Fotoalbum

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Fotoalbum

Post autor: Ozmin »

Cześć.
Czy ktoś z Was przerabiał temat zrobienia albumu fotograficznego, w którym są reprodukcje powiększeń czarnobiałych? Od jakiegoś czasu chodzi mi coś takiego po głowie. Myślałem nawet, aby zrobić taki album z powiększeń. Wystarczyło by tylko oprawić. Nie wiem tylko czy papier fotograficzny nadaje się na strony do albumu?
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Fotoalbum

Post autor: Adams »

Nie robiłem ale widziałem, były klejone kartki plecami plus oprawa u introligatora. Całkiem ładne.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Fotoalbum

Post autor: zladygin »

Przyznam - nie próbowałem. Podejrzewam jednak kłopoty przy bigowaniu (czyli zginaniu) kart wykonanych z papieru fotograficznego - może pękać emulsja. Bezpieczniej byłoby pewnie z plastikiem, ale wicie-rozumicie - to już nie ta klasa.
Najfajniej byłoby naklejać zdjęcia na karty z odpowiednio szlachetniej tektury (kartonu) i karty oprawiać u introligatora. Naklejanie - suchy montaż pod prasą. Tyle rozważania teoretyczne podparte doświadczeniami "prawie identycznymi z fotograficznymi".
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Fotoalbum

Post autor: Ozmin »

Tutaj przykład zrobiony na FB Ilforda.
https://youtu.be/6qVAWfTnVpo
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Fotoalbum

Post autor: zladygin »

Bardzo ładnie. Blok szyty ze składek, kapitałka, wyklejka...
Trzeba trochę umiejętności introligatorskiej albo zaprzyjaźniony fachowiec. Układ zdjęć do połowy składki po stronie parzystej, zdjęcie na rozwarciu i do końca składki na stronach nieparzystych. Ze względu na grubość papieru trzeba wykonać próby, żeby marginesy były były równe. Bezpieczniej zrobić zdjęcia do spadu. Może się udać.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Fotoalbum

Post autor: Imperitus »

Jakby co to mogę się podjąć wykonania takiego albumu, ale ze sztywnymi kartami. Poskładkowany papier foto raczej szybko się wyrobi na falcu. Ale to po sesji jakby co ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ