Ilford Multigrade FB w roli

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Ilford Multigrade FB w roli

Post autor: Jerzy23 »

Witam.

To mój pierwszy post na forum, wiec chciałbym się przy okazji przywitać. Nazywam się Jerzy Wierzbicki i fotografią zajmuję się już ponad 20 lat. Ciemnię mam do dziś czynną i stałą w mieszaniu. Obecnie opracowywuję spory materiał na ewentualna wystawę. Wszystkie odbitki finalne chcę zrobić tradycyjnie na papierach FB.

Mam pytanie. Czy gdzieś w PL, ewentualnie w Niemczech, można kupić tytułowy papier Ilforda w roli o szerokości przynajmniej 1 metra?

Będę wdzięczny za pomoc.
jerzywierzbicki.com
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piday »

"Z półki" prawdopodobnie będzie ciężko, ale jako dostępny na zamówienie jak najbardziej występuje, przynajmniej w ofercie. Np. w AFV są:
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC GLOSS 127X30 MGFB.1K
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC MATT 127X30 MGFB.5K
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC MATT 106,7X30 MGFB.5K
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

piday pisze:"Z półki" prawdopodobnie będzie ciężko, ale jako dostępny na zamówienie jak najbardziej występuje, przynajmniej w ofercie. Np. w AFV są:
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC GLOSS 127X30 MGFB.1K
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC MATT 127X30 MGFB.5K
PAPIER ILFORD MULTIGRADE IV FB CLASSIC MATT 106,7X30 MGFB.5K
Bardzo dziękuję na namiar. Zaraz pisze mejla z pytaniem o dostępność.
jerzywierzbicki.com
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

Niemcy to np www.fotoimpex.de - sklep internetowy, ale też sklep stacjonarny w centrum Berlina, dostępność fizyczną produktów można sprawdzić na stronach sklepu. Wysyłkowo jest również www.macodirect.de i www.nordfoto.de.
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

Erhard.. dziękuję a kolejne informacje..

Pozdrawiam

JW
jerzywierzbicki.com
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Póki są jeszcze w Unii to może z UK :)

http://shop.silverprint.co.uk/
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

ale koszt wysyłki może dodatkowo podnieść i tak już niemałą cenę za taka rolkę. Tak czy inaczej dziękuje za info...
jerzywierzbicki.com
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

W fotoimpeksie porównałbym cenę ilforda i adoksa mcc 110, zdaniem niektórych jest lepszy od ilforda. tak z ciekawości - jakiego rozmiaru będą finalne odbitki?
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

Adoxa zupelnie nie znam. Lata temu pracowałem głównie na Polymaxie Fine Art, ale zdaje się, że Kodak już zaprzestał produkcji tego papieru. Migracja na Ilforda MG FB wydaje mi się naturalna. wystawa będzie miała około 25-28 fotografii w formacie 40x50 (oprawa 60x70) plus 5-7 zdjęć w formacie 90x120 cm oprawione w ramy bez passe-partout.

Taki jest plan. :)
jerzywierzbicki.com
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

Gdzie byś nie kupował , to i tak przesyłka swoje wyniesie, a czy z Niemiec czy UK to już nie taka istotna różnica. U nas Ilforda w rolce raczej nikt na stanie nie trzyma. Wrzuciłem ceny /z przesyłką/ z fotoimpexu i silverprinta do kalkulatora walutowego i cenowo wygrywa UK. Pozdrawiam Leszek
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

W pierwszej kolejności zapytam o dostępność w PL. Tu wolę wydawać pieniądze. Jeśli z jakiś przyczyn kupno papieru będzie niemożliwe to zacznę szukać za granicą.

mam w pracowni dwie napoczęte rolki 8 letniego papieru Tetenal w roli. Papier niestety jest delikatnie zadymiony po tak długim czasie i nie nadaje się na powiększenia wystawowe.

JW

ad rem.

A co sądzicie o barytowej Fomie wielogradacyjnej? Cena sporo niższa niż Ilford. No i z dostępnością jakby lepiej.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 08:21 przez Jerzy23, łącznie zmieniany 1 raz.
jerzywierzbicki.com
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

Foma jest ok, ilfordowi nie ustępuje (ale w ciemni toleruje tylko czerwone światło). i rzeczywiście jest o wiele tańsza i szybciej przyjeżdża. ja jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Wg. tego co czytałem ostatnio na forum, to Fomę mozna już obrabiać przy świetle pomarańczowym/bursztynowym.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

Ja pracuję w ciemni od lat tylko z lampa oliwkową. Czerwonej nigdy nie używalem.
jerzywierzbicki.com
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

nie polecam. tylko światło czerwone.
ODPOWIEDZ