Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: Mirosław »

Jak nie zadowolił Ciebie Nikon F-100 to ,,CHYBA,, Cię już nic nie zadowoli.
Uzależniony od fotociemni .
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: aka »

Mirosław pisze: 24 cze 2022, 15:12 Jak nie zadowolił Ciebie Nikon F-100 to ,,CHYBA,, Cię już nic nie zadowoli.
Jakiś kompromis potrzebny. Od F100 to tylko F6 może bardziej "zachwycić", ale waga ceną za funkcjonalność. Pytanie jakie obiektywy - nie każdy lubi ostrzyć na matówce dedykowanej do AF nawet mając do dyspozycji potwierdzenie ostrości. To jednak nie klin czy microraster.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: miki11 »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 11:16 W modelu XD-s była ta korekcja
Dokładnie, dziękuję Z_photo.
_________________
Łatwe nie cieszy
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: Z_photo »

Mirosław pisze: 24 cze 2022, 15:12 Jak nie zadowolił Ciebie Nikon F-100 to ,,CHYBA,, Cię już nic nie zadowoli.
Mnie F-100 zadowala, ale używam go rzadko, bo jeszcze bardziej zadowala mnie klasyczny Olympus z dźwignią naciągu i manualnym ustawianiem ostrości lub podobna Minolta czy Canon.
Jakoś tak mi się porobiło, że im mniej wyrafinowany sprzęt, z tym większą przyjemnością mi się go używa. Pewnie są gdzieś tego granice, ale klasyczne lustrzanki wiodą u mnie prym jeśli chodzi o fotografowanie na materiałach srebrowych.

Być może wynika to z jakiegoś sentymentu, bo sporo z tych klasycznych lustrzanek udało mi się doprowadzić do pełni sprawności i nienagannego wyglądu, a przy F100, w zasadzie nie było co robić poza zlikwidowaniem problemu lepkich okładzin.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: aka »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 18:07 Olympus z dźwignią naciągu i manualnym ustawianiem ostrości lub podobna Minolta czy Canon
F100 to jest klon cyfrowych lustrzanek Nikona ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: oKuba »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 18:07 Pewnie są gdzieś tego granice, ale klasyczne lustrzanki wiodą u mnie prym jeśli chodzi o fotografowanie na materiałach srebrowych.
Reczne ustawianie ostrosci przy zdjeciac malych i bardzo ruchliwych dzieci czy zwierzat to jak dla mnie zbyt wielkie wyzwanie
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 24 cze 2022, 18:40 Reczne ustawianie ostrosci przy zdjeciac malych i bardzo ruchliwych dzieci czy zwierzat to jak dla mnie zbyt wielkie wyzwanie
Nie ma sprzętu uniwersalnego - w takich jak wskazałeś okolicznościach zdecydowanie lepszy będzie aparat z efektywnym AF.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: oKuba »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 19:31 Nie ma sprzętu uniwersalnego - w takich jak wskazałeś okolicznościach zdecydowanie lepszy będzie aparat z efektywnym AF.
Tez to tak widze. Ale i u mnie wiekszosc zdjec to manualnymi aparatami robione
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: Z_photo »

aka pisze: 24 cze 2022, 18:33 F100 to jest klon cyfrowych lustrzanek Nikona ;-)
F100 to świetne narzędzie, ale w wielu sytuacjach wystarczy nie mniej solidny, choć mniejszy i lżejszy aparat.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: aka »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 19:35
aka pisze: 24 cze 2022, 18:33 F100 to jest klon cyfrowych lustrzanek Nikona ;-)
F100 to świetne narzędzie, ale w wielu sytuacjach wystarczy nie mniej solidny, choć mniejszy i lżejszy aparat.
Kombajn, taki bardziej do dynamicznej reporterki. Autofokus z dobrymi obiektywami jak znalazł do sportu. Pomiar światła super - sprawdzę niebawem matrycowy ze slajdami. Do spokojnej, bardziej statycznej fotografii wystarczy OM-4Ti albo Aria - małe, lekkie, nie urywają szyi.
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: maetwu »

Macie rację, F100 to wspaniały sprzęt, ale waga i wielkość jak dla mnie trochę go dyskwalifikuje, jest zbyt widoczny, a przy tym wszystkim daje tylko mały obrazek. Jak waga nie gra roli to zabieram średni lub wielki format.
Z_photo pisze: 24 cze 2022, 18:07
Mirosław pisze: 24 cze 2022, 15:12 Jak nie zadowolił Ciebie Nikon F-100 to ,,CHYBA,, Cię już nic nie zadowoli.
Mnie F-100 zadowala, ale używam go rzadko, bo jeszcze bardziej zadowala mnie klasyczny Olympus z dźwignią naciągu i manualnym ustawianiem ostrości lub podobna Minolta czy Canon.
Jakoś tak mi się porobiło, że im mniej wyrafinowany sprzęt, z tym większą przyjemnością mi się go używa. Pewnie są gdzieś tego granice, ale klasyczne lustrzanki wiodą u mnie prym jeśli chodzi o fotografowanie na materiałach srebrowych.

Być może wynika to z jakiegoś sentymentu, bo sporo z tych klasycznych lustrzanek udało mi się doprowadzić do pełni sprawności i nienagannego wyglądu, a przy F100, w zasadzie nie było co robić poza zlikwidowaniem problemu lepkich okładzin.
Do napraw się nie garnę, ale poza tym totalnie się zgadzam z powyższym.

Będę chyba szukał Minolty xd-7. Nikon fe2 jest kuszący, ale obecne ceny korpusu to dla mnie budżet, który chciałbym przeznaczyć na korpus z jakąś 28-ką i może 50-ką
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: miki11 »

No to przypomnę, że XD-7 to produkt na Europę, w USA nazywał się XD-11, a w Japonii XD.
_________________
Łatwe nie cieszy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: aka »

maetwu pisze: 24 cze 2022, 21:53 Będę chyba szukał Minolty xd-7.
Na allegro są dwie w pięknym stanie w tym jedna czarna. Nie żebym reklamował, ale kupno od firmy daje 2 tygodnie na zwrot - czas na test i podjęcie decyzji czy to właśnie to. No tanie nie są, niestety :-(
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: miki11 »

aka pisze: 25 cze 2022, 09:11 No tanie nie są, niestety
Dlatego warto się nie śpieszyć i po prostu trafić w sprawny i tańszy egzemplarz. Firmy handlowe muszą mieć droższy towar, choćby z powodu podatków.
_________________
Łatwe nie cieszy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Szukam lustrzanki małoobrazkowej

Post autor: aka »

miki11 pisze: 25 cze 2022, 11:16 sprawny i tańszy egzemplarz
No tak, do emerytury można czekać... Tańszy i sprawny to na ebay od nie-handlarza, ale tam można trafić okazję tylko nie koniecznie na zakup tego, na co czekamy.
ODPOWIEDZ