Regulamin Bazaru

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: jurek »

Otrzymałem ostrzeżenie od Jerzego, którego nie rozumiem. Czytam regulamin Bazaru:

--------------------------------------
Nowy regulamin BAZARU

- przy sprzedaży obowiązkowo podajemy cenę oraz dokładny opis przedmiotu.

- przy zamieszczaniu ogłoszeń sprzedaży lub usług (chodzi głównie o firmy) o charakterze zarobkowym
wymagana jest wcześniejsza konsultacja z administratorem serwisu (redakcja@korex.net.pl).

- po sprzedaży/kupnie przedmiotu, informujmy o tym w wątku.

W przypadku niestosowania się do regulaminu - zostaną wyciągnięte konsekwencje z zablokowaniem i usunięciem konta włącznie.

Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 21:40 przez Michał Kowalski, łącznie zmieniany 6 razy.
--------------------------------------

Otrzymane ostrzeżenie:

--------------------------------------
Albo sprzedajesz na korexie, albo na allegro. A już wystawianie tu za 400 zł a na allegro licytacja? Ostrzeżenie.
--------------------------------------

Jerzy, zacytowałeś nieistniejący punkt regulaminu. Publicznie proszę o wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: 4Rider »

jurek pisze: 21 gru 2020, 19:47od Jerzego
No nie dziwi mnie to, a miało być inaczej ... ale zawsze pozostaje tak samo ...
znowu ta nadgorliwość ...

[z tego co się dokopałem był kiedyś taki przepis, ale zniknął dawno, dawno temu]

Może czas pomyśleć o emeryturze Panie Jerzy?

Ale z drugiej strony tu oferta za 400, a tam sprzedane za 208,50 to też nie w porządku:

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-powi ... 0028320557

I tu punkt dla Jerzego, ale wykonanie jak w narodowym sejmie ...
Bo należała by się reprymenda publiczna ( ale nie ostrzeżenie) i powód wzięty z sufitu,
lub z podróży w czasie 💾

No to reprymenda z mojej strony - nie wiem czy ktoś to kupi -
ale koszt wysyłki zdjęcia 40 PLN :shock: - zniechęca wielce i budzi wątpliwości...

https://allegro.pl/oferta/milgart-fotog ... 0023487223

PS: sprawa wydaje się wyjaśniona publicznie jak sądzę ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: jurek »

Jaka jest definicja "w porządku"?

Wysyłkę liczyłem pod kuriera InPostu (nie mieści się w paczkomacie) + koszt zabezpieczenia (foliopak, 2 x tektura introligatorska, karton), faktycznie może powinieniem dorzucić Pocztę Polską.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: 4Rider »

jurek pisze: 21 gru 2020, 20:37 Jaka jest definicja "w porządku"?
Kolego naprawdę chcesz wyjaśnień?

Po pierwsze - mieści się: maksymalne wymiary 41 X 38 X 64 cm.
Po drugie - inne przedmioty masz z wysyłką gratis.
Wreszcie po trzecie - koszt tuby to 2-3 PLN, a płaskiego opakowania w ogóle bym nie liczył -
a wysyłka nawet jakby miała coś kosztować to wszędzie do 0,5 kg kosztuje poniżej 14 PLN.
I chciałem Ci wyjaśnić że od kosztów przesyłki też zapłacisz prowizję - bo byli tacy co
cwaniakowali i sprzedawali przedmiot za złotówkę z wysyłką za 99 PLN.
W tym wypadku będzie to 10,06% od całości tego co zapłaci kupujący -
wszędzie są jacyś mądrzejsi - może nawet tacy jak ze stopki J.A.
Tak mówią że: zawsze znajdzie się większa ryba -
ja tam wciąż się oglądam kiedy to mnie połknie 🐠 🐟 🐡
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: Jerzy »

jurek pisze: 21 gru 2020, 19:47 Jerzy, zacytowałeś nieistniejący punkt regulaminu. Publicznie proszę o wyjaśnienie.
Dostałeś ostrzeżenie za to, że ten sam przedmiot wystawiłeś drożej na korexie niż na aukcji na allegro. Bardzo nie fair.
Czemu punkt regulaminu dot. niewystawiania tu i tam zniknął? Nie wiem, ale jego duch pozostał choćby w dyskusji dot. regulaminu. Nie chcemy by korex zmienił się w słup ogłoszeniowy. I naprawdę nie bawię się w przeglądanie allegro czy olx by znaleźć aukcje z rzeczami tu wystawionymi.
Innym niepisanym zwyczajem jest by tworzyć jedno ogłoszenie gdy sprzedajemy wiele rzeczy. Jeśli ktoś wystawi np. pięć ogłoszeń z rzędu to zwykle zwracamy mu uwagę. To nie jest forum prawników, nie bawi nas pisanie regulaminów i ściganie użytkowników za cokolwiek.
Czekam jeszcze na obrazek zomowców-moderatorów...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Regulamin Bazaru

Post autor: jurek »

Jerzy pisze: 21 gru 2020, 22:49 Dostałeś ostrzeżenie za to, że ten sam przedmiot wystawiłeś drożej na korexie niż na aukcji na allegro.
[...]
Czemu punkt regulaminu dot. niewystawiania tu i tam zniknął? Nie wiem, ale jego duch pozostał
Cena "Kup teraz" była taka sama w obu miejscach.

Hm. Proponuję do regulaminu dodać punkt wymagający widzenia duchów i obrazu utajonego :)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Regulamin Bazaru

Post autor: aka »

Jerzy pisze: 21 gru 2020, 22:49
jurek pisze: 21 gru 2020, 19:47 Jerzy, zacytowałeś nieistniejący punkt regulaminu. Publicznie proszę o wyjaśnienie.
Dostałeś ostrzeżenie za to, że ten sam przedmiot wystawiłeś drożej na korexie niż na aukcji na allegro. Bardzo nie fair.
Czemu punkt regulaminu dot. niewystawiania tu i tam zniknął? Nie wiem, ale jego duch pozostał choćby w dyskusji dot. regulaminu. Nie chcemy by korex zmienił się w słup ogłoszeniowy. I naprawdę nie bawię się w przeglądanie allegro czy olx by znaleźć aukcje z rzeczami tu wystawionymi.
Innym niepisanym zwyczajem jest by tworzyć jedno ogłoszenie gdy sprzedajemy wiele rzeczy. Jeśli ktoś wystawi np. pięć ogłoszeń z rzędu to zwykle zwracamy mu uwagę. To nie jest forum prawników, nie bawi nas pisanie regulaminów i ściganie użytkowników za cokolwiek.
Czekam jeszcze na obrazek zomowców-moderatorów...
No, no... :shock:
ODPOWIEDZ