śmieci od fotografów

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

no i przełom, rpawdziwy przelom w cłym tym wątku, bylem widzialem macałem i gęba mi sie usmiechała
tak po krotce, nie miałem zielonego pojecia ze powiekszalnik jest taki wielki :P
a wiec tak, glowica color # halogen siedzi, wyglada wzystko ok, ale nie było jak sprawdzic, styropanowy rozpraszacz dla max formatu pewnie
dwa obiektywy i tu cholera patrzylem, ale zapomniałem, jeden oczywiscie w przepeieknym pudełeczku
głowica kondensatorowa, brak jednej szufladki na filtry, to moze byc problem, ale mozna zawsze cos dorobic, albo zakleic otwor, zarowka jest i dziala :)
powiekszalnik w nienagannym stanie, chodzi ladnie płynnie, miech jak nowy delikatny kurz na nim osiadl, nie widac pękniec
kaseta na negatywy uniwersalna, musze mu przypomniec zeby poszukal ramek bezszybowych, bo twierdzil ze je ma ( ale on chyba niewiele pracowal na powiekszalniku i w ciemni ) pozatym juz ma postepujaca skleroze
tak czy siak znalazł jeszcze pudelko meosix. ja bylem swiecie rpzekonany ze meosix to byly jedynie te analizatory barw, a tu w srodku negatyw z roznym zaciemnieniem kwadracików i opisem- do czego?
dwa filtry podobiektywowe czerwone, te do ostrzenia na papierze, no wiadomo
jedne dziwne koło, cos na ksztalt filtra przezroczysty plastik bezbarwny, w linie w kratke taką drobniutką- do czego? i pare roznych innych zelastw, jakies rurki uchwyty- co to do czego? ktos ma jakis pomysł
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Witam ! To cos na ksztalt filtraw linie w kratke , to plytka rozpraszajaca do pomiaru swiatlomierzem " jasnosci sredniej " negatywu .

Konkluzja koncowa - BRAC !
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tylko gdzie ja to monstrum postawie? na to pytanie mi odpowiedz:P

druga konkluzja, to ja czekam na te trafo po kosztach przesylki :)

a ten negatyw? to byl mały obrazek, widzialem cos podobnego na aledrogo, dursta, ale za cholere nie moge sobie opisu przypomniec.
notacje przy kwadracikach byly i całe i dziesietne tylpu 0.2 0.4 i im wieksza notacja tym ciemniejszy
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Jak dojade w koncu do Polski , to pogadamy o trafie ;-)
Ten negatyw , to tz. strip testowy , adnotacje przy polach testowych ( kwadracikach ) to wartosci gestosci D dla negatywu .
Pozdrawiam !
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

wiec ogolnie tez przydatna rzecz
ale zastanawia mnie reszta tych uchwytów i urek ktore znajduja sie w podelku. poszukalbym instrukcji ale nie wiem czego
ODPOWIEDZ