Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 lip 2021, 14:19A prosze b.
A dziękuję. Dołu za dużooooo :-(
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 22 lip 2021, 14:19A prosze b.
A dziękuję. Dołu za dużooooo :-(
Przynajmniej sie do ostrosci nie czepiasz lol

A dol. wicie kumo. Kazdymu sie widzi inaczyj. I to kest piekne.

Zawsze mozesz edytowac i wstawic jak Ci sie widzi lepiej. Moze mnie przekonasz Obrazek
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 lip 2021, 17:10 Przynajmniej sie do ostrosci nie czepiasz
Okulary mam zastarzałe to się nie wypowiadam ;-) A na poważnie, to już tu było o wstawianiu i degradacji ostrości przez, ogólnie mówiąc, internety, że nie ma co wydziwiać w tej kwestii.
skiper75 pisze: 22 lip 2021, 17:10 Moze mnie przekonasz Obrazek
A sobie ściągłem i jak obciąłem tak ok. 3/8 cala z dołu to jest po mojemu ;-) Na poważnie to kwadrat, nie każdy lubi ciąć. Ja tam w prostokątach lubię najbardziej 3:4. Mały obrazek (2:3) często wydaje mi się "za chudy". Ale nie mam oporów by ciąć jak nie pasuje.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 22 lip 2021, 17:53 A sobie ściągłem i jak obciąłem
i wyszło symetrycznie, estetycznie z mostkiem w połowie kadru?
Panie wiesz co mówią o estetyce symetrii? :mrgreen:
nie no żartuję i też
aka pisze: 22 lip 2021, 17:53 nie mam oporów by ciąć jak nie pasuje.
ale już nie mam zapędów ciąć czyiś zdjęć, no chyba że jaki uczeń prosi, początkujący prosi,
ale doświadczony fotografik sobie robi jak uważa za stosowne bo zna te kanony i może po prostu
ich nie uznaje zawsze za stosowne, hę?
Nie no tu też żartuję - bo my tu sami swoi, ale mimo wszystko ja bym nic nie ciął, można
se pokrytykować technicznie obróbkę, ect w końcu to techniczny portal (no głównie)
ale kompozycji bym się nie czepiał, która zresztą na wspomnianym wydaje mi się wielce ok -
no chyba żeby odwrócić proporcje góra/dół - ha! Widać każdy by zrobił inaczej, no kwadratów się nie tnie,
cięło je się do gazety w reporterce - ile już razy sobie zaprzeczyłem? :mrgreen:
A i mam koncepcję jeszcze jedną w obronie tej kompozycji:
bo może tam w dole płynęła wielka ryba (albo całkiem średnia), ale w czasie ostrzenia zanurkowała i odpłynęła
i pozostawienie takiego kadru daje nam zdjęcie-refleksje - ukazuje miejsce gdzie jeszcze przed chwilą była ryba .... 🐠
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
aka pisze: 22 lip 2021, 17:53 A sobie ściągłem i jak obciąłem
i wyszło symetrycznie, estetycznie z mostkiem w połowie kadru?
Panie wiesz co mówią o estetyce symetrii? :mrgreen:
nie no żartuję i też
aka pisze: 22 lip 2021, 17:53 nie mam oporów by ciąć jak nie pasuje.
ale już nie mam zapędów ciąć czyiś zdjęć, no chyba że jaki uczeń prosi, początkujący prosi,
ale doświadczony fotografik sobie robi jak uważa za stosowne bo zna te kanony i może po prostu
ich nie uznaje zawsze za stosowne, hę?
Nie no tu też żartuję - bo my tu sami swoi, ale mimo wszystko ja bym nic nie ciął, można
se pokrytykować technicznie obróbkę, ect w końcu to techniczny portal (no głównie)
ale kompozycji bym się nie czepiał, która zresztą na wspomnianym wydaje mi się wielce ok -
no chyba żeby odwrócić proporcje góra/dół - ha! Widać każdy by zrobił inaczej, no kwadratów się nie tnie,
cięło je się do gazety w reporterce - ile już razy sobie zaprzeczyłem? :mrgreen:
A i mam koncepcję jeszcze jedną w obronie tej kompozycji:
bo może tam w dole płynęła wielka ryba (albo całkiem średnia), ale w czasie ostrzenia zanurkowała i odpłynęła
i pozostawienie takiego kadru daje nam zdjęcie-refleksje - ukazuje miejsce gdzie jeszcze przed chwilą była ryba .... Obrazek
Ja Poprostu nie lubie symmetry to raz. Dwa jakos tak mi sie podoba dwa. I nie oczekuje ze sie to podoba wszystkim trzy. Aaaaleee. Wlasnie lubie jak soe cos dzieje jest dyskusja itd
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

4Rider pisze: 22 lip 2021, 19:23 Panie wiesz co mówią o estetyce symetrii?
A co złego jest w symetrii?
4Rider pisze: 22 lip 2021, 19:23 i wyszło symetrycznie, estetycznie z mostkiem w połowie kadru?
To chyba mamy różne pojęcie o symetrii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Symetria). Mostek w połowie kadru? A niby jak? Tu nie ma żadnej linii równoległej do krawędzi obrazu. Dół sobie obciąłem by zbalansować niebo-woda.
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 lip 2021, 19:53 I nie oczekuje ze sie to podoba wszystkim trzy.
I słusznie. Ja wyraziłem swoje zdanie, subiektywną potrzebę innego widzenia obrazu. Ja tam nie jestem krytykiem sztuki fotograficznej(?) coby dyskutować o kanonach budowy kadru.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

aka, nie ma nic złego, ja pytałem czy wiesz co mawiają o takiej estetyce... Po drugie znam definicje wszelakie i by się nie rozpisywać użyłem metafory albo figury podobnej, bo tak sobie balansujac tworzysz coś na podobieństwo, pewna równowagę, a po trzecie napisałem że myślę że tam była ryba i nie zabijaj tej filopoezji proszę ;-)
A i nie jestem tu adwersarzem, gdyż niezupełnie wyraziłem własne zdanie tylko rozwazalem ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 22 lip 2021, 19:53 I nie oczekuje ze sie to podoba wszystkim trzy.
I słusznie. Ja wyraziłem swoje zdanie, subiektywną potrzebę innego widzenia obrazu. Ja tam nie jestem krytykiem sztuki fotograficznej(?) coby dyskutować o kanonach budowy kadru.
A to trzeba byc krytykiem? Geeez. Widzisz zdjecie mowisz fajne albo hujo…e. I wlasnie tego mi tu brakuje. Lubie sluchac wymiany pogladow nawet jesli sie z nimi nie zgadzam. Pozatym jest tu wsrod nas wielu ktorzy pstrykaja lata i maja wyczucie i wiedza czy zdjecie jest ….we. No ale przeciez nie zmisze nikogo do aktywnosci na temat moich wypocin lol
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

No dobra, pogadaliśmy sobie. A do skiper75 - założyłeś wątek to masz obowiązek karmienia swojego dziecka, takie są reguły świadomego rodzicielstwa ;-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:No dobra, pogadaliśmy sobie. A do skiper75 - założyłeś wątek to masz obowiązek karmienia swojego dziecka, takie są reguły świadomego rodzicielstwa ;-)
Uroczyscoe przysiegam…. Itd.
Bedem karmic
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 22 lip 2021, 20:54Bedem karmic
No!
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Obrazek
Linhofem z 90 na delcie
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 23 lip 2021, 01:48 Linhofem z 90 na delcie
Tamto fajne, ale to lepsze, tam bez ryby, tu z upływającym czasem ⌚
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3187
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Skiper75 - galeria

Post autor: oKuba »

skiper75 pisze: 23 lip 2021, 01:48 Linhofem z 90 na delcie
W koncu jedno ostre ;-) podoba sie!
ODPOWIEDZ