Rzeszowski Budżet Obywatelski

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Rzeszowski Budżet Obywatelski

Post autor: taharii »

Cześć,

Jak wiecie w Rzeszowie w tym roku wystartował budżet obywatelski - obywatele mogą zgłosić pomysły, które zostaną (bądź nie...) zrealizowane z wydzielonej na to części budżetu miasta.

Razem ze znajomymi zgłosiliśmy projekt organizacji festiwalu fotografii przybliżającego ludowi nie tylko fotografię cyfrową ale też wprowadzającego w techniki analogowe.

Ponieważ przeszliśmy pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną zakwalifikowaliśmy się do etapu, w którym mieszkańcy oddając swoje głosy mogą wybrać projekty, które chcieliby, żeby zostały zrealizowane.

Oczywiście sprawa została skomplikowana maksymalnie jak się udało i głosowanie odbywa się na papierze... Zezwolili wprawdzie na wysłanie karty przez internet ale najpierw i tak trzeba wydrukować i wysłać zeskanowaną...

Głosowanie jest tylko dla zameldowanych w Rzeszowie w wieku 16+

Gdybyście chcieli pomóc (każdy głos się liczy!) to:

tutaj jest opis projektu: http://taharii.pl/album/rbo/02.OpisOgolny.pdf

tu jest karta: http://taharii.pl/album/rbo/rboKarta.pdf a tutaj jest lista wszystkich projektów: http://taharii.pl/album/rbo/rboLista.pdf

Numer naszego projektu jest już uzupełniony - można dopisać jeszcze dwa numery dlatego załączam też listę.

W zakresie fotografii są jeszcze dwa projektu kolegów z RSFu
Numer 61. Spotkania z fotografią – warsztaty, plenery, prelekcje fotograficzne. Praca w ciemni fotograficznej
Numer 67. Rzeszowskie spotkania fotograficzne

Kartę należy pobrać na dysk, uzupełnić, a następnie wydrukować, podpisać i po zeskanowaniu wysłać na adres rbo@erzeszow.pl (Rzeszowski Budżet Obywatelski).
Dorobiłem do PDFa pola, w których można od razu uzupełnić swoje dane - będzie (chyba) szybciej a na pewno wyraźniej, więc po uzupełnieniu wystarczy tylko się podpisać.

Osoby wypełniające kartę koniecznie muszą być zameldowane w Rzeszowie i koniecznie muszą podać prawidłowy PESEL (oczywiście nie wolno też zapomnieć o podpisie!).

Jeśli komuś nie chce się lub nie ma możliwości zeskanować karty proszę o kontakt, chętnie odbiorę od niego kartę i wyślę razem z innymi pocztą do Urzędu Miasta.


Tutaj więcej na ten temat, dla tych, którzy pierwszy raz słyszą o temacie...
http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow...et-obywatelski


Będę bardzo wdzięczny za każdy podpis - i oczywiście za forwardowanie tego wszędzie gdzie się tylko da ;P
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Nie dało się porozumieć z "kolegami z RSFu" tak, by zamiast trzech projektów fotograficznych przygotować jeden, wspólny, co zwiększyłoby szansę na jego ewentualną realizację?

P.S. Popraw sobie ostatniego linka.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

To całkiem osobne projekty niestety nie da się ich połączyć, za to na karcie do głosowania są trzy pola więc można głosować na obytrzy na raz...

Tu dobry link (autoskracanka zadziałała)
http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/rz ... bywatelski


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

kurde, nie zrozum mnie źle, ale posługiwanie się cudzymi pracami w celach reklamowych własnego (wspólnego projektu) nie jest czymś szczytnym, mimo, że sama idea jest jak najbardziej fajna.


edyta: może by mnie to tak nie raziło, ale obecnie mój mielecki kolega toczy spór z pewną mielecka instytucją, która w bezceremonialny sposób potraktowała jego zdjęcie, wykorzystując ją do, w zasadzie szczytnych celów. na dziś dzień sprawa ociera się o sprawę w sądzie. instytucja za nic ma jego prawo autorskie i idzie w zaparte.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Kurde, nie zrozum mnie źle, ale czy jesteś pewien, że te plakaty nie należą przypadkiem do Domeny Publicznej?
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

jesteś tego pewien? jeżeli tak nie ma problemu. ale jeżeli nie, to trochę lipa.

inna sprawa to fakt, ze poważna impreza organizowana przez w sumie fotografów, ludzi twórczych z definicji, a posługuje się w celach reklamowych czyimś pracami. no ale co kto lubi, lub może.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

zanabyte i zapłacone.
konkretnie za 7 nowych polskich złotych.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

szacun:)
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

ee, nie aż tak ;)
Kupiłem kiedyś na potrzeby innego projektu, dla klienta ;>
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no dobra, ale co z tego będę miał?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Wypasioną imprezę fotograficzną w mieście ;>
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

@taharii,

ile pieniędzy można dostać za zwycięstwo w głosowaniu? Planujecie ten festiwal jako spotkania z fotografami i wystawy, czyli taki prawdziwy festiwal, czy to będą bardziej warsztaty?

P.S. Trzymam mimo wszystko kciuki za waszą propozycję, chociaż zapewne nie jest ona najpotrzebniejsza rzeszowianom ze wszystkich zgłoszonych. A trzymam dlatego, że niestety wiem, jakie propozycje wygrywały w innych miastach. Ale tego tematu rozwijać nie będę gwoli nieburzenia optymizmu.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Mój optymizm niestety padł w momencie kiedy okazało się, że projekty kulturalne mimo, że mają ograniczenie do nie więcej niż 10% budżetu to i tak wchodzą z tej samej listy.
Na dodatek wczoraj kolega powiedział, że u niego na osiedlu pracownicy spółdzielni mieszkaniowej chodzili i zbierali podpisy.
Niestety nie jesteśmy w stanie konkurować z tak zorganizowanymi podmiotami, bo mamy tylko 3 aktywnych i dostępnych czasowo ludziów...

Co do pozostałego to tutaj jest bardziej szczegółowy opis projektu: http://taharii.pl/album/rbo/02.OpisOgolny.pdf

Konkursy, spotkania, warsztaty, wystawy taki miał być plan - realizacja obawiam się, że w tym roku mało prawdopodobna ale nie poddaje się jeszcze, jutro w czasie orkiestry planuję organizować podpisy na rynku.
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Niezmiennie: powodzenia!

A aktywność pracowników spółdzielni może i tak okazać się słaba w porównaniu z potencjałem, jaki ciągle drzemie w głosie z ambony, który, jak dotąd, wiele już w sprawie budżetów obywatelskich w różnych miastach zdziałał.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Sprawdzone i prawdziwe, niestety tu też każda parafia ma swoje minimym 3 projekty, na które lobbing prowadzą w kościołach i pomysły pozaparafialne się nie mieszczą - sprawdziłem tą opcję bo też wydała mi się kusząca.

No nic, zobaczymy jaka była skala, będziemy wiedzieć czego się spodziewać za rok.
ODPOWIEDZ