pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: shovax »

musze wyczyscic styki pod kolkiem ustawiania iso, bo mi swiatlomierz pokazuje rozne bzdury, ale nie mam pojecia jak sie do niego dobrac... znalazlem tylko mala srubke na blokadzie spustu migawki.
zaczalem rozkrecac sanki pod lampe, ale na razie ostatnio srubka chyba nie wyjdzie ;) wiec mam nadzieje, ze to nie jest potrzebny element do rozkrecenia :P

ktos jakies rady? albo pomysly czego sprobowac? nie chce na sile sciagac pokretel, bo nie wiem,c zy tedy droga....


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: Imperitus »

Pokrętło czasów wygląda jakby skala dawała się wyjąć, dźwignia naciągu ma śrubę z lewym gwintem- kombinerki oklejone taśmą izolacyjną powinny wystarczyć. Korbkę zwijania jak zawsze
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: aka »

shovax pisze: 03 wrz 2020, 20:58 element do rozkrecenia
Tu, drugi wpis: http://forum.mflenses.com/chinon-ce-ii- ... 64270.html
wizualnie taka sama górna pokrywa i pokrętła. Spróbuj jak radzi ten dżentelmen.
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: shovax »

operacja sie udala, pacjent nie umarl! :D
Imperitus pisze: 04 wrz 2020, 07:36 dźwignia naciągu ma śrubę z lewym gwintem
nie, jednak srodek dzwigni jest zalepiony czarna tarcza, tak precyzyjnie, ze wyglada na czesc tej "czapeczki".
aka pisze: 04 wrz 2020, 09:14 Tu, drugi wpis: http://forum.mflenses.com/chinon-ce-ii- ... 64270.html
wizualnie taka sama górna pokrywa i pokrętła. Spróbuj jak radzi ten dżentelmen.
dokladnie tak, trzeba bylo nalac troche benzyny, zeby rozpuscila klej pod. tak smao tarcza czasow, i pierscien iso. pod tym juz byly rozne normalne i nienormalne srubki, tuleje i gwinnty

Obrazek

potem juz bylo latwo. w stykach do ustawienia iso byl jakis drucik (pewnie go brakuje gdzie indziej, ale na razie aparat dziala :D)

Obrazek

dzieki za pomoc
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: shovax »

a tak moze jeszcze z ciekawosci, te dwa potenciometry nakominku, to do kalibracji swiatlomierza?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

pacjent Chinon CM-3 - jak go rozebrac?

Post autor: Imperitus »

shovax pisze: 04 wrz 2020, 11:15 operacja sie udala, pacjent nie umarl! :D

nie, jednak srodek dzwigni jest zalepiony czarna tarcza, tak precyzyjnie, ze wyglada na czesc tej "czapeczki".
To ładnie :-D
Ale z tą czapeczką to ja właśnie to miałem na myśli, pentax me super też takie coś ma, odkręca się to w całości i ma lewy gwint
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ