statyw do Mamiya 645 - cos godnego polecenia

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Jest do wzięcia używany 190b z głowicą starszego typu za 300 z przesyłką. Używany, rzecz jasna. Albo nowy Sherpa za ok. 340-50 zł. Czy ten drugi ma oddzielną głowicę?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ale która szerpa? szerpy serii R są z głowicami (PH157Q - 3D), szerpy serii + (plus), są bez głowicy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nipen pisze: Albo nowy Sherpa za ok. 340-50 zł. Czy ten drugi ma oddzielną głowicę?
istnieje możliwość wymiany głowicy w sherpach, ale ponoć trzeba zastosować przejściówkę na gwint, gdyż sheropwy jest nieco inny.

tutaj

http://www.canon-board.info/pozostale-2 ... caz-84182/

chłopaki tłumaczą co i jak.
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

600R. Ale można ją wywalić? Pytam z czystej ciekawości, poza tym nie chcę zawężać człowiekowi horyzontu do 2-3 statywów.
Edit. Po informacji norda takie kombinacje dyskwalifikują sprzęt. Nie lubię, jak mi coś narzucają. Ale to tylko mój foch. Każdy ma swojego ; ).
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nipen pisze: Po informacji norda takie kombinacje dyskwalifikują sprzęt. Nie lubię, jak mi coś narzucają. Ale to tylko mój foch. Każdy ma swojego ; ).
generalnie uważam, ze zakup statywu (np. sherpy) z dedykowana głowicą, z myślą o wymianie tejże, jest zwyczajną pomyłką. rozumiem żeby głowica uległa uszkodzeniu w trakcie użytkowania, ale wymieniać tylko po to, ze jest niepraktyczna? nonsens. na rynku jest tyle statywów i tyle głowic, że zwyczajnie można wybrzydzać.


nie żebym uprawiał kryptoreklamę ;-) , ale niedawno znajomy kupił coś takiego

Obrazek

musze przyznać, że pracuje to bardzo płynnie, regulacja siły docisku jest bardzo płynna i bardzo dokładna. co do jakości wykonania tyż ;-) nie ma się co czepiać. mz to bardzo ciekawa propozycja.
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Ostatnio pojawia się co jakiś czas producent, który podrabia podróbkę podróbki, i nieraz podobno robi to najlepiej : ). A niektórzy mówią nawet, że lepiej, niż oryginał ; ). Coś w tym pewnie jest... . Ale trzeba trochę czasu, żeby pewne rzeczy zweryfikować. Czyli trzeba używać. Póki czas ; ).
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

w nogach velbon ma gwint 1/4". w głowicy PH157Q jest gwint 3/8" z wkręconą redukcją do w.w 1/4". jeśli chcemy zatem używać innej głowicy (z gwintem 3/8") wystarczy wykręcić z oryginalnej głowicy redukcję i voila!

głowica PH157Q moim zdaniem jest bardzo funkcjonalna. no, mogłaby mieć wbudowaną poziomicę, ale poza tym, używam jej z bronicą ec-tl i nawet z komurą 4/200 nie miałem z nią problemów.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nipen pisze:Ostatnio pojawia się co jakiś czas producent, który podrabia podróbkę podróbki, i nieraz podobno robi to najlepiej : ). A niektórzy mówią nawet, że lepiej, niż oryginał ; ). Coś w tym pewnie jest... . Ale trzeba trochę czasu, żeby pewne rzeczy zweryfikować. Czyli trzeba używać. Póki czas ; ).
he he sam używam głowicy phottix, będącej podróbką cholera wie czego. po niewielkiej modyfikacji nie potrzebuje niczego innego. zawsze będzie lepsza głowica, zawsze będzie lepszy statyw, tylko kurna weny jakoś brak ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze:J.A., jeszcze ceny podaj :D
Ja tylko starałem się odpowiedzieć trochę przekornie na pytanie co masz zrobić. One są po prostu nie porównywalne. Sam udźwig już w zasadzie pozycjonuje je w dwie różne półki cenowe.
nord pisze:musze przyznać, że pracuje to bardzo płynnie, regulacja siły docisku jest bardzo płynna i bardzo dokładna. co do jakości wykonania tyż nie ma się co czepiać. mz to bardzo ciekawa propozycja.
Ile to waży? Bo jestem na etapie poszukiwania do monopoda pod Mamiyę 7. A idea jest taka by monopod był na tyle lekki by mi się go chciało nosić.
nord pisze:tylko kurna weny jakoś brak
I tu jest największy problem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

napisali: model K-30x

średnica kuli: 44 mm

wysokość: 108 mm

waga: 0,5 kg

maksymalna obciążalność: 30 kg

gwint mocowania aparatu: 1/4"

gwint mocowania statywu: 3/8"

gwarancja 6 lat
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

Jakby pieniądz nie grał roli, to bym kupował Manfrotka 055 i nie zastanawiał się długo.
Jakby pieniądz grał rolę, ale mimo wszystko nie był jakimś dramatycznie warunkującym czynnikiem, to bym poodkładał miesiąc, albo dwa i też kupił manfrotka.
A jakby pieniądz był rzeczywiście wąskim gardłem, to bym kupił velbonową sherpę i przestał się martwić.

Używam od kilku lat Sherpy 450R z małym obrazkiem i ze średniakami (głównie TLR-y, ale i Mamcia 645 się zdarzyła) i nie narzekam. Głupie 300 zł, a uciechy mnóstwo. Jedyne czego mi w niej brakuje to libelki.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

nord pisze:napisali: model K-30x
Wygląda obiecująco. Dzięki.
Kurcze, teraz dopiero widzę ile kosztuje. No jak na tanią podróbkę podróbki, to fajnie kosztuje. :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

J.A. pisze: Kurcze, teraz dopiero widzę ile kosztuje. No jak na tanią podróbkę podróbki, to fajnie kosztuje. :mrgreen:
myślę, że cena jest adekwatna do całości. konkurencja na rynku zaciera już różnicę pomiędzy oryginałami a podróbkami, które czasem okazują się lepsze niż ich protoplaści. powiem tak. nie jestem maniakiem sprzętowym, choć cenię sobie wygodę użytkowania. kiedyś (pamiętasz te czasy zapewne), podróbki kojarzyły się z bazarową tandetą, teraz bywa, że warto się o nie pokusić. dla wielu czynnikiem skłaniającym do zakupu czegoś, bywa znaczek, lub logo firmy na przedmiocie. im większe tym lepiej :mrgreen:. inni szukają konkretnej jakości a tutaj można się czasem mocno zdziwić.
nick72
-#
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:08
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: nick72 »

na poczatek dziekuje bardzo za taki szybki i bogaty w opinie odzew :)
J.A. pisze:Velbon 600R - 170cm, 29cm, 63cm, 2.12kg, 26mm, 4.0kg
Manfrotto 055Prob - 178,5cm, 10cm, 65,5cm, 2,4kg, bd, 7kg.
Liczby po kolei
Wysokość maksymalna, wysokość minimalna, długość po złożeniu, waga, średnica rurki nogi, maksymalny udżwig.
wlasnie tego Velbona mam i po zalozeniu 645 od pierwszego pstryku nie czulem komfortu pracy :/

o ile statyw z 645 stoi na plaskim z dosc szeroko i rowno rozstawionymi nogami jest spoko
o tyle w przypadku nierownosci niepelnego rozstawu nog nie wzbudza poprostu zaufania
przy cyfrowce nigdy tego nie poczulem/zauwazylem
jak juz przychodzi do klapniecia lustrem zatanawiam sie czy za chwile nie runie i strasznie to stresujacy moment :(
raz jeszcze dzieki za info - lece studiowac ebay'e i rozbijac swinke skarbonke ;)
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

A ja bym jeszcze zaproponował Unilocka. Statyw nie jest lekki, ale RZ-ka z pełnym oprzyrządowaniem mu nie straszna. Do tego można go ustawić w każdej pozycji - aparat na prawie 2m lub przy samej ziemi (do makro). Blokuje się jedną wajchą... :)
Wygląda tak:

Obrazek

z wyciągniętymi nóżkami tak:

Obrazek
ODPOWIEDZ