Stary papier FOTON Fotobrom

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Stary papier FOTON Fotobrom

Post autor: Danielaug »

Jakiś czas temu robiłem odbitki na takim starym barycie z 1977 r. Nie będę się w dawał w szczegóły w czym wolałem bo nie pamiętam w jakiej chemii a to był czas kiedy szukałem odpowiedniej dla mnie. Teraz wydaje mi się że tylko się bawiłem bo niestety nie wyciągnąłem większych wniosków. Za mało doświadczenia mam. Wracając do tematu odbitki rzeczywiście są nieco mało kontrastowe za to wyglądają jakby były robione w latach 70tych 😃
Zgadzam się z przedmówcami zacznij od plastiku. Ja w tej chwili cały proces od pstryknięcia do wyciągnięcia papieru robię na akcesoriach Foma. I nadal szukam bo nie wszystko wychodzi jakbym chciał. Mam nadzieję że szybko nie dojdę do perfekcji ( jeśli w ogóle dojdę) bo droga do celu jest zabójczo ciekawa.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Stary papier FOTON Fotobrom

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 07 lis 2021, 20:34 tego fotonbromu nie wyrzucaj, jak nabierzesz wprawy, kup do niego easy lith, do wołania infekcyjnego.
Właśnie odkryłem stare zapasy fotobromu, tak z ok. 1975 roku. Nienaświetlona próbka wywołana jest czarna jak sadza. Chyba się nawet to easy lithu nie nada?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Stary papier FOTON Fotobrom

Post autor: technik219 »

aka pisze: 13 kwie 2023, 19:01 Chyba się nawet to easy lithu nie nada?
Nada się do solarigrafii.
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Stary papier FOTON Fotobrom

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 07 lis 2021, 21:04
rbit9n pisze: 07 lis 2021, 20:34 do wołania infekcyjnego
A na czy to polega? Bo "wywołanie infekcyjne" to z Google'a wyciąga choroby zakaźne :-)
Proszę bardzo, z "Fotografii" nr 12, 1973:
Załączniki
wywoływanie infekcyjne_1.jpg
wywoływanie infekcyjne_2.jpg
ODPOWIEDZ