tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

technik219 pisze: 18 mar 2021, 17:49 Zawiera 30-50% tiosiarczanu amonowego i 1-5% siarczynu sodowego.
To co linkowałeś to nie jest ten produkt z karty - nie zgadzają się "Product Code". Skład w karcie to utrwalacz, tam raczej śladu wybielacza nie ma. Utrwalacze amonowe mają trwałość koncentratu do 10 lat np. Moersch ATS, a i roztwór roboczy też jest 2-3 lata trwały. Pytanie który to produkt Fuji jest tym, o którym piszesz i czy jeszcze poza zestawem jest dostępny?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: technik219 »

A z jakiej racji ma tam być wybielacz? Powtarzam jeszcze raz: w kartonie są 4 pojemniki koncentratu utrwalacza do procesu C-41 z zawartością tiosiarczanu amonowego i siarczynu sodu. To nie jest wybielacz utrwalający, tylko sam utrwalacz.
Przecież używam tego to chyba wiem. Nie patrz na kod towaru u sprzedawcy. On może to sobie nazwać zupą pomidorową jak mu tak wygodnie zaklasyfikować w swoim magazynie.
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

technik219 pisze: 18 mar 2021, 19:45 A z jakiej racji ma tam być wybielacz?
Podałeś link do strony z produktem FUJI: Fuji Chemie CN16Q NQ-3Rs Fixierer 4x4 ltr. CAT-931261 Na stronie Brateksu jest ten produkt i zdjęcie pudełka, wszystko się zgadza: Fuji chemia utrwalacz C-41 4X4L NQ3 CAT 931261 tu: https://bratex.org/pl/p/Fuji-chemia-utr ... 931261/233. Karta produktu wyraznie nie zgadza się z Twoim linkiem - inny "Product Code". Sprawa jest prosta - J.A. pisał o utrwalaczy, ale bez wybielacza, Ty zalinkowałeś produkt z wybielaczem najwyrazniej, a karta produktu wyraznie opisuje wywoływacz. Pytanie jaki produkt Fuji jest tym, którego używasz, bo raczej chyba nie ten z linku. Ale jeśli tak to ok, jest tani i pewnie warto go używać, ale czy to ten - oto jest pytanie!
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: technik219 »

No to znajdź sobie właściwą kartę produktu i przestań mi wiercić dziurę w brzuchu. Piszę wyraźnie co mam, czego używam i z jakim skutkiem. Jeśli to nie wystarcza, to znajdź sam.
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

technik219 pisze: 19 mar 2021, 18:01 wiercić dziurę w brzuchu
Haha... Dałeś link do wybielaczo-utrwalaczo-regeneratora, a używasz wywoływacza i udajesz, że nic nie rozumiesz.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: J.A. »

aka, przestań. Jak znam opisy na opakowaniach od fuji, to po prostu jest tam to co ma być, a napisane jest to co napisane.
W gotowych zestawach do E6 czy C41 też opisy nie są jednoznaczne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

J.A. pisze: 19 mar 2021, 19:45 Jak znam opisy na opakowaniach od fuji, to po prostu jest tam to co ma być, a napisane jest to co napisane.
To kup to to od Fuji i się przekonamy. ;-) Ja przy takim miszmaszu nikomu bym nie polecał, nawet mimochodem.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: technik219 »

Co Ty, kolega, za androny wypisujesz? Jakiego wywoływacza? Oczadziałeś, czy co? To Ty nic nie rozumiesz i g.... palisz.
Używam wywoływacza zamiast utrwalacza? I ten wywoływacz mi utrwala? Chyba oczadziałeś.
Wywoływacz ma oznaczenie NQ-1 Rs, odbielacz to NQ-2Rs, a utrwalacz NQ-3Rs. W tym procesie nie ma "wybielaczo-utrwalacza"
To proces CN-16Q - 3 roztworowy, w którym odbielanie i utrwalanie przebiegają w osobnych kąpielach.
Może to i regenerator - niech będzie, że regenerator, ale w żadnym wypadku nie wywoływacz. Weź się nie kompromituj.
Zapoznaj się z tym co w linku, przyznaj się do błędu, posyp głowę popiołem, bądź mężczyzną.
https://asset.fujifilm.com/www/sg/files ... n16lq_.pdf
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

aka pisze: 19 mar 2021, 19:19
technik219 pisze: 19 mar 2021, 18:01 wiercić dziurę w brzuchu
Haha... Dałeś link do wybielaczo-utrwalaczo-regeneratora, a używasz wywoływacza i udajesz, że nic nie rozumiesz.
edit: oczywiscie, że utrwalacza - przejęzyczenie.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: aka »

technik219 pisze: 19 mar 2021, 20:00 To Ty nic nie rozumiesz i g.... palisz.
Wiesz co? Jakbyś uważnie czytał posty w wątku, to 1. rozumiałbyś w czym problem, który wywołałeś 2. nie budowałbyś inwektyw na oczywistym moim przejęzyczeniu. W sumie mało mnie interesuje czego używasz, ale linkowanego produktu Fuji nie kupię bo opis na pudełku budzi wątpliwość co do zawartości.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: technik219 »

A wiesz jak bardzo mnie obchodzi? No właśnie... Tyle.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: Mirosław »

technik219 pisze: 19 mar 2021, 20:00 oczadziałeś.
Chyba to już gdzieś słyszałem :roll: albo może mi się wydaje.
Uzależniony od fotociemni .
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: PPaweł »

Mirosław pisze: 20 mar 2021, 18:28 technik219 pisze: ↑19 mar 2021, 20:00
oczadziałeś.

Chyba to już gdzieś słyszałem :roll: albo może mi się wydaje.
No oczywiście. W "Samych swoich". A może i gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: Mirosław »

PPaweł pisze: 20 mar 2021, 19:02 W "Samych swoich"
No właśnie ......jak mogłem zapomnieć :mrgreen:
Uzależniony od fotociemni .
kubaw
-#
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2020, 22:50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

tiosiarczan amonu i wodorosiarczyn sodu poszukiwane

Post autor: kubaw »

zladygin pisze: 22 lis 2020, 16:19
TF2 Alkaline Fixer ( Bill Troop ) Due to its alkalinity , this fixer will wash out of negative and print materials more rapidly than will an acid fixer . This fixer should be odorless . Water , 750.0 ml Sodium thiosulfate , 250.0g Sodium sulfite , 15.0g Sodium metaborate , 10.0g Water to make 1.0 liter Use undiluted for either film or paper . Follow development by a 60 - second plain water rinse or a minimum of 5 full changes of water . Fix films for 3 times the clearing time , or a minimum of 5 minutes , agitating for a full 30 seconds during each minute . Fix paper for 10 full minutes with occasional agitation . The capacity of TF - 2 is twenty 8 X 10 " prints or films per liter .
Hej, tak dla formalności, ten tiosiarczan w recepturze ma być pięciowodny?
ODPOWIEDZ