Skaner do 2000-3000 zł

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

radekone pisze:Co nie znaczy, ze do tego gnoju mamy aspirowac.
Jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś tu do gnoju aspirował.
radekone pisze: A uszczesliwianie kogos na sile jest conajmniej irytujace. Gosc nie zapytal sie czy lepiej skanowac czy odbijac, tylko ktory skaner wybrac.
Czyli nie będą Ci przeszkadzać też takie pytanie.
Jaką drukarkę do moich cz-b skanów?
Czy warto naświetlać slajdy z plików cyfrowych?
Lightroom mi się wiesza i nie mogę obrabiać moich skanów z kliszy?
...
To nie jest forum dla takich tematów. Jak ktoś chce kupić skaner, to niech zadaje pytania na fora dtp, czy coś w tym stylu. Tu może właśnie się dowiedzieć że to nie całkiem mądry pomysł.
radekone pisze:
Nie przypominam sobie, zeby admin zakazal o skanerach rozmawiac.
Nie zakazał, o obiektywach do lustrzanek aps-c też nei zakazał. O meblach z ikei też nie.
radekone pisze: Wyluzuj, a skoro udzielasz sie w wiekszosci dyskusji, to miej troche wyczucia i tolerancji dla upodoban innych, bo to nie Ty decydujesz ani o profilu forum ani o tym, co ktos ze swoimi kliszami robi.
To Ty wyluzuj. Skoro zapisałem się na takie forum, to też ja chcę decydować o jego profilu. Nie mam ochoty czytać o skanerach.
Chętnei poczytam o technikach alternatywnych, o mieszaniu dwuroztworowego wywoływacza, o płukaniu archiwalnym, o cieknących koreksach, czy technice wołania rotacyjnego.

O skanerach mogę czytać na dziesiątkach forów, o tym co wyżej na kilku.

EOT
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 08:55 przez J.A., łącznie zmieniany 2 razy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

O skanerach tutaj rozmawiano zanim sie na to forum zapisales.

A samo skanowanie to rowniez technika alternatywna. Tylko z wykorzystaniem komputerow.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

J.A. pisze:Nie mam ochoty czytać o skanerach.
to nie czytaj. ja jak w trójce słyszę salon polityczny, to przełączam na inną falę, jak mnie jakiś wątek nie interesuje, to nie czytam. to się nazywa wolna wola.

poza tym, moim zdaniem lepiej dowiedzieć się o skanerach i skanowaniu od ludzi, którzy mocno w tym siedzą (i po polsku), niż szukać na elektrodach i innych.

na marginesie spytam, czy w takim razie ten wątek: viewtopic.php?t=2928&highlight=negfix8 należałoby skasować?

pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

To i ja się dorzucę, stając trochę w obronie J.A.. Nieprzypadkowo na korexie nie ma działu "Skaner" lub "Skanowanie". Co nie zmienia faktu, że każdy ma wolną wolę i nie zmuszamy do czytania wszystkiego. Ja omijam dział o wołaniu negatywów i nikt mnie też nie zmusi do czytania o polypanie...
Są tematy i dyskusje, których nie da się rozstrzygnąć i nie warto toczyć jałowych sporów...

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Cztery strony bicia piany, jazgotu i co? I nic. Człowiek zapytał o skaner, kupi go i będzie skanował. I co? I nic. Niech każdy robi swoje i nie próbuje uszczęśliwiać innych na siłę. Dodam, że ja "skanuję" D200-ką, a za to już pewnie czapa ; ). Pozdrawiam bez podtekstów.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Ja powiem tak, skusily mnie obietnice o lepszych powlokach i dodatkach w postaci zestawu do skanowania na mokro oraz oprogramowania do profilowania. Kupiłem V750, ale za pewne V700 jest tej samej jakości ;-) Także jeśli masz wyciskać swój ostatni grosz tylko po to, żeby mieć te dodatki to nie warto - bierz V700. Ew czatuj na używane Nikony na ebayu. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 22:49 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Oprócz skanera ważne jest też jego oprogramowanie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 1 raz.
m16
-#
Posty: 54
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: m16 »

Definicja fotografii tradycyjnej w Encyklopedii Korexu:
fotografia tradycyjna pot. analogowa – oparta na chemii światłoczułych związków srebra, która dzieli się na fotografię monochromatyczną i fotografię barwną Materiały fotograficzne produkowane są w postaci klisz ciętych (do aparatów wielkoformatowych - fotografia wielkoformatowa), błon (filmów) perforowanych (do aparatów małoobrazkowych), błon zwojowych najczęściej o szerokości 60mm (do aparatów średnioformatowych)
.
Nie ma tu mowy o wykonywaniu kopii obrazu fotograficznego. Ograniczmy się więc do oglądania negatywów lupą :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 13:17 przez m16, łącznie zmieniany 1 raz.
Piwo śmierdzi i powoduje raka.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze:
J.A. pisze:Nie mam ochoty czytać o skanerach.
to nie czytaj.
W ten sposób można "zalegalizować" każdy off top.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Musisz jednak przyznać, że skaner jest zupełnie nieprzydatny cyfrowcom. To takie same urządzenie pomocnicze, jak koreks, czy menzurka ;-) Ba! Może być nawet używane jako densytometr podczas kalibrowania pary wywoływacz/negatyw.

Naprawdę nie rozumiem Twojego uporu.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

oczywiście że tak. zauważ tylko, że autor wątku miał założenie, że chce skaner, nie chce powiększalnika i pisanie w tym wątku o wyższości jednego nad drugim, było niepotrzebnym laniem wody. chce tak? to niech sobie chce, nic mi do tego. koniec kropka.
pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

Zrobisz jak chcesz. Uważam jednak, że kupowanie Epsona V700/V750 do skanowania negatywów średniego formatu mija się z celem jeśli myślisz o dobrych wydrukach. Robiłem keidyś skany z małego obrazka z Coolscana 5000ED i on dorównywał temu z Epsona V750 dla negatywu 6x9.

Faktyczna optyczna rozdzielczość Epsona V750 wynosi tylko 2400dpi, choć nie tylko ona jest istotna, rzeczywisty D-max też jest znacznie niższy. Sporo jest w sieci na ten temat. Do skanów 4x5" i większych jest już dobrze.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

renes pisze:Zrobisz jak chcesz. Uważam jednak, że kupowanie Epsona V700/V750 do skanowania negatywów średniego formatu mija się z celem jeśli myślisz o dobrych wydrukach. Robiłem keidyś skany z małego obrazka z Coolscana 5000ED i on dorównywał temu z Epsona V750 dla negatywu 6x9.

Faktyczna optyczna rozdzielczość Epsona V750 wynosi tylko 2400dpi, choć nie tylko ona jest istotna, rzeczywisty D-max też jest znacznie niższy. Sporo jest w sieci na ten temat. Do skanów 4x5" i większych jest już dobrze.
tylko, że na rynku nie ma alternatywy w tym przedziale cenowym, następna półka skanerów to koszty używanego samochodu... Głupotą było by kupować skaner za 10 tys czy nawet więcej po to by skanować w domu swoje amatorskie fotografie. Taki skaner musi zarabiać.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 20:48 przez Rob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojkij
-#
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:37
Lokalizacja: Legnica

Post autor: wojkij »

Przepraszam panowie ale po przeczytaniu tego wątku przychodzi mi na myśl jedno:
http://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

Dystansu trochę proponuje, to tylko sprzęt fotograficzny.

Uprzejmie proszę bardziej doświadczonych kolegów o poradę w zakupie skanera do średniego formatu. Mogę wydać do 5k zł ale jeśli można taniej kupić coś co będzie oferować dobrą jakość(zdjęcia głównie na www i wydruki max 200x200cm) to będę bardzo wdzięczny za nazwę konkretnego modelu. Jest jakaś lepsza alternatywa dla epsona v750 czy jak kolega wyżej napisał nie ma szans? Z góry dziękuje i pozdrawiam;).
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

wojkij pisze:Przepraszam panowie ale po przeczytaniu tego wątku przychodzi mi na myśl jedno:
http://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

Dystansu trochę proponuje, to tylko sprzęt fotograficzny.

Uprzejmie proszę bardziej doświadczonych kolegów o poradę w zakupie skanera do średniego formatu. Mogę wydać do 5k zł ale jeśli można taniej kupić coś co będzie oferować dobrą jakość(zdjęcia głównie na www i wydruki max 200x200cm) to będę bardzo wdzięczny za nazwę konkretnego modelu. Jest jakaś lepsza alternatywa dla epsona v750 czy jak kolega wyżej napisał nie ma szans? Z góry dziękuje i pozdrawiam;).
nie wiem jakie są Twoje wymagania, ale zarówno epson V500 lub 600 (ten model posiadam) powinien Ciebie zadowolić. podobnie sprawa ma się z epsonem 4990 jednak raczej nie ma szans na zakup nowego, gwarancyjnego egzemplarza.

cena V500, V600 jest znacznie poniżej możliwości Twoich funduszy, więc zaoszczędzoną gotówkę śmiało możesz przeznaczyć na napoje orzeźwiające z pianką ;-)
ODPOWIEDZ