wołanie 120 C41 w Szczecinie

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

NRD
-#
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:57

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: NRD »

Cześć,

z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania poszukuję labu w Szczecinie... czy znajdę tam coś godnego polecenia? W internecie natrafiłem na Best Foto, i co prawda oferują wołanie 120, ale ich oferta (kubki z nadrukiem itp.) nie wygląda zbyt profesjonalnie. Ale może to jednak tylko mylne wrażenie? Czy ktoś z was korzystał z ich usług?

Sam jestem przyzwyczajony do poziomu z wrocławskiego 'Pod Dachem' i boję się rozczarowania. Z góry dodam, że wolałbym uniknąć rozsądnej opcji z zawiezieniem jednej rolki na próbę, ponieważ do Szczecina i tak muszę dojechać kilkadziesiąt kilometrów, a poza tym wszystkie rolki jakie obecnie mam naświetlone wydają mi się 'ważne'...

Stąd moje pytanie na forum, dzięki za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: PPaweł »

Naświetl nieważną rolkę i wyślij do nich pocztą na próbę.
Natomiast co do profesjonalności nadruków na kubkach, to wszystko drożeje, a żyć trzeba, jak mawiała pewna znajoma czarodziejka. Geszeft jak geszeft, z samej fotografii na srebrze pewnie by nie wyżyli.
NRD
-#
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:57

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: NRD »

W ostateczności tak zrobię, ale wolałem wcześniej poszukać rekomendacji na forum. Co do kubków to też po chwili tak pomyślałem, ale jak pisałem wcześniej przyzwyczajony jestem do labu skupionego jedynie na wołaniu i skanowaniu. Może niesłusznie myślę stereotypowo…
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: szable »

nie wiem z której strony Szczecina mieszkasz, ja jestem ze Świnoujścia i wołam i skanuję swoje filmy czarno-białe w tradycyjnym procesie. Jeżeli jest Ci po drodze, to zapraszam, mogę pokazać co i jak i zaczniesz sam wołać. Nie ma w tym żadnej filozofii a frajdy co nie miara.
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: PPaweł »

Ale on pyta o kolorowe.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: szable »

PPaweł pisze: 06 lip 2021, 18:50 Ale on pyta o kolorowe.
tego nie wiemy. C41 to zarówno kolor jak i B&W

ja zaproponowałem przejście na tradycyjny B&W bo to i proste i przyjemne.
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: PPaweł »

No teoretycznie może i czarno-białe, ale tak, czy inaczej - C-41. Oczywiście samodzielne wywoływanie ułatwia już teraz życie, chyba że ktoś mieszka akurat na Komandorskiej.
NRD
-#
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:57

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: NRD »

szable pisze: 06 lip 2021, 18:36 nie wiem z której strony Szczecina mieszkasz, ja jestem ze Świnoujścia i wołam i skanuję swoje filmy czarno-białe w tradycyjnym procesie. Jeżeli jest Ci po drodze, to zapraszam, mogę pokazać co i jak i zaczniesz sam wołać. Nie ma w tym żadnej filozofii a frajdy co nie miara.
Dziękuję serdecznie za propozycję, ale chodzi właśnie o C41. Oczywiście i tutaj można się silić na samodzielne wywoływanie, ale szczerze mówiąc nie mam już na to ochoty i warunków.

Gdy fotografowałem w BW to oczywiście wywoływałem sam i rzeczywiście na początku frajdy było dużo i dobrze to wspominam.

Ps. Dwa tygodnie temu byłem pierwszy raz w życiu w Świnoujściu i na pewno tam wrócę ;)
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: Mirosław »

NRD pisze: 06 lip 2021, 18:04 Czy ktoś z was korzystał z ich usług?
Tak korzystałem w 2005 roku :mrgreen: to zapewne nic Ci nie daje ale wtedy robili to dobrze natomiast na dzień dzisiejszy to znak zapytania,są jeszcze inne miejsca ale to już bardzo duży znak zapytania.
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
einverv
-#
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2021, 10:34
Kontakt:

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: einverv »

NRD, korzystam regularnie z Foto Bestu, jeśli chodzi o C-41 śmiało możesz im zaufać. W Szczecinie z żadnego innego labu nie byłem zadowolony.
NRD
-#
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:57

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: NRD »

Dzięki! W takim razie skorzystam z ich usług :)
Awatar użytkownika
einverv
-#
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2021, 10:34
Kontakt:

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: einverv »

Przy okazji zwróć uwagę na ceny materiałów Kodaka u nich - mają taniej niż w niejednym sklepie internetowym.
NRD
-#
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:57

wołanie 120 C41 w Szczecinie

Post autor: NRD »

Rzeczywiście, Portra 400 za 41zł! A co do wołania nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń, w dodatku wszystkie filmy zostały wywołane od ręki. Z całą stanowczością polecam szczeciński Best Foto.
ODPOWIEDZ