Rollei Pan 25 w R09?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Rollei Pan 25 w R09?

Post autor: temol »

Macie może jakieś doświadczenia z Rollei Pan 25 w Fomadon R09? Mam też RLS, ale stoi już ze dwa lata, co prawda nieotwarty, ale diabli go wiedzą... Mam jedną naświetloną już rolkę, której szkoda mi na testy.

T.
Awatar użytkownika
RadoKub
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2009, 19:59
Lokalizacja: Sanok

Post autor: RadoKub »

Drodzy forumowicze, ja również pytam o pracę z tym slajdem 25 iso w rodinalu 1:100 nie wiem ile powinno się wołać , macie może jakieś skany , piszą że jest to podobny materiał do legendarnej agfy apx , czyli ostrość i rozpiętość tonalna rewelacyjna. Jak to z tym jest , proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 11:45 przez RadoKub, łącznie zmieniany 1 raz.
remo_1988
-#
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2010, 17:34
Lokalizacja: Bogatynia\Wrocław

Post autor: remo_1988 »

Ja również się podpinam pod ten wątek;)
Awatar użytkownika
RadoKub
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2009, 19:59
Lokalizacja: Sanok

Post autor: RadoKub »

Na razie nie wiem jak Rollei Pan , ale wołałem akutacyjnie 100delty i to co widzę na slajdzie negatywowym to po prostu miazga ! Ilość oddanych szczegółów powala , może mi trudno ocenić bo robiłem samotne drzewo z filtrem czerwonym ale to co jest naświetlone to po prostu maestria . Wołałem Ilford Delte 100 w 19 stopniach w czasie równej godziny , co 2, 4, 6, 8, 16 minut obrót koreksem, a przez pierwszą minutę obracając pokrętłem w kaiserze . Jestem oszołomiony !
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

RadoKub pisze:Na razie nie wiem jak Rollei Pan , ale wołałem akutacyjnie 100delty. Jestem oszołomiony !
Mały obrazek czy średni?
Awatar użytkownika
RadoKub
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2009, 19:59
Lokalizacja: Sanok

Post autor: RadoKub »

sredni , zobacze pod skanerem
remo_1988
-#
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2010, 17:34
Lokalizacja: Bogatynia\Wrocław

Post autor: remo_1988 »

RadoKub pisze:sredni , zobacze pod skanerem
Czekam na skan;)
Mam nadzieję, że go wrzucisz;)
Awatar użytkownika
RadoKub
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2009, 19:59
Lokalizacja: Sanok

Post autor: RadoKub »

To pewnie za 2 tygodnie wrzuce , tutaj pod wątek i porównamy jak zachowuje się delta i rollei 25 w tej samej strefie ansela adamsa . Ale ja nadal nalegam jeśli ktoś wie ile powinno się moczyć Rollei Pan 25 akutacyjnie byłbym wdzięczny .
Pozdrawiam Was

Znalazłem w necie coś takiego , nie wiem czy jest to jako miarodajne bo nie ma żadnych skanów są tylko suche informacje a czas jest dość krótki
http://www.photokb.com/Uwe/Forum.aspx/p ... lei-Pan-25


dla porównania popatrzcie na tabelę w APX 25 dla błony 120
http://www.digitaltruth.com/chart/searc ... er=Rodinal


Panowie jestem po testowaniu Rollei Pan 25 w rodinalu
1:100 -20 minut , co minutę obrót koreksem , sami osądźcie jak ma się materiał , dodam że widoczność była bardzo kiepska i wyciągałem światła , filtr czerwony założony , za kadr mnie nie opluwajcie :) pozdrawiam!
Załączniki
Z Połoniny Caryńskiej
Z Połoniny Caryńskiej
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 10:00 przez RadoKub, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ