Ramki do przeźroczy małoobrazkowych

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Ramki do przeźroczy małoobrazkowych

Post autor: skytruck »

Czeka mnie zaramkowanie sporej ilości przeźroczy i w związku z tym muszę kupić większą ilość ramek. Na Alledrogo sporą część ceny opakowania ramek stanowią koszty przesyłki, więc pomyślałem, że korzystniej będzie kupić w zwykłym sklepie. Tylko za bardzo nie mam pojęcia, gdzie w Rzeszowie (i okolicach) są jeszcze sklepy z tego typu akcesoriami.
Jeżeli ktoś wie, mam prośbę, aby podzielił się tą wiedzą.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ostatnie ramki klasyczne tj. o grubości 3mm, które mieli w muxamie wykupiłem ja. a ramki zazwyczaj kupuję w Internetach, ostatnio kupiłem take take http://fotonegatyw.com.pl/pl/product/view?id=1369939 bezszybkowe, składane na zawiasie i w ogóle. zazwyczaj biorę dwie paczki, przesyłka się rozbija na dwa i tak nie boli. pewnie będę zamawiał, ale to już po nowym roku raczej. chyba że używasz innych, to ja się nie piszę, bo mój rzutnik na cienkich się zacina.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

rbit9n pisze:ostatnie ramki klasyczne tj. o grubości 3mm, które mieli w muxamie wykupiłem ja.
No to wychodzi na to, że i ja będę musiał kupić jednak w Internetach.

Po ostatnich doświadczeniach z Maxumem dochodzę do wniosku, że strach tam kupić nawet ramki (za każdym razem gdy mam z nimi kontakt odnoszę wrażenie, że działają na zasadzie: co by tu jeszcze s...paprać , co by tu jeszcze... znowu łapy odbite na negatywach!)

Ja również przekonuję się do 3 [mm] ramek. Używałem dotychczas także Reflekty GR ale Hamafixy są całkiem O.K. Używam wprawdzie prostego Diapola, ale nawet z cienkimi ramkami daje radę.
Wojtek2001
-#
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 09:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wojtek2001 »

Cześć, gdyby sprawa ramek była aktualna to wygrzebałem z piwnicy około 300 ramek, można rzec nówki-nieśmigane, w oryginalnych pudełkach. Nie sądziłem, że są jeszcze pasjonaci, którym może się to przydać.
ODPOWIEDZ