Sklep Czarno - Białe

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Sklep Czarno - Białe

Post autor: teh_R. »

aka pisze: 02 kwie 2023, 21:38
BW pisze: 02 kwie 2023, 21:20 pod warunkiem że to były patenty poniemieckie
Nie tylko niemieckie. Nam najłatwiej jest rozpoznać wpływy cudzej (niemieckiej) myśli w japońskim sprzęcie foto, ale elektrownie atomowe nie wyrosły na polach ryżowych ;-)
Zgłębiałem kiedyś tematykę lunet, czy też celowników optycznych jak chcą niektórzy. Japończycy rżnęli jak leci, i początkowo wychodziło im to, delikatnie mówiąc, średnio na jeża. W latach 60-70 było to na poziomie mniej więcej takim, jak my jeszcze mówiliśmy niedawno "chińska podróbka". Ale chłopaki się wyrobili, czytali opinie, udoskonalali, są pracowici etc. Efekt widać. U Chińczyków też widać (chociaż prawdą jest też to, że do tych drugich patenty "same przyszli" za sprawą kapitalizmu").
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Sklep Czarno - Białe

Post autor: powalos »

Ja pamiętam początkowe opinie o japońskich radyjkach tranzystorowych ale i o ich autach
Początkowo niewielu decydowało się je nabywać. Miały opinię tzw. jednorazówek, niezdatnych do naprawy. I popatrzcie państwo jak się wyrobili. Podobnie jest z towarami produkowanymi w Chinach i brandowanymi znanymi markami. Wszystko zależy od tego jak zlecający podchodzi do kontroli produkcji i rodzaju materiałów używanych do niej. Poważne firmy mają swoje działy kontroli jakości, na miejscu, u producenta. Można to było zauważyć na targach organizowanych w Poznaniu. Na wystawie producent pokazywał niemal idelnie tak samo wyglądające gadżety ale w cenie od np. 1$ za sztukę do 6$.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sklep Czarno - Białe

Post autor: J.A. »

Córka mojego kolegi jest w Chinach w jakiejś wielkiej fabryce co to robi dla każdego co zapłaci.
Twierdzi, że to nie problem kontroli jakości tylko ceny.
Jak zlecasz im wykonanie czegoś, to oni pytają jaka ma być cena dla końcowego odbiorcy (chodzi o półkę cenową), jeżeli coś ma być bardzo tanie, to jest bardzo gówniane, jak ma kosztować top, to jakość wyrobu jest top.
W mojej branży z której jem chleb i płacę rachunki, jest podobnie. Płacimy spore pieniądze za podzespoły i wykonanie jest perfekcyjne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Z_photo
-#
Posty: 1010
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Sklep Czarno - Białe

Post autor: Z_photo »

EE2 pisze: 01 kwie 2023, 13:10 (...) miłym zaskoczeniem są filmy przez nich konfekcjonowane. Kupując Fomapana 100 ASA 24 klatki dostawałem w rzeczywistości filmy, które miały minimum 30 klatek a często 32, gdzie deklarowanych było 24. :mrgreen:
Tak przy okazji - nie było żadnych zastrzeżeń odnośnie tych filmów?
Pytam o ewentualne uszkodzenia lu zabrudzenia powierzchni (emulsji i podłoża), jakość kaset, etc.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 455
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

Sklep Czarno - Białe

Post autor: EE2 »

Z_photo pisze: 05 kwie 2023, 22:12
EE2 pisze: 01 kwie 2023, 13:10 (...) miłym zaskoczeniem są filmy przez nich konfekcjonowane. Kupując Fomapana 100 ASA 24 klatki dostawałem w rzeczywistości filmy, które miały minimum 30 klatek a często 32, gdzie deklarowanych było 24. :mrgreen:
Tak przy okazji - nie było żadnych zastrzeżeń odnośnie tych filmów?
Pytam o ewentualne uszkodzenia lu zabrudzenia powierzchni (emulsji i podłoża), jakość kaset, etc.
Zero problemów z filmami, które od nich kupowałem a wszystkie były przez nich konfekcjonowane :-)
Kasetki rozmaite ale zawsze trzymały światłoszczelność i nie rysowały filmu. Pierwsza partia którą kupiłem to był totalny mix kasetek, trafiła się kasetka po slajdzie Kodak 64ASA, po Kodakach Gold a także plastikowa kasetka po filmie Lomography (również nie sprawiła problemu). Innym razem kasetki były po Fomapanach (czyli zgodne z zawartością w tym przypadku :mrgreen:)
I co najfajniejsze - ostatnia klatka nie była ani w kawałku zaświetlona :-) Musieli doklejać film do wystającego z kasetki "ogona" w ciemności :-)
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
ODPOWIEDZ