Sie pochwalę :-)

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Sie pochwalę :-)

Post autor: Minolciarz1979 »

Panowie - mój pierwszy skan (wg. metody Alkosa i nic poza nią). Minolta Dimage Scan Elite 5400 + Legacy Pro 100@100/Rodinal 1+100 25 min 17 st C. Oceńcie sami czy może być - mi się podoba jak na pierwszy w życiu skan :-)
Załączniki
skan2.jpg
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

dość szary.... rozumiem, że jest to wynik skanowania przeznaczony do dalszej obróbki? niemniej materiał wyjściowy jest obiecujący :)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ale wygląda na to, że to coś koło tego miało być.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

Tak, to szybki skan, nic nie rzeźbione. Po prostu chciałem szybko sie pochwalic :-)
Dobra, teraz pytanko - czy ktoś ma tę funkcje logarytmiczną c-log-rev-inv.amp o której pisze Alkos? Z jego strony ściągałem, ale plik (zip) jest uszkodzony i lipa. Zassałem niby to samo z neta, ale coś mi nie pasi, ma ktos oryginał? Jak cos to prosze wysłać mi na maila allegroozzy1979@onet.pl - będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Mam ten plik, mogę podesłać w przyszłym tygodniu.

Skan wygląda ok. Ja zawsze usuwam ramkę powstałą podczas skanowania, ponieważ nie pozwala ona na automatyczne dobranie poziomów (taki podgląd na szybko).
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sie pochwalę :-)

Post autor: Linhof »

Minolciarz1979 pisze:Panowie - mój pierwszy skan (wg. metody Alkosa i nic poza nią). Minolta Dimage Scan Elite 5400 + Legacy Pro 100@100/Rodinal 1+100 25 min 17 st C. Oceńcie sami czy może być - mi się podoba jak na pierwszy w życiu skan :-)
Wygląda na porządznie zrobiony scan. Zawarłeś chba mx informacji z kliszy. Gratulacjie i powodzenia
Technikardan + mała szklarnia
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

i znowu się pochwalę :-)

Post autor: Minolciarz1979 »

Tym razem po dogłębniejszym zgłębieniu tematu: Legacy Pro 400@640 + Microdol X Stock. Tym razem według wskazówej kolegi Jazz99.
Załączniki
leku3.jpg
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Jak odwracasz wg. alkosa, to przed uruchomieniem akcji fotoszopa powinieneś zdjęcie wykadrować, żeby nie było czarnych ramek. W akcjach jest polecenie "autopoziomy" i jak są takie ramki, to od razu ustawia się na nich najwyższa czerń. Jak zdjęcie jest naświetlone prawidłowo, to nie m problemu. Jak jest ciut prześwietlone, to po odwróceniu z ramkami staje się wyblakłe i trzeba dalej ręczne korygować na odpowiednią jasność i kontrast.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

let mi czek czy mam tą funkcję...
czek pozitiv, funkcja poszła
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

czy dobrze widzę jakieś braki w negatywie? lewy górny róg, później nad okiem, i pod broda oraz we włosach po prawej poniżej brody? czy to może jakies śmieci sie dostały?
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

Malfas pisze:czy dobrze widzę jakieś braki w negatywie? lewy górny róg, później nad okiem, i pod broda oraz we włosach po prawej poniżej brody? czy to może jakies śmieci sie dostały?
Niestety kolego śmieci się dostały - usunąłem, ale w euforii wczoraj to olałem i wrzuciłem bez usunięcia tego.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

spoko luz, z ciekawości pytałem, sie nie znam ale dla mnie ładnie ( tia wiem obelga jest usłyszeć że piękne jak pocztówkowe, ale miałem namyśli jakość )
ODPOWIEDZ