniwy ;-) Miałem jakiś od Fomy (chyba Fotonal), taki ładnie kilkuletni i miewałem zacieki. Kupiłem Mirasol i jest ok, a po wirowaniu to już całkiem super. Ćwiartka Mirasolu to przy płukaniu samych filmów (bez papierów) nie jest do zużycia zanim się nie zepsuje. Mirasol kosztuje tak ok. 1.5 X ceny Fomy., u nas 27.20 zł/250ml.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

aka pisze: 31 sty 2022, 21:59 Ćwiartka Mirasolu to przy płukaniu samych filmów (bez papierów) nie jest do zużycia zanim się nie zepsuje.
No wlasnie to jest chyba ten problem. Kupie najtanszy przy zamawianiu filmow, dzisiaj niestety zapomnialem.

A swoja droga to faktycznie wszystko poszlo do gory. Dzisiaj zamawialem 135. Po 10 szt. Tmaxa i Delty 100 oraz 14 HP5: niecale 260 Euro :roll: i mysle, ze taniej nie bedzie..
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 31 sty 2022, 22:04 Kupie najtanszy przy zamawianiu filmow,
Tu bym nie oszczędzał. Fomy jak musu nie ma to raczej bym nie kupował. Mirasol jest bardzo tani w porównaniu do Adox Adoflo (31.50 zł/100ml). Żeś wybrał najdroższe cz-b filmy, u nas w średnim: Tmax - 35zł, Delta 100 - 30zł, HP5+ - 24zł). Czyli Twój pakiet - 890zł czyli ok. 200 Euro! No ale kto bogatemu zabroni ;-)

Sorry, pojechałem po 120-tkach. Poprawka: (35.50 + 32+ 27) x 10 + 945 zł czyli ok. 210 Euro.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

aka, Powaznie? 60 Euro roznicy? To chyba zaczne filmy w Polsce kupowac. A gdzie te ceny? Te u mnie to juz najnizsze.

Z tym zmiekczaczem to jeszcze przemysle.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

E moment Ty podajesz ceny MF czy jak? Te tutaj tez sa tansze
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 31 sty 2022, 22:30 E moment Ty podajesz ceny MF czy jak? Te tutaj tez sa tansze
Poprawkę wstawiłem, wyszło ok. 10 Euro więcej dla 135 niż 120. Wiesz, po benzynę to nie będziesz do PL jeździł, ale filmy są tańsze sporo. Tyle, że to bratex.org i oni do DE nie wysyłają (pamiętasz baterie).
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

aka, Prawda, ale zawsze sobie moge dac przywiezc. Z bateriami sie w koncu nie oplacalo, ale filmy sprawdze w bratexie.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

oKuba pisze: 31 sty 2022, 22:48 ale zawsze sobie moge dac przywiezc
Toż właśnie po to Ci te ceny zapodałem. Bratex jest najtańszy i solidny. Terminy ważności ma ok.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

aka, To podziekowal serdecznie!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: rbit9n »

ja się nie znam, ale kurde faja, już druga butelka mirasolu mi zmętniała, nie pieni się i zostawia smugi, także tego. aha, żeby nie było, że dwa razy wcześniej do tej samej, mętnej rzeki, pierwszy mirasol był kupiony, drugi dostałem gratis do jakichś zakupów. tak że następnym razem chyba wypróbuję coś innego, albo będę płukał w Ag Stab.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 01 lut 2022, 07:53 ja się nie znam, ale kurde faja, już druga butelka mirasolu mi zmętniała, nie pieni się i zostawia smugi,
Nie wiem jeszcze ktory zakupie ale juz nie Mirasol. Ten poprzedni Adoxa kilka lat temu tez byl leciwy, ale sladow nie zostawial.

Edit: Zamowilem jednak mala buteleczke Adoflo II z darmowa dostawa do sklepu u mnie na miejscu. Zamawianie 0.5 litra plynu do negatywow nie ma sensu
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: aka »

Toście mi dali do myślenia... Nic tylko ludwika trzeba nakupić- w promocji 5zł za pół litra ;-)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: mrek »

rbit9n pisze: 01 lut 2022, 07:53 ja się nie znam, ale kurde faja, już druga butelka mirasolu mi zmętniała
U mnie jedna butelka się... zaśmierdziała. Dość nieprzyjemnie ale bez zmętnienia. Kolejną mam już ze dwa lata i jest OK
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Jaki zmiekczacz do negatywow?

Post autor: Mirosław »

[...] używałem nawet krople max dwie białego przezroczystego szamponu do włosów,wychodziło bez zacieków i niespodzianek :-)
Uzależniony od fotociemni .
ODPOWIEDZ