Linhof

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Linhof

Post autor: mrek »

skiper75 pisze: 30 mar 2021, 19:34 Ale ze mowisz ze np w supertechnice 90tka nie powalcze z budynkami?
Mam obiektyw Grandogon 75 i zawsze miałem problemy z jego używaniem w Calument, Bush Pressman i Toyo 45 CF.
Zależy jaki będziesz miał ten szeroki kąt. Myślę, że Supertechnika 4x5 przyjmie szkło 90 mm (Toyo 45 przyjmuje) ale ruchy będziesz miał ograniczone.
Sprawdź czy Supertechnika ma klapkę na przodzie obudowy do podnoszenia obiektywów, które tyłem weszły w obudowę.
Przy szerokim kącie konieczna płytka obiektywowa wgłębna, a przy niej adapter do gniazda wężyka.
No i przy precyzyjnym ostawianiu architektury przyda się dobre zaciemnienie, dobra lupa oraz linie na matówce. Przy szerokim kącie soczewka fresnela zdziała cuda.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Linhof

Post autor: szable »

mrek pisze: 31 mar 2021, 06:46
W jakim stanie miałeś miechy w Toyo? Firma słynie z nietrwałych miechów. W używanych przeze mnie dwóch było rzeszoto z masą małych dziurek.
Zawsze kupuję sprzęty w stanie MINT, bo wiem że prędzej czy później będę sprzedawał dalej, zafascynowany jakimś nowym systemem. Moje 3 Toyki jakie miałem, (2 mam do dziś) miały miechy w stanie idealnym. Do tego ja zawsze po zakupie wszystko naprawiam, czyszczę, impregnuję itp. Wszystko jest bez zarzutu.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Linhof

Post autor: skiper75 »

Kupione i dostarczone to sie pochwale a co mi tam.
Pierwsze wrazenie:
Malenki ten Linhof
Drugie:
Ciezki jak diabli
Trzecie:
Jak tylko odpakowalem to odpadl znaczek Linhof i tera kamera jest no name..... albo co se tam przykleje.
A tak na powaznie to podniecony jestem jak moj syn przed meczem Obrazek.
Ciekawostka jest ze od momentu klikniecie kupuje do otwarcia paczki nie minely 3 dni. Zakupilem w srode o 7:30 pm mojego czasu a dostarczono jakos kolo 4 pm. Z JAPONII. Cla nie doliczono Obrazek
Obrazek

Aaaa!
Czwarte wrazenie:
Nawet zlamanego labedzia Pan japonczyk noe wsadzil

Obrazek
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Linhof

Post autor: oKuba »

skiper75 pisze: 17 kwie 2021, 00:36 Kupione i dostarczone to sie pochwale a co mi tam.
Pierwsze wrazenie:
Malenki ten Linhof
To witam w klubie! Ktory to model?

Wez pod uwage, ze po tylu latach to i klej moze sie wykruszyc. Moja V jest dokladnie z mojego rocznika, a kardan color mlodszy o dwa lata. Widzialem kiedys na forum LFF jak pytasz Boba o wiek swojej kamery, wiec pewnie teraz tez sprawdzisz :mrgreen:

edit: pomylka, to teraz pytales Boba o wiek kamery no i juz wiem, ze to V ;-)

Z tym brakiem oplat celnych to zazdroszcze. Mnie zawsze kasuja..
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Linhof

Post autor: aka »

oKuba pisze: 17 kwie 2021, 05:57 Z tym brakiem oplat celnych to zazdroszcze. Mnie zawsze kasuja..
Praworządny obywatel sam, z własnej woli uiszcza opłaty naprawiając błąd służb celno-skarbowych ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Linhof

Post autor: oKuba »

Ciekawe czy Skiper uisci? :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Linhof

Post autor: 4Rider »

aka, oKuba,
ale Mario z Ameryki jest (teraz), nie ma co równać zwyczajów/przepisów do Europy, nie mówiąc już o Polszy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Linhof

Post autor: oKuba »

Ale praworzadne obywatele i amerykanskie byc powinny ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Linhof

Post autor: 4Rider »

oKuba, ale znasz tamtejsze przepisy celne?
Może zwolnienia są na wyższym poziomie niż w EU?
A i w paszport też bym nikomu nie zaglądał ;-)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2021, 08:06 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Linhof

Post autor: oKuba »

A tak nawiasem piszac, to bardzo sympatyczni ludzie w Linhofie pracuja. Mam do ich siedziby raptem dwa kilometry, wiec kilka razy juz tam bylem po jakies drobnostki i zaciagniecie porady, nawet podczas covida.

Sam budynek, a raczej budynki sa piekne stylowo i czesto Linhof wypozycza zabudowania jako kulisy na potrzeby filmu. Aktualnie Linhof to tylko 20 pracownikow. Na Technike 3000 trzeba wiec czekac ok. 6 miesiecy, chyba, ze sie ma szczescie i wlasnie zakonczono krotka produkcje serii.

Z ciekawostek dodam jeszcze stawke za robocizne, przy naprawie sprzetu: 149,- Euro plus VAT
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Linhof

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 17 kwie 2021, 08:05 oKuba, ale znasz tamnejsze przepisy celne?
Nie znam. Qmpel z Florydy tez nie placi nic przy odbiorze, niezaleznie czy Chiny czy Japonia. Pewnie prog celny jest dosc wysoki dla osob prywatnych. Ale to juz Skiper powinien sie odezwac, no i kazdy stan ma pewnie inne przepisy..
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Linhof

Post autor: mrek »

oKuba pisze: 17 kwie 2021, 08:06 A tak nawiasem piszac, to bardzo sympatyczni ludzie w Linhofie pracuja
Prawda. Mnie połączyli z technikiem, z którym omówiłem sens rozkładania prowadnic w celu przesmarowania. Odradził i powiedział jak przesmarować bez rozkładania moją Technikę V 6x9
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Linhof

Post autor: mrek »

skiper75 pisze: 17 kwie 2021, 00:36 Drugie:
Ciezki jak diabli
Przydatne przy zdjęciach z ręki. No ale rzadko :-)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Linhof

Post autor: skiper75 »

Praworzadnosc a placenie podatkow ..... no. Nie mam pojecia jakie sa stawki jak to wyglada od strony prawnej. Poprostu do glowy mi nie przyszlo sprawdzac. Zawsze jest bez oplat celnych ale fakt ze kontenerami nie sprowadzam.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Linhof

Post autor: skiper75 »

Takie pytanie. Bo moja wiedza z zakresu teorii jest mowiac oglednie niewystarczajaca.
Zakupilem sobie nowa

Fresnel screen and ground glass were made of Hi-Tech optical acrylic

I teraz mam zagwozdke. To sa dwa elementy jeden ma naniesione linie i jest przezroczysty a drugi to matowka z tym frendzlem jak mniemam.
Jesli dobrze rozumuje to w kolejnosci od obiektywu pierwsze jest matowka a potem ta pleksi z liniami.
Czy zle rozumuje.
I czy ta owa matowka ma znaczenoe ktora strona do obiektywu ?

Dziekuje za uwage
ODPOWIEDZ