Taśma papierowa - czarna

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Taśma papierowa - czarna

Post autor: figureliusz »

Jak w temacie: poszukuję taśmy papierowej, z klejem na mokro, takiej jak to przyklejania barytu do suszenia, ale koniecznie czarnej.
Poszperałem w sieci, popytałem tu i tam i brak efektu.
Może ktoś pomoże?
BoomErski
-#
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2007, 18:29
Lokalizacja: Niemcza/Wrocław

Post autor: BoomErski »

Ponoć takowa występowała kiedyś w "reprotechnice" we Wrocławiu, ale nic mi na ten temat nie wiadomo. A na tzw. przysłowiowy kij ci czarna (chyba nie do suszenia?).

EDIT: Odnośnie koncepcji to jeżeli chodzi o Wrocław to padła też koncepcja zapytać się w sklepie ASP na Placu Polskim.
"Nikt nie jest pijany chociaż wszyscy piją"
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Jak to po co!
Robię odbitki czarno-białe, to chyba nie będę ich suszyć przyklejając obrzydliwą, brązowawą taśmą.
Taką taśmą będę kleić jedynie, przy tonowaniu odbitek do sepii :mrgreen:

A poważnie, to robię sobie album na zdjęcia z wyjazdu (bo jakoś nigdzie nie mogłem dostać czarnego, odpowiedniego rozmiaru i z odpowiednią ilością kartek.
Doskonale wychodziło sklejanie kartek taką taśmą, tylko że źle wyglądało, ale wymyśliłem już inny patent (znaczy podpatrzyłem w gotowym albumie) i pytanie jest nieaktualne (a w żadnym warszawskim punkcie dla plastyków nic nie wiedzą o takiej taśmie).

Dzięki
F
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

figureliusz pisze:Robię odbitki czarno-białe, to chyba nie będę ich suszyć przyklejając obrzydliwą, brązowawą taśmą.
Dlaczego nie? Poważnie!
Jestem przyzwyczajony do osobliwości i jeśli taki sposób postępowania ma wpływ na dobre samopoczucie osoby - to nie ma w tym nic dziwnego.
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Potem sobie w opisie firmy robiącej odbitki wpisujesz:
suszenie zdjęć czarno-białych oryginalną, czarną taśmą, z wodnym klejem z kopyt himalajskiego koziorożca
i można cenę za odbitkę x2
:mrgreen:
BoomErski
-#
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2007, 18:29
Lokalizacja: Niemcza/Wrocław

Post autor: BoomErski »

figureliusz, akurat widzę, że nie jesteś w temacie albowiem ostatnio kopyto himalajskiego koziorożca poszło w górę i mnoży się teraz razy 2,8324141
"Nikt nie jest pijany chociaż wszyscy piją"
ODPOWIEDZ