skaner epson perfection v 500

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

justyna
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

skaner epson perfection v 500

Post autor: justyna »

Witam,

kilka dni temu zakupiłam skaner epson v 500 głownie z zamiarem skanowania negatywów. Po zainstalowaniu oprogramowania dostępnego na płycie (Epson Scan) oraz podłaczenia skanera do komputera chciałam zeskanować negatyw 35 mm. Negatyw umieściłam w ramkach i nacisnęłam przycisk skanowania na skanerze. Otworzyło się oprogramowanie EPSON SKAN i w żadnym trybie (ani domowym ani profesjonalnym) nie ma możliwości zeskanowania negatywu. Np. w trybie profesjonalnym w typie dokumentu są 2 opcje do skanowania: Nieprzezroczysty oraz film. Opcja film jest niedostępna (jest szara i nie można na nią kliknąć - jak na poniższym obrazku). W trybie domowym nawet nie wyświetla się możliwość skanowania filmu.
Wszystkie moje czynności sa wykonywane prawidłowo: mata do dokumentu jest zdjęta, kabel jest dobrze podłaczony a klisza dobrze umieszczona w skanerze. Ściągnęłam sterwoniki ze strony Epsona dla skanera v500 i vista 64-bit skaner driver and Epson Scan utylity v.3.7.7.3. i opcja film nadal jest niedostepna. W trybie automatycznym skaner odczytuje negatyw jako zdjęcia i tak je skanuje.
Proszę o informację, co dalej mogę zrobić by zeskanować negatyw.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!!!
Załączniki
epson_problem.jpg
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

w moim 4490 odłączenie i ponowne podłączenie WSZYSTKIEGO po kolei pomaga. ale słyszałem też, że uporczywość problemu kontynuowała egzystencję do momentu reinstalacji sterowników (po uprzednim przeczyszczeniu totalnym).

wróciłem od prawnika to i słownictwo siakieś takie...
justyna
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: justyna »

zatem zaraz wypróbuje tę metodę
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

moze to absurdalne, ale tak dla pewnosci, podłączyłąs przykrywe? nie zapomnij o odblokowaniu oswietlenia, o ile dół blokuje sie zamykając gniazdo usb o tyle góra juz nie i mozna sobie bidy narobić, mi zdarzylo się zapomnieć, a mimo ze miałem skanowac dokumenty lampa do negatywów tez sie budzi i byl mały zgrzyt.
mam 4490 i nie miałem zadnych problemów, ale z doswiadczenia komputerowego nachodzi mi tylko do glowy zlosliwośc któregoś z oprogramowań, M$ lub Epson
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Taki objaw na pewno występuje, gdy nie jest podłączona pokrywa (przechodziłem to z 4990).
Sprawdź wtyczkę, czy jest dociśnięta. Jeśli tak, to może być to niestety uszkodzenie mechaniczne.
Pozdrawiam, Bartek.
justyna
-#
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: justyna »

...a jednak po wszelkich staraniach zwiazanych z odinstalowaniem skanera oraz oprogramowania i ponownemu ich zainstalowaniu doszłam do wniosku, ze sam skaner musi być wadliwy.. na szczęście serwis epsona zapewnił wymianę wadliwego sprzętu na nowy i teraz wymieniony skaner skanuje kliszę!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Czyli jednak, uszkodzenie mechaniczne bądź brak styku.
Ale liczy się to, że sprawa zakończyła się pozytywnie. ;-)
Miłego skanowania.
Pozdrawiam, Bartek.
ODPOWIEDZ