Svema co 32 d

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Pjotr
-#
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2021, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Svema co 32 d

Post autor: Pjotr »

Witam :-) niedawno znalazłem nie otwierany film super 8mm svema co 32d i postanowiłem go naświetlić i chyba się udało kupiłem sprawny koreks lomo, lecz niewiem w jakim procesie wywołać ten film, jeżeli ktoś miałby recepturę na proces tego filmu i napisałby byłbym bardzo bardzo wdzięczny!😀😁
Pjotr
-#
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2021, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Svema co 32 d

Post autor: Pjotr »

20210805_141840.jpg
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Svema co 32 d

Post autor: technik219 »

Odwrotki Svemy obrabiało się w procesie ORWOCHROM dla filmów UT lub "oryginalnym" procesie Svemy. Jeśli masz pudełko od tego filmu to wewnątrz powinna być ulotka zawierająca szczegółowy przebieg procesu obróbki wraz ze składami poszczególnych roztworów. Samodzielne złożenie roztworów raczej nie wchodzi w grę. Może uda Ci się gdzieś kupić zestaw do procesu ORWOCHROM C-9165. Byle by nie zawilgocony, w szczelnych torebkach a powinien działać. Sądzę jednak, że najprościej będzie poszukać w Necie kto wywołuje usługowo takie filmy i zlecić obróbkę. Nie twierdzę, że nie dasz rady - każdy kiedyś pierwszy raz obrabiał film barwny - ale jeśli masz tylko ten jeden film to warto się zastanowić czy jest sens kupować zestaw (będzie drogi bo tego już nie ma w normalnym obrocie).
Lux mea lex
Pjotr
-#
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2021, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Svema co 32 d

Post autor: Pjotr »

Dzięki rozglądnę się za zestawem do wywołania :-)
ODPOWIEDZ