średni format dla laika

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Póki co nadzieja w szwagrowatym ;) Jakiś czas temu wykopał tam działającego laptopa za 150zł (w przeliczeniu na nasze) o całkiem niezłych parametrach, zobaczymy czy upoluje mi jakiś średni format :)

Urodziny mam dopiero w maju, więc jest jeszcze czas na rozejrzenie się :)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

radekone pisze:Potrzebuję kupić matówkę kiev'oską (88). Sprzedaje je arax na swojej stronie oraz dvdtechnik na ebayu. Ktoś się może orientuje czy to jest to samo? Bo araxowa wychodzi dwa razy drożej..
Kupowałem matówki od ARAXa, a potem z DVDTechnik - to jest to samo.

Tylko, że są to matówki "starego typu" z klinem poprzecznym otoczonym rastrem (reszta to Fresnel).
Nowoczesne matówki, które są fabrycznie montowane w KIEV 60 i 88, mają klin pod kątem 45° otoczony rastrem i posiadają naniesioną kratkę architektoniczną (reszta to Fresnel) - a tych nie kupisz.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

rayman, o.. Jesteś urodzony tego samego dnia - tylko rok później ;-) Generalnie pomysł ze szwagrem jest dobry, bo wiele ciekawych sprzętów można znaleźć po kątach na zachodzie :-)
<Pozdrawiam>
M.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

slawoj pisze: Tylko, że są to matówki "starego typu" z klinem poprzecznym otoczonym rastrem (reszta to Fresnel).
Nowoczesne matówki, które są fabrycznie montowane w KIEV 60 i 88, mają klin pod kątem 45° otoczony rastrem i posiadają naniesioną kratkę architektoniczną (reszta to Fresnel) - a tych nie kupisz.
Wiecej mi do szczescia nie potrzeba. To do bronki wiec i tak zmiana na lepsze.

Ewentualnie jeszcze sie zastanawiam nad tym ponizej. Niby lepszy plastik ale nie ma klina.

http://hopfglass.com/index.htm
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Zobaczymy jak z cenami - jeżeli trafi się tego więcej to sprowadzi się kilka sztuk i odsprzeda dalej po przeglądzie w serwisie fotograficznym (np na Galileusza w Poznaniu) ;)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Radek ja bym się zastanowił nad wyrobami mr Olesona http://rick_oleson.tripod.com/index-175.html z tego co wiem niektórzy sobie mocno chwalą, a on robi do wyboru, do koloru. niestety nie robi do EC-TL (jedyny minus TTL).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

o! dzieki, napisalem juz maila do niego.

mam zagwozdke bo chcialbym matowe z klinem ale wlasnie nie wiem do konca jak to jest z dolnym fresnelem, czy sie go zostawia czy wywala i uzywa jednej szyby - ludzie na necie roznie pisza..
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

z tego co pisał Coil mr Oleson, przesyła matówkę z instrukcją.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

rbit9n pisze:Radek ja bym się zastanowił nad wyrobami mr Olesona http://rick_oleson.tripod.com/index-175.html z tego co wiem niektórzy sobie mocno chwalą,
Chłopaki, odnoszę wrażenie, że te matówki to jest to samo co sprzedaje DVDTechnik oraz ARAX. Na tej stronie, którą podał rbit9n, widać Rollei z założoną matówką. Matówka ta posiada charakterystyczne "linie" ułatwiające kadrowanie w prostokącie. Taki sam wzór matówek można kupić na Ukrainie.
Może pochodzą od tego samego wytwórcy?
radekone pisze:mam zagwozdke bo chcialbym matowe z klinem ale wlasnie nie wiem do konca jak to jest z dolnym fresnelem, czy sie go zostawia czy wywala i uzywa jednej szyby
Matówka to jeden element odlany z "optycznego tworzywa sztucznego".
Ma w środku dwa kliny, które są otoczone rastrem, a na pozostałej powierzchni jest naniesiona tzw. soczewka Fresnela.
Wszystko musi znajdować się w jednej płaszczyźnie.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

slawoj pisze:Matówka to jeden element odlany z "optycznego tworzywa sztucznego".
Ma w środku dwa kliny, które są otoczone rastrem, a na pozostałej powierzchni jest naniesiona tzw. soczewka Fresnela.
Wszystko musi znajdować się w jednej płaszczyźnie.
Chyba nie widziales rozebranej Bronki ;-)

Tam fresnel z rastrem (kiepskim zreszta) i matowka to dwie rozne rzeczy. Matowka lezy na gorze..

[edit] juz wiem, pan oleson odpowiedzial..
You remove both your groundglass and your Fresnel lens plate - my screen replaces both. It has the groundglass surface on the bottom and the Fresnel lens groove pattern on the top.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
kamilo94
-#
Posty: 37
Rejestracja: 27 cze 2011, 10:59
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: kamilo94 »

Masz 15 lat. Pracujesz z modelkami, które ci za to płacą. Ciekawe :-D
Przepraszam za post nie na temat.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 16:11 przez kamilo94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Panowie, koleś z was jaja robi jak berety, a wy się

Post autor: Minolciarz1979 »

produkujecie. Przeciez po kliku jego odpowiedziach idzie sie kapnąć, że łacha z was ciśnie. Pitoli jakieś bzdety - nie zna się na światłomierzach, kompletnie na niczym sie nie zna (tak twierdzi) ale modelki płaca 15-to latkowi za zdjęcia, HAHAHAHAHHA. Ale sie usmiałem.
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Kain zabił Abla podobno za wykopywanie wątków sprzed wieków poprzez dodawanie nic nie wnoszących postów. :P
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

janykiel pisze:Kain zabił Abla podobno za wykopywanie wątków sprzed wieków poprzez dodawanie nic nie wnoszących postów. :P
Dzisiaj odsprzedałem koledze filtr 52mm HOYA UV HMC, który u mnie już do niczego nie pasuje. A za pozyskane fundusze kupiłem sobie pół litra Żubrówki Białej.


Na zdrowie :->
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 3 razy.
waldorf
-#
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2010, 14:30
Lokalizacja: gdynia

Post autor: waldorf »

Witam, przymierzam się do zakupu kieva60 od DVD technik - tzn. cena jest trochę lepsza niż Araxa, ale czy ktoś się orientuje czy oni mają również wersję 6x4,5 ?
ODPOWIEDZ