Skaner w cenie 300-500zł

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Drack
-#
Posty: 74
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:10
Lokalizacja: Reda/3miasto

Skaner w cenie 300-500zł

Post autor: Drack »

Z racji iż ceny skanowania negatywów przyprawiają o zawrót głowy zastanawiam się nad zakupem taniego skanera. Na allegro znalazłem skaner w tej cenie:

http://allegro.pl/skaner-negatywow-refl ... 22979.html

Specyfikacja:
Czas skanowania: 1 sekunda przy rozdzielczości 1800dpi
Rozdzielczość optyczna: 1800 x 1800dpi
Natężenia barwy: 30bit

Ostatnio skanowałem negatyw w rossmanie za 0.80zł od klatki niby w najwyższej rozdzielczości a w szczegółach skanu jest jak poniżej:

Rozdzielczość w poziomie: 400dpi
Rozdzielczość w pionie: 400dpi
Głębia w bitach: 24
Rozmiar: 1,67mb

Czy w takim razie będzie to dobry zakup? Proszę o opinie na ten temat.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10071
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

To do czego linkujesz, to nie skaner. To jest cyfrówka do kopiowania filmów. Nie ma ICE, to jest największa wada. Ciekawe, jak sobie radzi o odwracaniem negatywów do pozytywu.

Powiedz mi jakim cudem skan małoobrazkowy w rozdzielczości 4000 dpi ma 1,7 MB? Teoretycznie ma on 20MPx. Jest masakrycznie skompresowany w jpg.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 13:44 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Drack
-#
Posty: 74
Rejestracja: 31 maja 2011, 19:10
Lokalizacja: Reda/3miasto

Post autor: Drack »

Powiedz mi jakim cudem skan małoobrazkowy w rozdzielczości 4000 dpi ma 1,7 MB? Teoretycznie ma on 20MPx. Jest masakrycznie skompresowany w jpg.
Wszystko na temat ;-) dam sobie spokój narazie, nie stać mnie na dobry skaner, więc muszę znaleźć lab gdzie dobrze skanują w 3mieście...... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

dam sobie spokój narazie, nie stać mnie na dobry skaner, więc muszę znaleźć lab gdzie dobrze skanują w 3mieście...... pozdrawiam.
ja bym ci radził zaglądać albo nawet zasubskrybować na allegro kategorię skanery "do filmów" i "profesjonalne", czasem pojawiają się jakieś fajne używane skanery typu agfa duoscan, heidelberg, epsony 4*** w dobrych cenach :-)

ew. zawsze pozostaje kredyt :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 15:45 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.
m16
-#
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: m16 »

@Drack
Właśnie był jeden Epson 4490 w dobrej cenie na Bazarze. Zamiast pisać drugiego posta mogłeś go kupić.
Piwo śmierdzi i powoduje raka.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

J.A., ICE jest be. ingeruje w negatywy. wolę mieć czysty negatyw, docisnąć szybką antynewton i mieć dużo mniej paprochów. z rysami inna sprawa, bo nie skanowałem jeszcze superstarych i niezadbanych materiałów.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10071
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

xneon pisze:J.A., ICE jest be. ingeruje w negatywy. wolę mieć czysty negatyw, docisnąć szybką antynewton i mieć dużo mniej paprochów. z rysami inna sprawa, bo nie skanowałem jeszcze superstarych i niezadbanych materiałów.
Do cz-b ICE sie nie używa. A do koloru jest po prostu zbawieniem. I nie ingeruje w obraz bardziej niż Ty plamkując stempelkiem, ingeruje mniej.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

u mnie wywalał pasy przez negatyw, których normalne skanowanie nie miało. oczywiście że mówimy o C41 cały czas. chociaż nie wiem, może teraz mógłbym spróbować ponownie po jego czyszczeniu. w każdym razie - stemplowania nie jest na więcej niż 30s-1min.
Sombrero
-#
Posty: 27
Rejestracja: 08 cze 2012, 14:56
Lokalizacja: z Nieba

Post autor: Sombrero »

Podpinając się zapytam: jaka jest cena za którą można kupić przyzwoity skaner, taki, który zeskanuje negatyw do plików, z których będę mógł wydrukować np. 70x70cm. odbitki? Epson V500 czy da się czymś tańszym? Piszę o negatywach 120...
Pentacon Six TL hacked by erjot771 + Biometar 80 2.8 + Sonnar 180 2.8 + Svierdlowsk 6
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Sombrero pisze: Epson V500 czy da się czymś tańszym? Piszę o negatywach 120...
jeśli chodzi o fabrycznie nowe skanery, to raczej ciężko będzie coś taniej niż V500. natomiast można kupić używkę za fajne pieniądze, ale wówczas istnieje ryzyko, że coś może szwankować. myślę, że lepiej dołożyć nieco grosiwa, lub wziąć sprzęt na raty i kupić V500 lub coś wyżej.
Gość

Post autor: Gość »

lepiej wydać więcej pieniędzy na skaner niż niepotrzebnie być chytrym, bo można się łatwo przejechać na takich tanich wynalazkach.
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

No to będę kolejną osobę która powie, że poniżej V500 nic się nie opłaca. Też przeca stanąłem kiedyś przed podobnym problemem. Oczywiście bierzemy pod uwagę sprzęt dostępny w sklepach.
Magazynuję wiedzę i filmy
ODPOWIEDZ