[S] Jupiter 21M 200mm f/4.0 M42

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
einverv
-#
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2021, 10:34
Kontakt:

[S] Jupiter 21M 200mm f/4.0 M42

Post autor: einverv »

Moim zdaniem wyjątkowo udany egzemplarz. Data zakupu to rok 2000, w zestawie jest karta gwarancyjna, oryginalne dekielki na przód i tył oraz futerał w idealnym stanie.

Kosmetycznie obiektyw ma tylko jeden mały odprysk lakieru na wbudowanej, wysuwanej osłonie przeciwsłonecznej (widoczne na zdjęciu). Optycznie stan praktycznie idealny, na przednej soczewce jest drobna plamka i przebarwienie widoczne tylko pod światło (starałem się to uwidocznić na zbliżeniu na soczewkę na zdjęciu). Poza tym brak rys, grzyba, separacji, a powłoki są intensywne i w doskonałym stanie. Obiektyw moim zdaniem daje piękne kolory i rozmycie tła (patrz nieedytowane zdjęcie wykonane bezlusterkowcem Sony). Mechanicznie wszystko pracuje bardzo dobrze - pierścień ostrości z odpowiednim oporem, nie ma jakichkolwiek luzów. Uwaga - obiektyw pracuje tylko w trybie manual. Poprzedni właściciel wprowadził taką modyfikację, prawdopodobnie jest ona odwracalna. Sam nie podejmowałem się przywrócenia fabrycznego stanu, bo korzystałem z obiektywu na przejściówce bez blokady bolca przysłony, więc tryb auto nie był mi potrzebny. W związku z tą modyfikacją, sprzedaję obiektyw w niższej cenie - 250 zł plus ewentualna przesyłka.

Sprzęt można obejrzeć w Szczecinie. Odbiór osobisy lub wysyłka po uzgodnieniu.
Załączniki
DSC02315.JPG
DSC02319.JPG
DSC02325.JPG
DSC02452.JPG
DSC01221.JPG
DSC02466.JPG
DSC02324.JPG
ODPOWIEDZ