Fomalux? Czy warto?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Ozzu
-#
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:36
Lokalizacja: Jasło

Fomalux? Czy warto?

Post autor: Ozzu »

Witam, używał ktoś FOMALUX Sp 312? Jakieś zalety, wady? Mam zamiar kupić 100szt szkoda by było zepsuć :->
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Fomalux? Czy warto?

Post autor: technik219 »

To chlor. A jak chlor to do styków.
Lux mea lex
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Fomalux? Czy warto?

Post autor: ajsikel »

byl jeszcze chwile temu baryt sp 111 ale juz nie ma w obiegu...
kontrnatarcie jest u Adoxa z ich papierem chlorowym do styków.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Ozzu
-#
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:36
Lokalizacja: Jasło

Fomalux? Czy warto?

Post autor: Ozzu »

Producent pisze że bardzo miękki do portretu...
Ozzu
-#
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:36
Lokalizacja: Jasło

Fomalux? Czy warto?

Post autor: Ozzu »

Papier czarno-biały na podłożu PE/RC. Stworzony przede wszystkim do fotografii portretowej. Specjalna niskoczuła (ISO P 10) emulsja chlorosrebrowa umożliwia bogate stopniowanie półtonów, od delikatnych świateł do nasyconej czerni.
takie znalazłem

Ok dowiedziałem sie, mozna robić odbitki ale czas naświetlania jest 30razy dłuższy
FOMALUX is a black-and-white photographic paper on a resin-coated (RC) paper base, designed especially for use in portrait photography and similar applications. FOMALUX is characterized by a rich halftone scale, soft reproduction of lights and saturated blacks. Regarding a low speed of the silver chloride emulsion used, the paper is designed primarily for contact work, it can be, however, used as an enlargement paper as well. In this case the exposure should be extended approx. 30 times in comparison with Fomaspeed-type papers.
FOMALUX is produced in one contrast grade: special (Sp) in one surface: matt (312).
:-P
ODPOWIEDZ