ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
costa
-#
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2008, 11:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: costa »

Sąsiedzi podrzucili mi (jako temu panu od aparatów) garść starych rodzinnych negatywów. Część wywołana, część nie. Większość już ogarnąłem. Wdzięczności za zrobienie cyfrowych wersji nie było końca :) Ostała mi się ostatnia, niewywołana rolka. Przeleżała w piwnicy lekko 30 lat. Nie jest to krytyczny temat, nie musi być wywołany jak przypuśćmy "niedawno cudem ocalona ostatnia rolka Wielkiego Fotografa". Na forum ktoś pisał, że nawet i cross proces C-41 się sprawdzi. Ktoś osiągnął taki efekt:
post121209.html?hilit=ut18#p121212
Ostatecznie takim też się zadowolę - da się skanować, wspomnienia wrócą.

Szukam osoby, która przy okazji wrzuciłaby do koreksu w/w film. Bez spinki, aby coś wyszło. Nie wyjdzie - trudno. W związku z powyższymi założeniami nie chcę też inwestować dużych pieniędzy. cirka25+wysyłki?
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: filozof97 »

Całkiem słuszną koncepcją jest wywołanie tego jako slajdu czarno - białego. Eksperymentowałem kilka miesięcy temu z orwochromami 8mm - o ile wywołanie barwotwórcze było praktycznie niemożliwe, to w czerni i bieli, przy użyciu zalecanego wywoływacza pierwszego do Orwochromu COŚ wychodziło - przy czym z oryginalnych 15 DIN ostało się może 9.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: pelovsky »

costa pisze: 14 lis 2019, 21:50 Szukam osoby, która przy okazji wrzuciłaby do koreksu w/w film.
Tak na szybko to w C41 mogę wrzucić w każdy weekend. A w C9165 to musiałbym uzbierać najpierw trochę swoich, przy czym raczej nie będzie to przed wiosną, bo teraz to za mało światła, żeby robić tego typu wykopki. A w takich np. czarno-białych pe el to nie zrobią Ci od ręki w orwo-procesie?
https://czarno-biale.pl/sklep/uslugi-fo ... mm-cd.html 35zł brutto
Awatar użytkownika
costa
-#
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2008, 11:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: costa »

pelovsky, dzięki za linka. Nie pomyślałem o tym, że ktoś "oficjalnie" to jeszcze robi...
janpur
-#
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:46
Lokalizacja: KRAKÓW

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: janpur »

Korzystalem z tej usługi. Ale w cz/b wywoluja slajdy na negatyw. Proponuje zadwonic i się dopytać. Najlepiej rozmawiać z szefe.rr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

ORWO CHROM UT18, kto mi wywoła?

Post autor: 4Rider »

Ja nie polecam usług tej firmy, raz wywołali niby dobrze (C-41), ale negatywy były mega brudne, a 135 z zaciekami po bokach, natomiast drugi raz zupełnie spieprzyli sprawę: przy C-41 zupełnie rozjechane kolory a E-6 niedowołane tak że slaydu nawet nie skanowałem.

Polecam usługi naszego forumowego Kolegi z Kętrzyna Łysego weesee - wiem że woła też ORWO.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ