Jaki sklep właściwie?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Jaki sklep właściwie?

Post autor: PPaweł »

Słuchajcie, może ja mam naiwną wizję rzeczywistości, ale czy istnieje jakiś porządnie zrobiony sklep, który nie ma przy każdej pozycji napisane "bardzo mało, prawie nic już nie ma", już nie mówiąc o ładowaniu człowiekowi pod oczy rzeczy, które są w ogóle niedostępne? I jeszcze, jakby na przykład można było wyszukiwać po czułości filmu, formacie papieru, liczbie klatek... Bo i czarno-białe, i fotonegatyw, chyba też fotociemnia wyglądają jak bieda z nędzą pisane przez studenta. To tak teraz wszędzie, czy może gdzieś jest cywilizacja?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Jaki sklep właściwie?

Post autor: zladygin »

PPaweł pisze: 02 mar 2021, 22:05 Słuchajcie, może ja mam naiwną wizję rzeczywistości, ale czy istnieje jakiś porządnie zrobiony sklep, który nie ma przy każdej pozycji napisane "bardzo mało, prawie nic już nie ma", już nie mówiąc o ładowaniu człowiekowi pod oczy rzeczy, które są w ogóle niedostępne? I jeszcze, jakby na przykład można było wyszukiwać po czułości filmu, formacie papieru, liczbie klatek... Bo i czarno-białe, i fotonegatyw, chyba też fotociemnia wyglądają jak bieda z nędzą pisane przez studenta. To tak teraz wszędzie, czy może gdzieś jest cywilizacja?
To dwie różne kwestie. To że "mało, ostatnia sztuka" to świadczy o tym, że spadł popyt, sprzedawcy nie mają za co kupować zapasów, które im się sprzedadzą, albo raczej nie. Pandemia wykończyła. To nie moje podejrzenie, tylko wypowiedź szefa jednego ze sklepów.

Oprogramowanie, które woła o pomstę do nieba. Rzeczywiście znalezienie czego po formacie, czułości, czy innych parametrach jest nieosiągalne. Dobrze, jak jest możliwość wyboru wg producenta. Sądzę, że oprogramowania będące na rynku (a na pewno te "budżetowe") nie mają możliwości wprowadzania aż tak wielu parametrów odnoście do jednego produkty.
Na pocieszenie - sklep fomy też nie daje takich możliwości. Ale w fotoimpex.com już jest znacznie lepiej.
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Jaki sklep właściwie?

Post autor: dak »

Obawiam się, że trzeba przywyknąć do mało lub wcale produktów „made in UK”. Albo będą, tylko drogie. Wróciły opłaty celne i to zrobi swoje. Coś czuję, że popyt na Fomkę się zwiększy...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jaki sklep właściwie?

Post autor: 4Rider »

dak, zobacz tu:
https://bratex.org

i u Fomy:
https://fomaobchod.cz/
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
heimer
-#
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2021, 12:05

Jaki sklep właściwie?

Post autor: heimer »

zladygin pisze: 02 mar 2021, 22:37 świadczy o tym, że spadł popyt, ... Pandemia wykończyła. To nie moje podejrzenie, tylko wypowiedź szefa jednego ze sklepów.
Popyt pewnie jest, to podaż spadła. Tak samo jest w prawie każdej branży. Dlatego ceny wszystkiego tak idą do góry, bo jest zapotrzebowanie, a nie ma towaru w sklepach.



Moja fotka w portalu:
Chińska herbata oolong - Herbata ulung (olong)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2022, 13:35 przez heimer, łącznie zmieniany 2 razy.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Jaki sklep właściwie?

Post autor: zladygin »

heimer pisze: 03 mar 2021, 08:44
zladygin pisze: 02 mar 2021, 22:37 świadczy o tym, że spadł popyt, ... Pandemia wykończyła. To nie moje podejrzenie, tylko wypowiedź szefa jednego ze sklepów.
Popyt pewnie jest, to podaż spadła, jak w prawie każdej innej branży. Dlatego ceny wszystkiego tak idą do góry, bo jest zapotrzebowanie, a nie ma towaru.
No właśnie popyt - mówię o relacji polskiego sprzedawcy detalicznego. Ale to nie wyklucza tego, o czym piszesz. Tak, czy inaczej, nasze zabawki robią się coraz droższe z zauważalnym spadkiem dostępności.
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Jaki sklep właściwie?

Post autor: PPaweł »

Cóż, jedno dobre, że to nie ja jestem fujar, który nie potrafi kupić wywoływacza ;-)
Tym niemniej wirusy wirusami, a jeżeli interes się słabo kręci, to wydawałoby się takie no dosyć naturalne, że się przynajmniej sprężamy i to, co jest staramy się załatwić jak najsprawniej, a tymczasem mam wrażenie, jakbym osobiście musiał kręcić korbą, żeby z moim zamówieniem w ogóle coś się działo. Popatrzę w te inne, w Fotoimpexie kupowałem nawet baterię do Weimara (dalej źle działa ;-) ), może coś z tego będzie. A jeszcze - ktoś ma namiar na sklep, gdzie można dostać 127 bez wyskrobywania resztek z kąta magazynu? Zdaje mi się, że Japończycy i Brytyjczycy lubili ten format, może tam coś?
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Jaki sklep właściwie?

Post autor: PPaweł »

zladygin pisze: 02 mar 2021, 22:37 Oprogramowanie, które woła o pomstę do nieba. Rzeczywiście znalezienie czego po formacie, czułości, czy innych parametrach jest nieosiągalne. Dobrze, jak jest możliwość wyboru wg producenta. Sądzę, że oprogramowania będące na rynku (a na pewno te "budżetowe") nie mają możliwości wprowadzania aż tak wielu parametrów odnoście do jednego produkty.
Trochę tak to wygląda, bo zestaw filtrów jest podejrzanie podobny u wszystkich. Natomiast jest to tak banalna i podstawowa sprawa w bazie danych, że wynika to chyba z iścia po taniości i niedasia, a nie z braku możliwości technicznej.
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Jaki sklep właściwie?

Post autor: dak »

4Rider pisze: 03 mar 2021, 07:45 dak, zobacz tu:
https://bratex.org

i u Fomy:
https://fomaobchod.cz/
Bratex ma ogólnie przyzwoite ceny, nie tylko Fomki, inne też. Jedynie Foma setka zapakowana w pudełko z napisem Kosmo Foto Mono jest jakaś taka droga. ;-)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Jaki sklep właściwie?

Post autor: zladygin »

PPaweł pisze: 03 mar 2021, 09:27
zladygin pisze: 02 mar 2021, 22:37 Oprogramowanie, które woła o pomstę do nieba. Rzeczywiście znalezienie czego po formacie, czułości, czy innych parametrach jest nieosiągalne. Dobrze, jak jest możliwość wyboru wg producenta. Sądzę, że oprogramowania będące na rynku (a na pewno te "budżetowe") nie mają możliwości wprowadzania aż tak wielu parametrów odnoście do jednego produkty.
Trochę tak to wygląda, bo zestaw filtrów jest podejrzanie podobny u wszystkich. Natomiast jest to tak banalna i podstawowa sprawa w bazie danych, że wynika to chyba z iścia po taniości i niedasia, a nie z braku możliwości technicznej.
Wszelkie Twoje oczekiwania dotyczące wyszukiwania realizuje fotoimpex.com:
Załączniki
2021-03-03_093513.jpg
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Jaki sklep właściwie?

Post autor: rbit9n »

zladygin pisze: 03 mar 2021, 09:37 realizuje fotoimpex.com:
nie czytawszy dyskusji , już po pierwszym poście chciałem zacytować: "to może dzie za niemiecko granico, bo chibaże nie u nas."
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ