Gdzie kupujecie baterie SR44?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

Potrzebuje kolejny zapas, wiec moze ktos zna jakies dobre zrodlo z rozsadna cena?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: 4Rider »

oKuba, na allegro są szwajcarskie po 3,99 i Maxell po około 6-7. Ceny w PLN. Ja kupiłem teraz te szwajcarskie na R (nie pamiętam nazwy, a kompik wylaczony) ale jeszcze nie dotarły. Tak pisze o SR srebrowych nie LR. Są też cynkowo-powietrzne o niższym napięciu jakby ktoś potrzebował do staroci, te są tanie Everactive się nazywaja.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

4Rider, Dzieki. Zajrze tam. Na niem. Ebayu znalazem po 1 eur za szt. tych srebrowych. Potrzebuje ze 30 szt.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: 4Rider »

oKuba, no to cena podobna, te tańsze wychodzą po jakieś 0,90€ bo podane ceny też za sztukę - ale jak masz w Niemcach po euraku to i tak Ci taniej chyba wyjdzie ze względu na przesyłkę. Kupuj te japońskie lub szwajcarskie reklamowane jako do zegarków.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: technik219 »

Ja zamawiam normalnie w Kolporterze. Oni mają je w ofercie, ale sprzedawcy nie zamawiają bo dla nich wszystko jedno czy SR-44, czy LR-44. Te ostatnie kilka razy tańsze, więc zamawiają tańsze, "bo kto kupi droższe jak może tańsze"? Trzeba podejść do sprzedawcy, objaśnić mu w czym rzecz, powiedzieć jaka jest różnica między tymi bateriami i zamówi ile trzeba. Można też pogadać z zegarmistrzami - oni wymieniają baterie w zegarkach i zamówią ze swoich źródeł "wagonik" 10 sztuk. Im różnicy nie trzeba tłumaczyć, bo doskonale wiedzą czym się różnią baterie SR od LR.
PS - jakby co to można powiedzieć, że niezbędne są do glukometru (ktoś w rodzinie choruje na cukrzycę). W takiej sytuacji nie odmówią.
Lux mea lex
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

technik219, Dzieki. Kolporter nic mi nie mowi, ale zagugluje. O zegarmistrzach nie pomyslalem. Tutaj nie ma co probowac; maja aptekarskie ceny.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: rbit9n »

u zegarmistrza za SR44 liczą sobie 10 - 15 zł i jeszcze trzeba patrzeć, żeby nie wcisnął SR44W.

a swoją drogą, ależ bym chciał mieć w aptece niemieckie marże, ale by narzekającym na ceny zrzedła mina.


"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 01 sty 2022, 18:40 żeby nie wcisnął SR44W
Czym się różnią?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: rbit9n »

fizycznie tym, że SR44W mają pypeć na minusie, przynajmniej te produkowane przez Renatę, a elektrycznie jakoś inaczej się rozładowują, chyba że mi sprzedali zleżałe, bo trzymały krócej niż LR44.
Edyta dodaje, SR44W ma pojemność 110mAh, a SR44 ma pojemność 165mAh, oczywiście plus minus w zależności od firmy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 01 sty 2022, 18:56 SR44W mają pypeć na minusie
? Te "W" to może od "watch"?
Edit: takie coś znalazłem:
"
Baterie zegarkowe niskoprądowe maja na końcu oznaczenie SW, np. SR 626 SW. Są to baterie, które wkłada się do zegarków z prostymi mechanizmami, bez dodatkowych funkcji.

Baterie srebrowe wysokoprądowe wkłada się zazwyczaj do zegarków z dodatkowymi funkcjami, np. ze stoperem. Ich oznaczenia kończą się literką W. Przykład symbolu baterii zegarkowej wysokoprądowej to SR927W
"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: 4Rider »

Ja kupuje te deklarowane jako do zegarków i żadnych pypci nie mają ;-)
W przeszłości miałem jakieś z W, ale zwykle są bez W, a i tak piszą że do zegarków. Ale cholera ich wie.

A właśnie widziałem na alle Varty SR44 najtańsze po 4,35 - tamte szwajcarskie (Rayovac) kupiłem dwie na probe i chyba kupię na zapas te Varty od BRATEXa: https://allegro.pl/oferta/bateria-varta ... 7131754427 przy 10 sztukach wysyłka gratis z usługą Smart!
Ale to BRATEX więc zamiast 10 sztuk można sobie dobrać inny szpej foto do tych 4 dych ;-)

A tu w rozmiarze 44 te do staroci o niższym napięciu: https://allegro.pl/oferta/baterie-sluch ... 9922512995
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Z_photo
-#
Posty: 1024
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 01 sty 2022, 16:04 Potrzebuje kolejny zapas, wiec moze ktos zna jakies dobre zrodlo z rozsadna cena?
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=1901
W tym sklepie od wielu lat zaopatruję się w baterie i akumulatory do wszelakiego sprzętu fotograficznego (i nie tylko) i jak dotąd nigdy się nie zawiodłem.
Oferta jest bardzo szeroka - proszę sprawdzić klikając w "Kategorie".
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

Dzieki za wszystkie wskazowki. Jednak baterie Varty sa duzo tansze w Polsce. Przy 30 szt. dosc spora roznica. Te, o ktorych wspominalem po 1 eur to jakies no name’y, co nie oznacza’ ze musza byc gorsze, ale majac do wyboru wole jednak markowe
Z_photo
-#
Posty: 1024
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 01 sty 2022, 20:46 Jednak baterie Varty sa duzo tansze w Polsce.
To w niedługim czasie może się istotnie zmienić. :-(
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3194
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Gdzie kupujecie baterie SR44?

Post autor: oKuba »

Z_photo, Zamierzam zamowic w tym tygodniu, wiec moze zdaze ;-)

Wyglada na to, ze oferta Bratexu z allegro, ktora wspomnial Czwarty jest przy 30 szt. najbardziej aktrakcyjna. Zobaczymy czy wysylaja za granice. Wyslalem zapytanie
ODPOWIEDZ