[S] Adaptall Pentax K [sprzedane]

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
einverv
-#
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2021, 10:34
Kontakt:

[S] Adaptall Pentax K [sprzedane]

Post autor: einverv »

Adaptall drugiej generacji. Umożliwia podpięcie obiektywów Tamrona pod body z mocowaniem Pentaxa. Przenosi automatykę przesłony w obu kierunkach w aparatach z mechanicznym przeniesieniem wartości przesłony (możliwość korzystania z trybu priorytetu migawki lub full auto w takich aparatach).

Adapter nosi kosmetyczne ślady używania - przetarcia, zarysowania itp. Mechanicznie jest w pełni sprawny - brak luzów, idelane spasowanie w płaszczyźnie obiektyw - body. Uwaga - bolec popychacza przysłony jest zagięty (widoczne na zdjęciu). To modyfikacja wykonana przez poprzedniego właściciela, która mi nie przeszkadzała. Bez problemu obcęgami można wyprostować go do fabrycznego stanu, jednak ze wględu na tę modyfikację, sprzedaję adapter po obniżonej cenie - 70zł plus ewentualna przesyłka.

Sprzęt można obejrzeć w Szczecinie. Odbiór osobisty lub wysyłka.
Załączniki
DSC02362.JPG
DSC02364.JPG
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 14:31 przez einverv, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

[S] Adaptall Pentax K

Post autor: powalos »

To podstawowa wersja Adaptalla do Pentax. Nie posiada styków a więc nie może sterować wartością przysłony z poziomu korpusu. Ta wersja o której piszę ja, poza posiadaniem styków, nie posiada tego kołnierza z wartościami przysłony. Ten nadaje się do wszystkich manualnych korpusów Pentax'a i również tych z AF ale posiadających pełny bagnet w korpusie. Niektóre korpusy pozbawione są "dźwigni" symulatora przysłony i z nimi obiektyw będzie współpracował tylko na maksymalnym otworze.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
einverv
-#
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2021, 10:34
Kontakt:

[S] Adaptall Pentax K

Post autor: einverv »

Nie wiedziałem tego. W korpusach z mechanicznym przeniesieniem przysłony działa pełna automatyka. Wyedytuję posta, żeby było konkretniej. Dzięki za uwagę.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

[S] Adaptall Pentax K

Post autor: powalos »

Nie ma za co dziękować. To nie miało być jak pouczenie, tylko jako uzupełnienie opisu. Mam obie wersje więc znam różnicę.
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ