[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: spokorysio »

hej,

jak w temacie, matówka do Rolleiflexa C wersja grid szklana w stanie nówka nie śmigana z dwiema kupami muchy plujki, a więc trochę jednak śmigana ale minimalnie - piękny stan. wg mojej wiedzy pasuje do wszystkich Rolleiflex'ów i Rolleicord'ów z niezdejmowanym kominkiem, najchętniej zamienię na oryginalną do F z mikro pryzmatem, mogę rozważyć kilka garści nieprzeterminowanego negatywu B&W 120
brunox
-#
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2021, 09:32

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: brunox »

Poproszę o wymiary. Matówka do rolleiflexa jest wypukła czy płaska? brakuje mi matówki do mojego voigtlandera dwuobiektywowego.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: 4Rider »

brunox pisze: 30 mar 2021, 09:35 do mojego voigtlandera
Nie będzie pasować jeśli chodzi o Voigtländer Brillant - można dopasować z Lubitela, gdyż ma taki sam kształt i sposób działania.

spokorysio, sprzedawca jest zobowiązany do podania konkretnej ceny w jakiejś walucie,
a jeśli wymiana to też wypada podać ilość oczekiwanych w tym wypadku filmów.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
brunox
-#
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2021, 09:32

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: brunox »

Ja mam voigtalndera STARTB. On ma płaską matówke. Lubitel nie ma wypukłej?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: 4Rider »

brunox, ma wypukla jak stare Vioiglandery. Tych powojennych nie macalem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 31 mar 2021, 14:36 brunox, ma wypukla jak stare Vioiglandery. Tych powojennych nie macalem.
Wypukła była w Voigtlanderze Brillant, i nie do końca była to matówka.Natomiast taki Superb miał już normalną, płaską matówkę.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: 4Rider »

Nomad pisze: 31 mar 2021, 15:22 Wypukła była w Voigtlanderze Brillant, i nie do końca była to matówka
Wszystko się zgadza. Dla mnie Vioiglander to Brillant - pseudo TLR - z czego ruscy skopiowali to na Komsomolca i rozwijali ten
projekt jako Lubitela. Siedzę w japońskim sprzęcie foto, więc stąd ma pobieżna wiedza o tych kontynentalnych erzacach ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
brunox
-#
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2021, 09:32

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: brunox »

Jakie wymiary ma ta matówka do rolleiflexa?
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: spokorysio »

przepraszam sznownych panów za spóżnioną ale szczerą odpowiedź, usiłowałem jakieś zdjęcie zrobić ;-) matówka jest monotonnie płaska, ponadto gładka z jednej, a matowa z siatką z drugiej strony. wymiary 63,5x56mm. 125 PLN 5x Ilford lub 4xKodak 120
spokorysio
-#
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:46

[S] Sprzedam lub zamienię matówkę do Rolleiflex'a

Post autor: spokorysio »

i nie zamieniam na matówkę do F, bo nabyłem nową za 80$, co zmieniło mojego Rolka w portal do innego wymiaru, o co też chodzi moim zdaniem w fotografii.
ODPOWIEDZ