Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Skiper75 - galeria

Post autor: powalos »

skiper75, przy długich czasach naświetlania (a tak zapewne jest w tym przypadku) nawet minimalne drgania powodują nieostrości. Szczególnie gdy kolumna środkowa jest wysunięta wyżej. Nawet wiatr czy przejeżdżające samochody powodują mini drgania. Może wart dociążyć statyw jeżeli ma hak na kolumnie środkowej. Chociaż ja mam podejście do fotografii nocnej podobne do Jakuba. Dlatego podobają mi się dawne fotografie, które wcale nie były "żyletkami".
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

powalos pisze:skiper75, przy długich czasach naświetlania (a tak zapewne jest w tym przypadku) nawet minimalne drgania powodują nieostrości. Szczególnie gdy kolumna środkowa jest wysunięta wyżej. Nawet wiatr czy przejeżdżające samochody powodują mini drgania. Może wart dociążyć statyw jeżeli ma hak na kolumnie środkowej. Chociaż ja mam podejście do fotografii nocnej podobne do Jakuba. Dlatego podobają mi się dawne fotografie, które wcale nie były "żyletkami".
Wiesz tu juz nawet nie chodzi o wzgledy estetyczne. Mam mano statyw wydawalo mi sie ze mega stabilny ale jak sie okazuje to chyba nie baldzo. Szukam przyczyny braku ostrosci bo jak sie okaze ze to nie np body tylko ststyw to najmniejszy wymiar kary.
Zara bedzie watek jaki statyw polecacie lol
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 12:38 tu poglądowo jeszcze jedno
Czort wiem. Na moje oko Trump jest ostry z prawej, a w środku już nie bardzo, ale to może być kwestia ostrzeżenia lub seeingu w warunkach metropolii wieżowcowo-wodnej. Poruszenia to tu na pewno nie ma. Zrobiłeś test z ostrzeniem na matówce na nieskończoność?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 13:09 jaki statyw polecacie
No masz: https://www.astroshop.pl/statywy-fotogr ... ,Berlebach ;-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 12:38 tu poglądowo jeszcze jedno
Czort wiem. Na moje oko Trump jest ostry z prawej, a w środku już nie bardzo, ale to może być kwestia ostrzeżenia lub seeingu w warunkach metropolii wieżowcowo-wodnej. Poruszenia to tu na pewno nie ma. Zrobiłeś test z ostrzeniem na matówce na nieskończoność?
No co Ty. Chcialbym miec tyle czasu wolnego. Narazie tylko starcza na bicie piany na Korexie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75, reklama pod Twoim wpisem na mym BlackBerry :
Załączniki
IMG_20210918_151425.png
IMG_20210918_151425.png (338.78 KiB) Przejrzano 1259 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:skiper75, reklama pod Twoim wpisem na mym BlackBerry :
Lol. Kuba my juz buty na kolku. No chyba ze cala noc focenia. Obrazek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 14:01
aka pisze:
skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 12:38 tu poglądowo jeszcze jedno
Czort wiem. Na moje oko Trump jest ostry z prawej, a w środku już nie bardzo, ale to może być kwestia ostrzeżenia lub seeingu w warunkach metropolii wieżowcowo-wodnej. Poruszenia to tu na pewno nie ma. Zrobiłeś test z ostrzeniem na matówce na nieskończoność?
No co Ty. Chcialbym miec tyle czasu wolnego. Narazie tylko starcza na bicie piany na Korexie.
No co Ty? Bierzesz hasselka z obiektywem, celujesz w obiekt oddalony o kilkaset metrów i kręcisz pierścieniem odległości i albo uzyskasz ostry obraz na matówce, albo nie i sprawa wyjaśniona - ostrzy na nieskończoność lub nie. I nie trzeba w góry Kolorado jechać ;-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 14:01
aka pisze: Czort wiem. Na moje oko Trump jest ostry z prawej, a w środku już nie bardzo, ale to może być kwestia ostrzeżenia lub seeingu w warunkach metropolii wieżowcowo-wodnej. Poruszenia to tu na pewno nie ma. Zrobiłeś test z ostrzeniem na matówce na nieskończoność?
No co Ty. Chcialbym miec tyle czasu wolnego. Narazie tylko starcza na bicie piany na Korexie.
No co Ty? Bierzesz hasselka z obiektywem, celujesz w obiekt oddalony o kilkaset metrów i kręcisz pierścieniem odległości i albo uzyskasz ostry obraz na matówce, albo nie i sprawa wyjaśniona - ostrzy na nieskończoność lub nie. I nie trzeba w góry Kolorado jechać ;-)
Stary. Trzeba miec CZAS. a tu niestety obowiazki. Dzis mam dwa mecze do obskoczenia lol
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 18 wrz 2021, 14:42 Trzeba miec CZAS
Toż to 2 minuty :shock:
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

otoz naga prawda jest taka ze obiektyw który posiadam jest .... hujowy to zdjęcie było wyostrzone na matowke na napisy na samochodzie Hertler. samochod znajduje się jakieś 57 stop. skala pokazywała wtedy 50 stop. ostrości kurwa brak
Załączniki
matowka ramka.jpg
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 10:55naga prawda
To jest test z matówką przyłożoną w miejsce filmu? Ja proponuję prosty test, mianowicie aparat z jego matówką na swoim miejscu (jak do robienia zdjęć) i:
1. wyostrzamy na odległy obiekt, kilkaset yardów (nieskończoność w praktyce) jeśli się nie da to kicha (wada obiektywu), jeśli się da to patrzymy na skalę odległości na obiektywie, na której znaczek nieskończoności powinien się spotkać z kreską (indeksem)
2. wyostrzamy na obiekt w odległości minimalnego ostrzenia obiektywu, jeśli się da to ok, jeśli nie to ustalamy minimalną odległość w której da się wyostrzyć i porównujemy ze skalą

Podsumowując - obiektyw powinien ostrzyć na minimalnej i na nieskończoności, a wskazania na pierścieniu ogniskowania powinny z grubsza się zgadzać (nieskończoność i odległość minimalna). Jeśli nie da się wyostrzyć w obu przypadkach to kicha duża, jeśli w jednym z przypadków to być może źle złożono obiektyw po np. czyszczeniu co się często zdarza, niestety, ale to mała kicha.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 10:55naga prawda
To jest test z matówką przyłożoną w miejsce filmu? Ja proponuję prosty test, mianowicie aparat z jego matówką na swoim miejscu (jak do robienia zdjęć) i:
1. wyostrzamy na odległy obiekt, kilkaset yardów (nieskończoność w praktyce) jeśli się nie da to kicha (wada obiektywu), jeśli się da to patrzymy na skalę odległości na obiektywie, na której znaczek nieskończoności powinien się spotkać z kreską (indeksem)
2. wyostrzamy na obiekt w odległości minimalnego ostrzenia obiektywu, jeśli się da to ok, jeśli nie to ustalamy minimalną odległość w której da się wyostrzyć i porównujemy ze skalą

Podsumowując - obiektyw powinien ostrzyć na minimalnej i na nieskończoności, a wskazania na pierścieniu ogniskowania powinny z grubsza się zgadzać (nieskończoność i odległość minimalna). Jeśli nie da się wyostrzyć w obu przypadkach to kicha duża, jeśli w jednym z przypadków to być może źle złożono obiektyw po np. czyszczeniu co się często zdarza, niestety, ale to mała kicha.
Na sucho czyli tylko patrzac z grobsza sie zgadza skala z obrazem na matowce. Tak jak to nazwales do robienia zdjec. Albo mam wzrok do dupy.
Problem jest taki ze to zdjecie bylo ostre na matowce a na filmie nie.
Zrobie jednak caly film. Bo do tego uzywalem szitek. Raz ze pierdoling z tymi szitkami masakryczny dwa ze poswiece sie i zrobie po dwa zdjeecia kazdym obiektywem tego samego kadru. Jak zadne nie bedzie ostre to przerzucam sie na wedkarstwo
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 22 wrz 2021, 10:55hujowy
Zapis tego słowa jest prawidłowy jedynie w akronimie HDWP, w całej pozostałej poezji prawidłowy zapis to: chujowy 🐈 ;-)

A może on nie chujowy, a miękko_rysujący? 🐥

No i nie wiem dla mnie ta furgonetka jest w porzo w ostrości -
tego króliczka, którego gonisz to chyba nie złapiesz tym narzędziem 🐇
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 11:41 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ