Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 10:55hujowy
Zapis tego słowa jest prawidłowy jedynie w akronimie HDWP, w całej pozostałej poezji prawidłowy zapis to: chujowy Obrazek ;-)

A może on nie chujowy, a miękko_rysujący? Obrazek
Jakos mi sie to slowo zapamietalo przez samo h. Moze wlasnie przez ten akronim.
A jesli ten obiektyw jest mieko rusujacy to niech se u kogo innego rusuje ja chce ostry. Lol
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 11:41 A jesli ten obiektyw jest mieko rusujacy to niech se u kogo innego rusuje ja chce ostry. Lol
No i nie wiem dla mnie ta furgonetka jest w porzo w ostrości -
tego króliczka, którego gonisz to chyba nie złapiesz tym narzędziem 🐇
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Btw przy okazji sprawdzilem ze w v800 nie mozna skanowac bez ramki
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 11:42 v800 nie mozna skanowac bez ramki
O to fajnie - moim Canonem nie da rady, po ponad 2 latach użytkowania muszę pomyśleć o czymś lepszym na wiosnę.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 11:41 A jesli ten obiektyw jest mieko rusujacy to niech se u kogo innego rusuje ja chce ostry. Lol
No i nie wiem dla mnie ta furgonetka jest w porzo w ostrości -
tego króliczka, którego gonisz to chyba nie złapiesz tym narzędziem Obrazek
Tos mnie Pan teraz zbil z tropu. I to nie kroliczkiem. Wiem ze troche mam obsesje.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 11:36 Problem jest taki ze to zdjecie bylo ostre na matowce a na filmie nie.
No jeszcze pytanie czy kaseta "naciąga" film jak trzeba. BTW, mało prawdopodobne, że wszystkie obiektywy (ile tam ich masz?) są ch.....
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 11:36 Problem jest taki ze to zdjecie bylo ostre na matowce a na filmie nie.
No jeszcze pytanie czy kaseta "naciąga" film jak trzeba. BTW, mało prawdopodobne, że wszystkie obiektywy (ile tam ich masz?) są ch.....
No dlatego zajme sie tym doglebnie
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: rbit9n »

skiper75 pisze:otoz naga prawda jest taka ze obiektyw który posiadam jest .... hujowy to zdjęcie było wyostrzone na matowke na napisy na samochodzie Hertler. samochod znajduje się jakieś 57 stop. skala pokazywała wtedy 50 stop. ostrości kurwa brak
ale właśnie, czy zrobiłeś tak, że najpierw ustawiłeś ostrość na matówce normalnie, potem wyjąłeś wkład magazynka, otworzyłeś na B i przyłożyłeś matówkę w miejscu filmu? czy to da się w hasioku?

ps aha, widzę że się nie da, bo wkład się wysuwa, a magazynek nie otwiera się tak jak w Bronie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

rbit9n pisze:
skiper75 pisze:otoz naga prawda jest taka ze obiektyw który posiadam jest .... hujowy to zdjęcie było wyostrzone na matowke na napisy na samochodzie Hertler. samochod znajduje się jakieś 57 stop. skala pokazywała wtedy 50 stop. ostrości kurwa brak
ale właśnie, czy zrobiłeś tak, że najpierw ustawiłeś ostrość na matówce normalnie, potem wyjąłeś wkład magazynka, otworzyłeś na B i przyłożyłeś matówkę w miejscu filmu? czy to da się w hasioku?

ps aha, widzę że się nie da, bo wkład się wysuwa, a magazynek nie otwiera się tak jak w Bronie.
Nie nie bawilem sie z matowka w miejsce filmu. Poorostu ustawilem tylko wsjo standardowo. Problem w tym ze obraz w lupce widze ostry. Mam mat z klinem ciezko to spierd. No chyba ze mam zeza
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: rbit9n »

kiedy tu powinieneś właśnie sprawdzić, czy kiedy na matówce jest ostro, to i w miejscu filmu jest ostro, bo że skala odległości pokazuje bzdury, to mniej ważne
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

rbit9n pisze:kiedy tu powinieneś właśnie sprawdzić, czy kiedy na matówce jest ostro, to i w miejscu filmu jest ostro, bo że skala odległości pokazuje bzdury, to mniej ważne
To bede robil w nast kroku. Lol. Musze sie tylko zabawic z jakims sposobem zamocowania matowki
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Skiper75 - galeria

Post autor: mrek »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 15:36 Musze sie tylko zabawic z jakims sposobem zamocowania matowki
Jak zmierzysz ze statywu na podłogę to wystarczy ją tylko położyć na prowadnicach filmu (matową stroną w dół) i stojąc na stołku sprawdzić ostrość lupą. Czy na nieskończoność, czy na 1m obrazy muszą być ostre na matówce i na filmie jednocześnie. Wystarczy jeden pomiar szkłem, które ma małą odległość minimalną. Każde będzie ostrzyć zgodnie z obrazem na matówce.

To czy podziałka idzie za nieskończoność to osobny problem. Jeśli idzie to musisz wierzyć w to co widzisz na matówce (po tym pierwszym pomiarze).

Minęło 23432 chwil
ups... widzę że kaseta Hasselblad nie ma wyjmowanego insert tak jak kasety Mamiya (patrz foto). Na czerwono zaznaczyłem gdzie kładę matówkę lub kalkę techniczną
Więc masz problem.
Załączniki
rb.JPG
rb.JPG (37.43 KiB) Przejrzano 1294 razy
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 15:58 przez mrek, łącznie zmieniany 1 raz.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

mrek pisze:
skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 15:36 Musze sie tylko zabawic z jakims sposobem zamocowania matowki
Jak zmierzysz ze statywu na podłogę to wystarczy ją tylko położyć na prowadnicach filmu (matową stroną w dół) i stojąc na stołku sprawdzić ostrość lupą. Czy na nieskończoność, czy na 1m obrazy muszą być ostre na matówce i na filmie jednocześnie. Wystarczy jeden pomiar szkłem, które ma małą odległość minimalną. Każde będzie ostrzyć zgodnie z obrazem na matówce.

To czy podziałka idzie za nieskończoność to osobny problem. Jeśli idzie to musisz wierzyć w to co widzisz na matówce (po tym pierwszym pomiarze).
Bede kombinowac
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Skiper75 - galeria

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze: 22 wrz 2021, 14:52 otworzyłeś na B i przyłożyłeś matówkę w miejscu filmu? czy to da się w hasioku?

ps aha, widzę że się nie da, bo wkład się wysuwa, a magazynek nie otwiera się tak jak w Bronie
no to Hasiok na hasiok.
mrek,
Ale jest to do zrobienia, tylko trzeba trochę popracować.
Przy zamkniętym magazynku (bez filmu) trzeba wyjąć szyberek i zmierzyć głębokościomierzem jak głęboko jest od płaszczyzny styku kasety z body, do płytki dociskowej.
I o taką odległość trzeba odsunąć matową stronę matówka od płaszczyzny połączenia kasety z aparatem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
rbit9n pisze: 22 wrz 2021, 14:52 otworzyłeś na B i przyłożyłeś matówkę w miejscu filmu? czy to da się w hasioku?

ps aha, widzę że się nie da, bo wkład się wysuwa, a magazynek nie otwiera się tak jak w Bronie
no to Hasiok na hasiok.
mrek,
Ale jest to do zrobienia, tylko trzeba trochę popracować.
Przy zamkniętym magazynku (bez filmu) trzeba wyjąć szyberek i zmierzyć głębokościomierzem jak głęboko jest od płaszczyzny styku kasety z body, do płytki dociskowej.
I o taką odległość trzeba odsunąć matową stronę matówka od płaszczyzny połączenia kasety z aparatem.
Jest lateie na kasecie jest marker polozenoa filmu. Zmierze od body injestem w domu
Tak mi sie zdaje
ODPOWIEDZ