światłomierz do średniego

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

rbit9n obawiam sie ze bedzie problem z zamontowaniem tego paska do jaski
ja wyciagnełem jakis stary skruzany, taki dosc fajny z pokrowca po praktisix'ie bodajrze ( calkiem fajnym na dodatek ) zrobilem specjalnym dziurkaczem dwie dziurki i dwa naciecia, zeby przypoinał ten oryginalny. super wygodny to on nie jest bo nie jest szeroki, ale ma regulację. taki jak w haselu chyba tez by sie nadawał, pozniej sprawdze, bo w jasce tez są grzybki jak u hasia, ale nieco inne


weesee, chcesz oddam Ci jednego, dorzuce ze dwa leningrady 7 :P w idealnym stanie wizualnym :P

Jerzy ma swiatłomierz, wiec raczej nie szuka nowego, ale jakby szukal, to stary moze mi sprezentowac na dzien dziecka :P
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

a ja sobie najwyzej przeloze z canona pasek i tez bedzie;) bardzo jest wygodny i go lubie
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Malfas nie chcę być nieuprzejmy, ale mam wkleić zdjęcia Dżesiki z tym paskiem? naprawdę tego chcesz? naprawdę?

wystarczy wyciągnąć koniec paska z plastiku służącego do regulacji i blokady i przewlec bezpośrednio przez uszy w aparacie. jeśli nie ma futerału, to w niczym takie rozwiązanie nie przeszkadza.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
dzik
-#
Posty: 37
Rejestracja: 16 kwie 2009, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzik »

storm pisze:
dzik pisze:pomiar swiatla odbitego jest z zalozenia bledny.
Mógłbyś to jakoś rozwinąć? Czyjego założenia? Twojego?
Bo zakladaja scene 18% lub 13% w nowszych.

Ja do kompaktow nikogo nie przekonuje, sprawdzaja sie. Kiedys mimo dobrych swiatlomierzy scianki z polaroidem tez byly bardzo popularne.
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Naprawde w to wierzysz, ze profis w studiach uzywali polaroidow do kontroli pomiaru ekspozycji?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 20:18 przez AJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

AJK pisze:Naprawde w to wierzysz, ze profis w studiach uzywali polaroidow do kontroli pomiaru ekspozycj?
ja obstawiam światłomerz + polaroid :roll:

bo nic innego mi nie przychodzi do głowy...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
dzik
-#
Posty: 37
Rejestracja: 16 kwie 2009, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzik »

AJK pisze:Naprawde w to wierzysz, ze profis w studiach uzywali polaroidow do kontroli pomiaru ekspozycj?
Bylem tego swiadkiem.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Malfas pisze:Jerzy ma swiatłomierz, wiec raczej nie szuka nowego, ale jakby szukal, to stary moze mi sprezentowac na dzien dziecka :P
Hmm komuś już sprezentowałem Sverdlovska 4, więcej starych nie mam :)
Dla jasności: nie podważam idei światłomierza. Gdy robię zdjęcia bardziej na serio, zawsze go używam. Ale gdy wrzucam aparat bez światłomierza do plecaka "bo a nuż coś ciekawego zobaczę w kwadracie" to używam do pomiarów małpki, którą mam zawsze ze sobą i nie waham się jej użyć ;)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

dzik pisze:
AJK pisze:Naprawde w to wierzysz, ze profis w studiach uzywali polaroidow do kontroli pomiaru ekspozycj?
Bylem tego swiadkiem.
Polaroidy w czasie "przeddigitalnym" byly uzywane do kontroli oswietlenia, zwlaszcza przy skomplikowanym setup'ie (kilka lamp blyskowych z roznymi reflektorami, tylne/przednie projekcje itp).
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

rbit9n pisze:Malfas nie chcę być nieuprzejmy, ale mam wkleić zdjęcia Dżesiki z tym paskiem? naprawdę tego chcesz? naprawdę?

wystarczy wyciągnąć koniec paska z plastiku służącego do regulacji i blokady i przewlec bezpośrednio przez uszy w aparacie. jeśli nie ma futerału, to w niczym takie rozwiązanie nie przeszkadza.
wybacz zapomnialem o tych wląsnie uszach, które nie są do konca uszami do mocowania paska
pasek z pokrowca odczepilem, nie podobalo mi sie jak pokrowiec sie naciaga:P, ale za to teraz nie mogę załozyc rpzedniej czesci gdy aparat wysi na szyi, bo przytrzaskuje pasek, no ale juz mniejsza z tym


Jerzy, swierdlowska mam, liczylem na seconika :)
dzik
-#
Posty: 37
Rejestracja: 16 kwie 2009, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dzik »

AJK pisze: Polaroidy w czasie "przeddigitalnym" byly uzywane do kontroli oswietlenia, zwlaszcza przy skomplikowanym setup'ie (kilka lamp blyskowych z roznymi reflektorami, tylne/przednie projekcje itp).
Dokladnie, na ich podstawie wprowadzali tez korekcje w oswietleniu. Jesli w studiu byl ktos z "kreacji" klienta to czesto podpisywal na polaroidzie ze oswietlenie i efekt jest bliski temu co oczekuje.
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Oswietlenia, a nie naswietlenia - gdyby "moj profi" nie radzil sobie ze swiatlomierzem, to bym go jak najszybciej pozbyl.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

no i mam gossena lunasix 3.

problem polega na tym że ma włożone baterie 1,5V a nie 1,35V czy ktoś z was wie czy można go wykalibrować tą śrubką z tyłu?

nie mam jak sprawdzić na razie czy mnie kłamie ale może nie długo się przekonam...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

ta srubka z tylu to nie. to jest do ustawiania 'zera'. swiatlomiez bedzie sie mylil o rozne wartosci przy jasnym i przy ciemnym swietle.
albo ktos go przeskaluje na 1.5V albo obnizysz napiecie dioda schotkiego. ja kupilem pastylke 3V, a w miejsce drugiej baterii wsadzielm 2 diody schotkiego.
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

a co to za pastylka dokładnie? podaj proszę nazwę i czy diody mam połączyć szeregowo?
to ja zabiłem Laurę Palmer...
ODPOWIEDZ