średni format dla laika

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

rayman pisze:Naprawdę ten sprzęt jest tak awaryjny/kiepski że nie warto się za niego zabierać?
Kiev60 jest b. dobry. Ma jedną wadę - coś nawali i potem jest problem z serwisem. Nie mówię, że jest awaryjny, po prostu z racji wieku coś tam prędzej czy później trzeba będzie wyregulować.

Sądzę, że... lepiej kupić psixa (jeśli go tolerujesz, ja nie) najtaniej jak się da ( http://www.allegro.pl/item978826202_pentacon_six.html ) i wyremontować. Speców od PSIXa jest znacznie więcej, dostęp do części lepszy. Popularna przeróbka - okienko do poglądu rozwiązuje całkowicie problem nakładania klatek.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Kiev60 jest b. dobry. Ma jedną wadę - coś nawali i potem jest problem z serwisem. Nie mówię, że jest awaryjny, po prostu z racji wieku coś tam prędzej czy później trzeba będzie wyregulować.
I dlatego zastanawiam się nad jakimś wyremontowanym/nowym egzemplarzem z hartblei.com, który jest ponoć odrobinę ulepszoną konstrukcją. Do zapewnień ludzi z allegro pt. "sprzęt zadbany i sprawny" jakoś nie mam zaufania, szczególnie jeżeli w grę wchodzą sumy 300-500zł

(dlatego też uparłem się na Hartblei).

Jeśli chodzi o PSIXa - w przeciągu paru tygodni będę miał go w rękach, gdyż moja luba zakupiła wczoraj na allegro, ale jak już wspomniałem - wolałbym coś z bardziej pewnego źródła.

W Poznaniu mam bdb serwis, w razie czego powinni sobie z Kievem poradzić ;)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Wydaje mi się, że właśnie sam sobie odpowiedziałeś :)
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Skoro rozchodzi się m.in o serwis a sam Kiev 60 nie jest taki zły... ;)

(Swoją drogą - ja dbam o sprzęt foto tak jak o glany - gdyby aparaty się pastowało to również można byłoby się w nich przeglądać, więc myślę że nie będzie problemu jeżeli aparat nie psuje się tak sam z siebie :) )
A niech mnie TSS pokąsa!
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

mozesz kupic rowniez nowego kieva, byl temat poszukaj, Slawoj wyjasnial co jak i gdzie oraz za ile, a niedawno nawet jednego sprzedawał, bo znajomy dla ktorego byl sprowadzony sie wycował z pomysłu
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Wiem chyba o który temat chodzi, jeżeli się nie mylę mówisz o tych Kievach z ebay`a od DVD Technik :)
A niech mnie TSS pokąsa!
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tak o tych własnie
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Dodam, że naprawa naciągu w Kievie jest droższa niż w Sixie - np. w foto-pryzmacie w pozku. Za to mój mechas z Zielonej Góry w ogóle do kieva się nie dotyka, bo jak mówi - szkoda jego czasu i moich pieniędzy na ten szajs. Nawet koła zębate są marnej jakości i mechanizmy potrafią zwyczajnie skorodować co nie jest zbyt powszechne w aparatach w ogóle :-) Miałem Kieva 60 i więcej nie kupię nawet mimo tego, że kupiłem praktycznie nówkę. - prawdopodobnie nie zrobił przede mną nawet jednej rolki filmu. Dozbieraj do borni albo Pentaxa 6x7 - są porażająco tanie, a przeżyją ileśtam kievów.
<Pozdrawiam>
M.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Ja pozbyłem się KIEVa-60, a zostawiłem sobie Psixa.
Nie dlatego, że jest lepszy czy gorszy, po prostu chcę zostać tylko przy jednym systemie.

Natomiast moja przyjaciółka ma od nowości KIEVa-60 i nie zamierza go zmieniać. Fotografuje nim (z małymi przerwami) od ponad 10 lat i jest z tego aparatu bardzo zadowolona.
Mamy dzięki temu wspólne obiektywy.

Ps.
Ostatnio chodzi mi po głowie KIEV-88 z mocowaniem Psix,
ale chyba tylko obejdzie się smakiem.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

slawoj to ja juz głupieje
neidawno sciagałes z ukrainy kieva i co juz sie pozbyłęs? straszna zmiennosc stanowiska
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Malfas pisze:neidawno sciagałes z ukrainy kieva i co juz sie pozbyłęs?
Odsprzedałem aparat kuzynowi, który jak go zobaczył to już nie chciał oddać.
Ja zostałem z Psixem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Czasami trzeba dotknąć, żeby uwierzyć :-P
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Potrzebuję kupić matówkę kiev'oską (88). Sprzedaje je arax na swojej stronie oraz dvdtechnik na ebayu. Ktoś się może orientuje czy to jest to samo? Bo araxowa wychodzi dwa razy drożej..
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

zieloo pisze:Czasami trzeba dotknąć, żeby uwierzyć :-P
Na dniach pomacam sobie PSIXa, którego sprawiła sobie moja luba. Jakość wykonania z pewnością będzie inna a ja nie ukrywam że ten sprzęt także chodzi mi po głowie - na allegro widziałem przerobione Pentacony z błoną przewijaną u dołu - sama dźwignia służy jedynie do naciągnięcia migawki co eliminuje problem nakładania klatek :)
Dozbieraj do borni albo Pentaxa 6x7 - są porażająco tanie, a przeżyją ileśtam kievów.
Kwestia tego czy coś jest "porażająco tanie" to kwestia dyskusyjna, najtańsze Pentaxy 6x7 widziałem za 1700zł :)

Wpadłem jednak na pomysł. Szwagier jest tirowcem, jeździ co tydzień do Szwecji - zleciłem mu misję znalezienia sprawnego Hasselblada na tamtejszym pchlim targu w wolnej chwili :)

(Kuzyn mieszka w Danii, więc może też coś znajdzie - ponoć niektóre rzeczy są tam tanie ;) )
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

rayman, 1700zł to obecnie na allegro. Jakiś czas temu forumowicz sprzedawał dwa body + kilka szkieł. Body z pryzmatem + standard to około tysiak był. Aż mnie skręcało.. Na ebayu można spokojnie kupić zestaw startowy w podobnej cenie. Kiev to tak czy inaczej połowa ceny tegoż, no ale..

Swoją droga to byłem dzisiaj wyprowadzić na spacer 645n :-) Jeszcze się trochę zazieleni i będzie dobrze ;-)
<Pozdrawiam>
M.
ODPOWIEDZ