Stouffler tablet wedge w kalibracji negatywu

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
chodor
-#
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2010, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Stouffler tablet wedge w kalibracji negatywu

Post autor: chodor »

Chyba zrozumiałem dlaczego kalibruję się negatywy, dokształciłem się w tej materii i czas na mnie. Najbardziej przypadł mi do gustu sposób w którym używa się... no właśnie nie wiem jak przetłumaczyć na język polski ... "klin szarości"? w oryginale "step tablet wedge". Znalazłem firmę która wykonuję takie "kliny": Stouffer.net Chciałbym się zaopatrzyć w niego, bądź innej firmy, ale (nie znalazłem konkurencji kiedyś był podobno denstablet Agfy, ale nigdzie nie jest dostępny do kupienia w sieci) nie potrafię znaleźć miejsca gdzie można go zakupić, wiem że jest dostępny w Stanach, ale wolałbym się ograniczyć do Europy z zakupami.
Wiecie gdzie można kupić taki klin, tablet w Europie? W Polsce<smile>?
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Stouffler tablet wedge w kalibracji negatywu

Post autor: temol »

chodor pisze: Wiecie gdzie można kupić taki klin, tablet w Europie? W Polsce<smile>?

http://www.rhdesigns.co.uk/darkroom/htm ... n_kit.html


T.
Awatar użytkownika
chodor
-#
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2010, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: chodor »

Moja wina, nie sprecyzowałem się, a stouffer ma bardzo bogaty wybór wzorników:
http://www.stouffer.net/Productlist.htm
Znalazłem wcześniej ten link i wydaje mi się, że to nie jest to czego szukam. Mam na myśli tablet wielkości klatki, w moim przypadku mały i średni format. Umieszcza się go powiedzmy w duplikatorze i robi zdjęcie. A ten na podanej stronie przez Ciebie jest taki wąski długi i chyba nie będzie nadawał się dla mnie. W załączniku mam przykład jak powinien "mój" wyglądać. Tablety są ze skokiem 21 i 31 właściwie dla każdego formatu błony.
Cóż chyba pozostanie kupienie z US.
Załączniki
Tablety są ze skokiem 21 i 31 właściwie dla każdego formatu błony
Tablety są ze skokiem 21 i 31 właściwie dla każdego formatu błony
tp21.jpg (9.76 KiB) Przejrzano 3767 razy
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2011, 14:17 przez chodor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chodor
-#
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2010, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: chodor »

Cóż poszukam jeszcze trochę, może uda mi się znaleźć coś innego albo ten tablet w Europie. Jeśli nie znajdę, kupuję ze Stanów, jeśli ma ktoś również ochotę na taki klin szarości to może dołączyć się do zakupów, będzie tańsza przesyłka(15$/1os.).
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

Jest gdzieś po polsku o kalibracji tym sposobem? też będę kalibrował i może się skuszę.
Awatar użytkownika
chodor
-#
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2010, 19:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: chodor »

Posiadam tylko w wersji angielskiej, jeśli chcesz odezwij się na pw
ODPOWIEDZ