Plecak fotograficzny

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Plecak fotograficzny

Post autor: skytruck »

Potrzebuję plecaka fotograficznego na krótkie (5-6 godzin w górach) wycieczki piesze.
Kryteria jakie powinien spełniać to:
  • - pomieścić dwa korpusy małoobrazkowe z obiektywami,
    - mieć miejsce na minimum dwa dodatkowe obiektywy i kilka drobiazgów (światłomierz, filtry, osłony p.słoneczne)
    - pozwalać na przytroczenie statywu wielkości Manfrotto 190
    - idealnie by było, gdyby prócz części fotograficznej posiadał niezależną komorę na prowiant,termos, jakąś kurtkę itp.
    - kosztować tak do 600 [PLN]
Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tego typu akcesoriami - będę wdzięczny za sugestie, i opinie (wady i zalety) na remat posiadanych przez Was plecaków.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: zladygin »

Ja mam ten:

http://allegro.pl/listing/listing.php?u ... i-1-2-1025

Po wywaleniu środkowych przegródek używam z 4x5 (aparat, kasety, obiektywy, światłomierz i kupa dupereli) To chyba najlepszy jaki używałem do tej pory.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Plecak fotograficzny

Post autor: mrek »

W okolicy tej ceny jest Kata R103
Mieszczę w nim dwa korpusy EOS 1V z boosterem (ponad 17cm wysokości), szkła, duperele, światłomierz.
W innej konfiguracji daje się tam także upakować Mamiya RB67 ze szkłami, pryzmatem itp. Wtedy już tylko jeden korpus małoobrazkowy.
Plecak R-103 ma komorę na notebooka , w której mieści się nawet kurtka. Ma kółka do przyczepienia aparatu pomiędzy szelkami. Korzystałem z tego w górach, gdy ręce muszą być wolne.
Spory statyw 190 można przytroczyć na środku lub po bokach, zależnie od wyważenia.

Wchodzi do kabiny samolotu jako bagaż podręczny. Dźwigałem w nim nawet kilkanaście kilogramów.

I najważniejsze. Wykonanie i trwałość!!! Używam go prawie 7 lat. Pierwsze lata codziennie na rowerze po mieście. Poza lekkim wytarciem na dole pleców zero problemów z zamkami, z warstwami ochronnymi, szyciem.

Wady? Nie ma paska biodrowego ale leży na plecach jak przyklejony. Czy to w górach, czy na rowerze. Zaliczam z nim kilkunastogodzinne wędrówki.
Można dokupić do niego torbę pod niego, wtedy zestaw ma pas biodrowy.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: zousan »

Mindshift rotation
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: Fikumiku »

Wiem że mowa o plecaku. Ale rozważ sobie opcję pt. Lowe Pro Toploader Pro. Do 600 zł kupisz toploadera i jakiś plecak turystyczny, będziesz miał odstęp do aparatu podczas wędrówek w górach nonstop nie będziesz musiał ściągać plecaka.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
ODPOWIEDZ