solarigrafia

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

Chciałbym zaprosić, w imieniu swoim i jeszcze 19 autorów, na wystawe solarigrafii w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wernisaż 18 maja 2011 o 20:00 w Alchemii na Kazimierzu. Bliższe informacje na http://plfoto.com/aktualnosci,wydarzeni ... m,989.html
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

Snowman pisze:Chciałbym zaprosić, w imieniu swoim i jeszcze 19 autorów, na wystawe solarigrafii w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wernisaż 18 maja 2011 o 20:00 w Alchemii na Kazimierzu. Bliższe informacje na http://plfoto.com/aktualnosci,wydarzeni ... m,989.html
Piszę się na to... jak tylko dostanę wolne w pracy :)
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

Mała (albo i nie mała) korekta. Wernisaż godzinę wcześniej. O 19:00. Reszta bez zmian.
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

Informacyjnie ;) Uruchomiliśmy (jeszcze cierpi na choroby wieku niemowlęcego) galerię na solarigrafia.pl - można się rejestrować (na razie przez zaproszenia, albo przez zgłoszenie na solarigrafia@o2.pl), dodawać obrazki i je komentować/przedyskutować. Zapraszam!
MirekM
-#
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2010, 20:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MirekM »

"Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa czyli Tandem Fotograficzny „Kaszuby”
mają zaszczyt zaprosić
wszystkich członków i sympatyków Szkoły Widzenia, ale nie tylko.
Na wernisaż wystawy fotograficznej pt : „Fabryka słońca”
który odbędzie się dnia 17.08.11. o godz. 17°° w Galerii „Pusta”
w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice."

Dodam, wystawa solarigrafii. Autorzy brali udział w wystawie krakowskiej.
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

To ja zaproszę na kolejną, tym razem indywidualną wystawę Mateusza Mazura "Solarigrafia - Chęciny Słońcem Malowane". Wernisaż będzie miał miejsce 14 września 2011 (środa) o godzinie 17:30 w Galerii Sztuki Współczesnej "Pałacyk T. Zielińskiego", ul. Zamkowa 5 w Kielcach. Wystawę będzie można oglądać do 5 października 2011 roku. ( http://www.solarigrafia.pl/articles/38/read.html )
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

za oknem mym rozpoczęła się budowa. bym coś tam nawet przykleił do balkonu, ale boję się o trwałość aparatu przy zmiennej aurze, częstokroć niekorzystnej o tej porze roku w naszych szerokościach geograficznych. a balkon, a właściwie taras mam taki, że puszka byłaby cały czas narażona na działanie opadu. i teraz pytanie moje takie jest. jak to zabezpieczyć? okleić taśmą do tłumików czy jak? aha, aha. myślałem o pudełku najsampierw, ale chyba jakaś puszka metalowa byłaby lepsza, czyż nie?
pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
MirekM
-#
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2010, 20:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: MirekM »

Tak np. po kawie.
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

rbit9n pisze:za oknem mym rozpoczęła się budowa. bym coś tam nawet przykleił do balkonu, ale boję się o trwałość aparatu przy zmiennej aurze, częstokroć niekorzystnej o tej porze roku w naszych szerokościach geograficznych. a balkon, a właściwie taras mam taki, że puszka byłaby cały czas narażona na działanie opadu. i teraz pytanie moje takie jest. jak to zabezpieczyć? okleić taśmą do tłumików czy jak? aha, aha. myślałem o pudełku najsampierw, ale chyba jakaś puszka metalowa byłaby lepsza, czyż nie?
pozdrawiam!
Nie przejmuj się tym, że Ci kamerę zaleje, jeśli nie zrobisz jej z kartonowego pudełka, to nic jej się nie stanie. Spróbuj z puszki po piwie albo energetyku, zrób denko z tektury (oczywiście oklej dokładnie izolacją), tektura będzie Ci buforowała wilgoć, przynajmniej w jakimś tam zakresie, lepsze to niż kilka centymetrów wody stojącej wewnątrz kamery ;) Ja bym robił z pojemniczków po kliszy (albo dwa złączone ze sobą, albo jeden przecięty na pół i zrobiony półwalec). Puszki po kawie mają kiepskie proporcje, czerwcowe przesilnie nie będzie się łapać (chyba że zawiesisz poziomo). Raczej bym się martwił o to, co do środka wsadzić, by dobry efekt dało. Może Agfę MCP (ta się znakomicie spisuje nawet jeśli zamoknie i przez rok się naświetla), albo jakiegoś Kodaka (polymaxa albo polycontrasta). A tak w ogóle - musisz na balkonie? Nie dasz na oknie od wewnatrz pomieszczenia? Kamerka doklejona scotchem (3M matowym) otworkiem przylegajacym do szyby, trzeba tylko pamiętać, żeby nie otwierać tego okna i uważać przy myciu.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

rbit9n, moje doświadczenie jest raczej skromne, ale kilka dni temu zdjąłem ze swojego balkonu kamerkę '135', wisiała od 12 marca do 12 września, narażona więc była na wiatry, burze, deszcze a nawet grad. Przetrwała. Nie była nawet specjalnie izolowana, przyklejona zwykłą przezroczystą taśmą klejącą.
W sumie to wszystkie moje tego typu kamerki przetrwały pogodę. Jeśli ludzie Ci jej nie poniszczą, to o pogodę byłbym spokojny.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzięki za odpowiedzi.
niestety muszę na balkonie, albowiem mieszkam na ostatnim piętrze, które jest jakoby nieco przesunięte i za oknem mam tarasik (nieużytkowy) zakończony murkiem i przy przyklejeniu aparatu na okno od środka, murek będzie zbyt dużo zasłaniał.
pozdrawiam wylewnie!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

rbit9n pisze:na ostatnim piętrze, które jest jakoby nieco przesunięte i za oknem mam tarasik (nieużytkowy) zakończony murkiem
Zatem zdecydowanie wieszaj kamerki z pojemniczków po kliszach. Na tym murku. Jedną pionową (obojętnie, walec lub półwalec), najwyżej woda będzie Ci się zbierała na dnie (w sumie, jeśli otworek nie będzie patrzył na zachód, to nie powinno zaciekać), drugą poziomą, najlepiej półwalec, z otworkiem lekko skierowanym w dół - ta już w ogóle nie powinna wody łapać. Tylko dobrze je do tego murka przyklej :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

dzięki za rady!
pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Snowman
-#
Posty: 35
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Snowman »

Serdecznie zapraszam na kolejną odsłonę wystawy solarigrafii. Tym razem w Warszawie, w Domu Kultury Działdowska (ul. Działdowska 6). Wernisaż 12 grudnia 2011 o 19:00. Wstęp wolny. Oprócz możliwości spotkania i porozmawiania z autorami czekają również inne niespodzianki. Więcej informacji na stronie DK ( http://dzialdowska.pl/index.php?cms=39&click=39 ) oraz na Solarigrafia.pl
wjpl
-#
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2012, 23:53
Lokalizacja: Nysa/Wrocław

Post autor: wjpl »

Czy pomarańczowa folia/filtr naklejona na nieutrwalony papier i podklejenie tego czarnym brystolem uchroni materiał przed zniszczeniem i pozwoli na powieszenie go gdzieś gdzie dochodzi światło? Tak żeby można było to oglądać.
ODPOWIEDZ