skanowanie negatywy warszawa

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

I dalej nie rozumiesz.
taharii pisze: Tabela wielkości negatywu i rozdzielczości skanowania w zupełności by wystarczyła
Miałaby po wydrukowaniu, grubość porządnej encyklopedii, a znalezienie w niej pożądanej ceny zajęłoby tydzień.
Wyceń mi skan 46,5 mm x 67,7 mm, który ma być wydrukowany na B1 z liniatura 300 lpi.
A potem skan 44,2x66,3 mm do wydruku na A4.
Metoda na megabajt powstała wtedy, gdy ze skanera schodził gotowy do druku plik, a właściwie szedł wprost na naświetlarkę. Czyli potrzebny był skan z fragmentu x*y mm, wycięty ze slajdu 6x7. Nikt nie tworzył tabelek do każdego corpa. A były potrzebne najróżniejsze, bo za każdy skanowany mm się płaciło i w zasadzie dalej się płaci.
taharii pisze: Jakby co to umiem stworzyć 5GB TIFFa z obrazkiem 5x5 pikseli,
Nie umiesz, bo tego się zrobić nie da.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

Nie da się?
To może Ci taki przygotuję za te 500 zł?


Kiedyś tak było i powinno zostać w kiedysiu, teraz jest teraz. W kwestii skanowania negatywów ludzie w 99,5% przypadków skanują negatywy które mają wymiary 24x36, 60x45/60/70/80/90 albo 4x5, 8x10
Tabelka miałaby 10 kolumn i z 15 wierszy.

Oczywiście można pozować na lepszy system dla profesjonalistów, można by dodać jeszcze do cennika gęstość materiału, bo przecież skaner bardziej się spoci od gęstego tylko, że jest to udupienie przez uszczegółowienie.

Mogę napisać, że kontakt ze mną jest możliwy pod numerem
12,63430123*(8756*3145)+((361*211)^3/(416*171)^2))*2
tylko po co
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

taharii pisze: Nie da się?
To może Ci taki przygotuję za te 500 zł?
Oczywiście że się nie da. Zapłacę ci 500 zł za 5GB tifa, który będzie miał wymiary 5x5 pikseli.
Zapłacisz mi 5 zł, jak będziesz się musiał tu przyznać, że się nie da?
taharii pisze: Kiedyś tak było i powinno zostać w kiedysiu, teraz jest teraz. W kwestii skanowania negatywów ludzie w 99,5% przypadków skanują negatywy które mają wymiary 24x36, 60x45/60/70/80/90 albo 4x5, 8x10
Tabelka miałaby 10 kolumn i z 15 wierszy.
No to kup skaner bębnowy i zrób sobie taką tabelkę. Twoja broszka. To wolny kraj, możesz nawet zamiast ceny podać snopki pszenicy.
99,9999% ludzi nie skanuje na bębnie.
taharii pisze:Oczywiście można pozować na lepszy system dla profesjonalistów, można by dodać jeszcze do cennika gęstość materiału, bo przecież skaner bardziej się spoci od gęstego tylko, że jest to udupienie przez uszczegółowienie.
Powiedz mi taharii, dlaczego nigdy nie wykazujesz minimum dobrej woli by zrozumieć co się do Ciebie pisze?
.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

J.A. pisze:
taharii pisze: Nie da się?
To może Ci taki przygotuję za te 500 zł?
Oczywiście że się nie da. Zapłacę ci 500 zł za 5GB tifa, który będzie miał wymiary 5x5 pikseli.
Zapłacisz mi 5 zł, jak będziesz się musiał tu przyznać, że się nie da?
Obrazek


Oryginalnie ma 300KB mam lecieć do pełnych 5GB? Bo trochę mi się nie chce, musiałbym akcje albo makro zmajstrować a lenia mam dziś nawet większego niż zwykle...

J.A. pisze:
taharii pisze:Oczywiście można pozować na lepszy system dla profesjonalistów, można by dodać jeszcze do cennika gęstość materiału, bo przecież skaner bardziej się spoci od gęstego tylko, że jest to udupienie przez uszczegółowienie.
Powiedz mi taharii, dlaczego nigdy nie wykazujesz minimum dobrej woli by zrozumieć co się do Ciebie pisze?
.
Taka karma, co poradzisz...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

taharii pisze: Oryginalnie ma 300KB
Że co? Plik 5x5 pikseli ma 300 kilo bajtów? Ma 75 bajtów.
I powiedz mi czego niby dowodzi ten Twój skreenshot? Ani tam rozmiaru pliku, ani bitów, ani głębi kolorów.
W prawym dolny rogu masz wielkość pliku o rozmiarze 5x5 pikseli.

Moja oferta jest wciąż aktualna. Plik ma mieć 5x5 pikseli i mam mieć 5 giga bajtów. Zarobisz 500 zł.
Załączniki
Screenshot 2016-07-06 o 22.02.31.png
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: Henry »

Tabela wielkości negatywu była by bez sensu - bo dla jakiego? 6x6, 6x7, 6x8, 6x9, 6x12, 6x17, 9x12.... Bęben ma sporą wielkość - co nakleisz i jak go rozpędzisz tak masz i tylko za to płacisz. Skanery bębnowe były na potrzeby poligrafii, więc i cennik musiał być uniwersalny.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

taharii, tego nie rozumie. Ma teorię tahariiocentryczną :lol:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

Henry pisze: Tabela wielkości negatywu była by bez sensu - bo dla jakiego? 6x6, 6x7, 6x8, 6x9, 6x12, 6x17, 9x12.... Bęben ma sporą wielkość - co nakleisz i jak go rozpędzisz tak masz i tylko za to płacisz. Skanery bębnowe były na potrzeby poligrafii, więc i cennik musiał być uniwersalny.
Właśnie o tym pisałem, były na potrzeby poligrafii i wtedy taki cennik miał rację bytu, dziś jest MOIM ZDANIEM utrudnianiem życia i zaciemnieniem.
Owszem tabelka miałaby z 10 wierszy z formatem negatywów, na okrągło powiedzmy 20 plus 5 niech będzie 10 kolumn z rozdzielczościami - wszystko w ramach jednego ekranu przeglądarki z cennikiem a sprawa byłaby załatwiona i nie musiałbyś się zastanawiać ile to będzie MB jeśli zeskanujesz klatkę 6x6 w 3000 DPI
J.A. pisze:
Moja oferta jest wciąż aktualna. Plik ma mieć 5x5 pikseli i mam mieć 5 giga bajtów. Zarobisz 500 zł.
Matko jak Ty lubisz utrudniać.

Proszę: http://taharii.pl/_pliki/500zl.7z
Po rozpakowaniu prawie 7GB, plik 5x5 pikseli, prawidłowy otwiera się i działa.

Konto do przelewu 94 2490 1044 0000 4200 4892 9309
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

Musisz się bardziej postarać.
Załączniki
Screenshot.png
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

Ech, przyznałbyś się do porażki i zamienił sprawę w żart, żeby nie uznawać 'zakładu' zamiast się pocić...

Jakbyś wiedział odrobinę o plikach TIFF, to wiedziałbyś że częścią nagłówka pliku jest tekstowo (xml) zapisana historia operacji, w dowolnym pliku znajduje się taka historia (czasem ogranicza się do daty stworzenia pliku i edytora, w którym został stworzony).

W każdym razie cała 'sztuczka' polega na dopisaniu wystarczająco długiej historii. Plik w zakresie graficznym zostaje niezmieniony a mimo to 'rośnie'.

Każdy może spróbować sam (choćby w notatniku otwierając dowolnego TIFFa).

W każdym razie to miałem na myśli pisząc, że wielkość pliku to najgorszy z możliwych sposobów rozliczania się z 'pracy'.

Sorry ale nie chce mi się udowadniać, że nie jestem wielbłądem, nie liczyłem że dotrzymasz rzuconego na wiatr słowa, więc rozczarowany nie jestem.
Chcesz, to sprawdź sam.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

Wiedziałem czego użyjesz jako "dowodu".
Problem polega na tym, że próbujesz udowodnić iż 16 kartkowy zeszyt zrobiony za papieru 80g/m w formacie A5, może ważyć tonę. Tak, będzie tyle ważył, jeżeli zrobisz mu betonowe okładki, odpowiednio durze.
Zrobiłeś właśnie to samo. Dodałeś coś czego normalnie w tym pliku nie ma i nie ma potrzeby by było. Inaczej, to nie są dane graficzne, tylko opakowanie.
taharii pisze: W każdym razie to miałem na myśli pisząc, że wielkość pliku to najgorszy z możliwych sposobów rozliczania się z 'pracy'.
Cały świat w ten sposób rozlicza i nikt nie jest tak mundry jak Ty by wpaść na prostszy sposób. Ciekawe czemu?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

taharii pisze: Ech, przyznałbyś się do porażki i zamienił sprawę w żart, żeby nie uznawać 'zakładu' zamiast się pocić...
J.A. pisze: Moja oferta jest wciąż aktualna. Plik ma mieć 5x5 pikseli i mam mieć 5 giga bajtów. Zarobisz 500 zł.
Ma 5x5 pikseli? Ma 5GB? Jest to plik TIFF?

To samo można zrobić z każdym prawie plikiem graficznym, rozliczanie się za 'wagę' czegoś nie materialnego było ok, kiedy skaner stosowało się z rozwagą (z kadrowaniem) i do poligrafii.
W czasach kiedy skanuje się w zasadzie "tylko" negatywy jest sztuką dla sztuki.
Nie mówię, że każdy posiadacz natychmiast ma zaorać cennik i przyjąć jedyną słuszną koncepcję tabelki wymiar x rozdzielczość - mówię, że moim zdaniem to jest jedyna obiektywna i 'stała' metoda.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

taharii pisze:
Ma 5x5 pikseli? Ma 5GB? Jest to plik TIFF?
Z doklejoną kotwicą, która tifem nie jest. Nawet ikona dopisana do pliku nie jest plikiem. tak jak karton nie jest telewizorem, a okładka nie jest książką.
Photo Shop duże pliki na moim dość szybkim komputerze otwiera w "widzialnym' czasie. Tego otwiera tak samo jak każdy mały plik. Czyli natychmiast. Gdy mu daję "zapisz jako" i zaznaczam, że to kopia, zapisuje się bez Twojego ekstra dodatku. A ten dodatek to nie są dane graficzne i nie jest to obraz.
taharii pisze: W czasach kiedy skanuje się w zasadzie "tylko" negatywy jest sztuką dla sztuki.
Dobrze, że ci co skanują u mnie slajdy nie wiedzą, że przyszły czasy gdy skanuje się tylko negatywy. Dla tych dla kogo to jeszcze skanowałem na bębnie nie było problemu z wyceną "na wagę". I wybacz, ale to oni dają mi do skanowania, a nie Ty i to dla nich jest cennik, a nie dla Ciebie.
Targujesz się o jacht, którego i tak nigdy nie kupisz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: taharii »

Ręce opadają ale tak jak pisałem dokładnie tego się po Tobie spodziewałem.

Z mojej strony koniec tematu cenników i tego czy na forum koreks skanuje się negatywy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skanowanie negatywy warszawa

Post autor: J.A. »

taharii pisze: Ręce opadają
Mogę napisać dokładnie to samo.
taharii pisze: i tego czy na forum koreks skanuje się negatywy.
Nigdzie nie było mowy, że rozmawiamy o użytkownikach Korexu. Napisałeś, że rozwalają Cię cenniki w megabajtach. Taki cennik o ile się zorientowałem nigdy na Koroxie się nie pojawił, więc miałem pełne prawo, że jest to wtręt ogólny. Czyli od czapy i nie na temat.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ