Slajdy na ścianie/ekranie

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Slajdy na ścianie/ekranie

Post autor: shovax »

Fotomechanik pisze: 10 wrz 2019, 21:57 Najlepszy rzutnik jaki miałem, to polski Diapol automat.
tez go mam, ale jednak troche z nim cierpie. A moze to tylko juz starszy egzemplarz. czesto nie umie wziasc kazdej ramki tak samo, i co rmke trzeba poprawiac ostrosc. Troche sie tez zacina, ale moze wystarczy posmarowac.

Kto ma jeszcze doswiadczenie z innymi projektorami?
Mam jeszcze Meopta Vario 5500 (w sumie to trzy :D) bardzo fajna zabawka. dwustronny :D

Obrazek

ma podwojna zarowke, jak jedna sie spali, to automatycznie wskakuje druga. Automatyka przerzucania slajdow, mozliwosc podpiecia kilku w serie i plynna zmiana slajdow. sporo objektywow, 25, 35, 45, 60, 75, 100, 150, 70-120mm, mam 35 i 100, sporo lepszy obraz niz diapol. problem tylko w tym, ze ostrosc sie ustawia recznie, fokus za pomoca pilota wprowadzili w kolejnym modelu.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Slajdy na ścianie/ekranie

Post autor: pelovsky »

shovax pisze: 19 lis 2019, 22:37wziasc
proszę nie mieszać w to polityki, ani trybunału konstytucyjnego! ;-)
Moje doświadczenia z Diapolem automatem są dokładnie takie, jak Twoje. Ustawianie ostrości co ramka, a niektóre trzeba ręcznie gmerać, żeby wydostać z komory projekcyjnej z powrotem do magazynka. I to przeróżne ramki (alfi, gepe, hama, PZO różnego gatunku i grubości, wszystko bezszybkowe). Mam go co prawda za darmo z mojej licealnej czytelni, z której miał zostać wywalony na śmietnik, więc nie narzekam ;-)
ODPOWIEDZ