Sprzedam "Belfoca II"

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: powalos »

Witam.
Pozbywam się tego aparatu. Zostawiam sobie tymczasowo Agfę Isolettę II. Rzadko robię zdjęcia w formacie 6x9. Sama Belfoca w stanie niemal bardzo dobrym. Obiektyw czysty, mieszek cały, w niemal fabrycznym stanie. Migawka sprawna. Samowyzwalacz - na moje oko - chodzi nieco wolniej ale działa. Do naprawy byłby futerał. Ja używałem tylko do przechowywania, bo na przechadzkę brałem sam aparat niosąc go za uchwyt na korpusie. Nie mam oczywiście wkładki na format 6x6 i nigdy jej nie miałem. Chciałbym 200 zł. Koszt przesyłki Pocztą (tak mi najwygodniej) biorę na siebie. Fotografie zrobione smartfonem więc są jakie są.Kontakt na PW.
IMG_20210826_105020_1.jpg
IMG_20210826_104917_1.jpg
IMG_20210826_104717_1.jpg
IMG_20210826_104654_1.jpg
IMG_20210826_104628_1.jpg
IMG_20210826_104559-1.jpg
Fan Pentax'a.
Rysiek_f
-#
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:28
Lokalizacja: Racibórz

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: Rysiek_f »

Witam. Możesz wrzucić skan negatywu z tego aparatu.
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: powalos »

Rysiek_f, a co Tobie da skan jakiegoś negatywu ? Kilka skanów jest wstawionych na forum, m.in. w wątku "Pejzaż łagodny".
No ale skoro chcesz, to dwa zmniejszone liniowo o 50%, aby nie obciążać forumowego serwera:
skan006_50%.jpg
skan007_50%.jpg
Fan Pentax'a.
Rysiek_f
-#
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:28
Lokalizacja: Racibórz

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: Rysiek_f »

Dziękuję bardzo. Już mi przeszła ochota na zakup. Pozdrawiam.
Pozdrawiam Rysiek
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: PPaweł »

No tak, na obu negatywach widać skazę - ten aparat na czarno-białym filmie robi niebieską kreskę. To niedopuszczalne.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: powalos »

PPaweł, :lol: 🍺
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: J.A. »

Aż człowiek zatęsknił za twarzoksiążkowymi lajkami. :-)
PPaweł, 👍
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: 4Rider »

Ten obiektyw jest bardzo dobry, co prawda mam przy aparatach 6x6 z ogniskowa 75, ale sądzę że ta 105 będzie jeszcze lepsza - przy mieszkach 6x6 ostrością i plastyka bije te od zeissa mz. Jak powisi jeszcze trochę to sam sobie kupię, bo bardzo ładny i wogle.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2093
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 30 sie 2021, 14:41 Aż człowiek zatęsknił za twarzoksiążkowymi lajkami. :-)
PPaweł, 👍
Oj, przydałoby się tutaj...
PPaweł od razu mam lepszy humor :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Vox
-#
Posty: 150
Rejestracja: 05 kwie 2019, 10:32

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: Vox »

Ale ten aparat (obiektyw?) ma poważny problem z ostrością. O ile u dołu kadru jest ona przyzwoita,
natomiast u góry jest zupełnie nieprzyzwoita. Na obu skanach. Prawdopodobnie jest problem
z równoległością płaszczyzn obiektywu i filmu.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: PPaweł »

Ja tam prosty Ślązak jestem, wiela nie trzeba, coby mie sie podobało, ale powiedzta, panocku:
1) Jakeście ocenili ostrość tego zdjęcia z wiatą, jak tam 1/3 na dole to jest ino zdeptany śnieg i chyba na jakie pojedyńcze trawki się tam można z ostrością zasadzać, nie mówiąc o tym, że ten śnieg ewidentnie pod sam aparat podchodzi, zatem z głębi ostrości wyłazi?
2) Czyśta aby nie zauważyli, co dół tego z brzózkami jest sporo bliżej, niż góra, bo jak się koło drzewa stoi, to korzenie ma się blisko, a czubek daleko? Że o tym, że górę zdjęcia zajmują też czubki zwyczajnie dalszych drzew nie wspomnę?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: 4Rider »

Vox, no żeś zapomniał o GO.
Nie wiem czy wyznawcy-ortodoxi ostrości, tępości nie widzą wszędzie, acz własnej belki nie widzą...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 30 sie 2021, 14:52 Ten obiektyw jest bardzo dobry, co prawda mam przy aparatach 6x6 z ogniskowa 75, ale sądzę że ta 105 będzie jeszcze lepsza - przy mieszkach 6x6 ostrością i plastyka bije te od zeissa mz. Jak powisi jeszcze trochę to sam sobie kupię, bo bardzo ładny i wogle.
Zaraz tam bije na głowę ... Ta fabryka również wkładała do tych aparatów obiektywy Zeissa, pod względem ostrości porównywalne.
Z tej serii mam Belitcę 35 mm i rzeczywiście również obiektyw jest porządny. Zresztą na bazie tego aparatu powstała też Belplasca stereo.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 31 sie 2021, 14:13 Zaraz tam bije na głowę ...
A słyszałeś o ogonie sroczki albo o dźwigni handlu? ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Vox
-#
Posty: 150
Rejestracja: 05 kwie 2019, 10:32

Sprzedam "Belfoca II"

Post autor: Vox »

PPaweł pisze: 31 sie 2021, 13:42
2) Czyśta aby nie zauważyli, co dół tego z brzózkami jest sporo bliżej, niż góra, bo jak się koło drzewa stoi, to korzenie ma się blisko, a czubek daleko? Że o tym, że górę zdjęcia zajmują też czubki zwyczajnie dalszych drzew nie wspomnę?
W kontekście pierwszego zdjęcia to zdanie jest bez sensu. Zauważ że pnie drzew są prawie równoległe. Czyli
obiektyw nie jest uniesiony do góry więc pnie są równoległe do płaszczyzny filmu. A skoro
płaszczyzna przedmiotu jest równoległa do płaszczyzny obrazu to odległość niezależnie od tego czy
mamy do czynienia z dołem czy górą odległość jest taka sama i ostrość powinna być zbliżona.
ODPOWIEDZ