punk not dead czyli czego słuchacie w ciemni odsłona druga

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

a swoją drogą, Budzy mógłby się w koncu dogadać z Adamskim w kwestii nagrania pierwszych kawałków Siekiery. Trochę to herbata po kisielu, ale zawsze to lepsze niż istniejące dema czy nagrania z koncertów w tragicznej jakości. Chodzi o zachowanie materiału dla potomnych...
Nie wiem czy wiecie, ale ponoć Siekiera jest bardzo popularna w... Australii, chyba nawet jakiś boot tam wyszedł
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

No tak, skończyło się muzykowanie ... Wyniosłem się z ciemnią na stryszek pozbawiając się tym samym dostępu do muzyki i bieżącej wody. Ale przynajmniej będę teraz częściej zaglądał pod powiększalnik, omija mnie rozkładanie i składanie całego bajzlu co doprowadzało mnie do szału i skutecznie zniechęcało do powiększania.

Wracając jeszcze na chwilę do muzyki to wymienionego Davida Bowie bardzo cenię za całokształt no a piosenką „I`m Deranged” z Zagubionej Autostrady normalnie mnie zabił. Super! Jak i cała muza z filmu o samym filmie nie wspominając.
Wymieniając jeszcze kapele, których chętnie (kiedyś) słuchałem w ciemni warto wspomnieć o Camelu, który niezwykle kojąco działał na nadszarpnięte nieudanymi efektami pracy nerwy (a na koncercie którego miałem kiedyś szczęście być) no i FREE, zespół, który nie wiedzieć czemu jest w Polsce anonimowy a biorąc pod uwagę 5 pierwszych płyt (reszta to niestety popłuczyny) mamy do czynienia z geniuszem w każdym calu. Gitara Kossoffa jak dla mnie jedyna w swoim rodzaju i absolutnie nie do podrobienia, to vibratto, sposób grania, szkoda, że skończył jak skończył. Rodgers – nie trzeba komentarza, Andy Fraser, który biegał na basie jak źróbek po łące no i Kirke – temu jeden werbel i kocioł wystarczył do linii rytmicznej, ech …
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

Coil pisze: Wracając jeszcze na chwilę do muzyki to wymienionego Davida Bowie bardzo cenię za całokształt no a piosenką „I`m Deranged” z Zagubionej Autostrady normalnie mnie zabił. Super! Jak i cała muza z filmu o samym filmie nie wspominając.
Oryginalnie, "I'm deranged" pochodzi z płyty "1.Outside" - jest to chyba najbardziej zakręcona płyta Bowiego, szczerze polecam.
Bowie bardzo długo mnie intrygował, zawsze zwracałem na niego uwagę jak słyszałem jego kawałek, ale jakoś tak nie sięgałem głębiej. Parę lat temiu, będąc na festiwalu filmowym w Kazimierzu obejrzałem film "Intymność" gdzie były wykorzystane aż dwa utwory Davida, w tym "The Model" również z "1.Outside". Kawałek dziwny, żaden przebój, a wgniótł mnie w fotel. Z tego filmu wyniosłem właśnie Bowiego i pamięć o... strasznej burzy, która o mało nie zawaliła namiotu gdzie odbywały sie projekcje. Zresztą, pierwsza projekcja "Intymności" została przerwana. Ponoć ta burza była nad większością Polski.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Było o muzyce, którą chętnie słuchamy w ciemni to teraz z drugiej strony: czego w ciemni bym nigdy nie posłuchał. Ano jest taka jedna artystka, którą naprawdę uwielbiam, miałem nawet szczęście być kiedyś na jej koncercie w Poznaniu ale słuchanie jej płyt po ćmoku, w starej przedwojennej chałupie to dla mnie zbyt duża dawka adrenaliny.
Diamanda Galás bo tak nazywa się ta Pani jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, niepodrabialna, głos o skali 3.5 oktawy, z którego naprawdę korzysta w pełnym zakresie ku mojej radości :-D Kto nie zna jej twórczości - niech te kilka co pikantniejszych okładek jej płyt wystarczą za komentarz. Naprawdę polecam choć na początku ciężko się przebić przez ten diaboliczny mur ale z czasem słucha się jej do śniadania, objadu, kolacji - byle nie w ciemni :mrgreen:
Załączniki
diamanda.jpg
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

muzyka ...

Post autor: jac123 »

O, widzę że nie tylko ja za młodu słuchałem punka...
Pozdrawiam więc Wszystkich wielbicieli tej muzyki i nie tylko tej.
Coil, Nowa Aleksandria jest genialna, kiedyś słuchałem jej na okrągło, no i Fali, wiadomo. Ostatnio Siekiera wydała kilka starych kawałków w papierowym wydaniu, wraz z tekstami i krótką historią zespołu, polecam.
Teraz słucham Banco de Gaia, klimatyczne kawałki.
Jako że też mam dziecko zakupiłem CD (w ciemni można podłączyć głośniczki).
pozdro
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

A ja słucham książek w mp3 8-) a jak nie, leci Yann Tiersen, Beirut, islandzkie gwiazdy( Sigur Ros, Mum, Amina), TLove, Sonic Youth lub The Doors. o jeszcze Dead Can Dance daje rade :-D
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Re: muzyka ...

Post autor: rbit9n »

jac123 pisze:...Nowa Aleksandria jest genialna, kiedyś słuchałem jej na okrągło...
he! jak byłem teraz w święta w domu, wygrzebałem z pudła Nową Aleksandrię i słuchałem na magnetofonie praktycznie non stop, jak się kończyła jedna strona, przekładałem na drugą i abarot. ale co tu dużo mówić, genialna płyta i tyle.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Guldan
-#
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2008, 12:26
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Guldan »

wczoraj pojawilo sie cos co moglo mi grac muzyka w ciemni (w sensie ze glosniki) i podczas pracy sluchalem sobie In Gowan Ring, plyty The Twin Trees. bardzo ja lubie.
when we have each other we have everything

http://jacekolszewski.viewbook.com/
Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszka »

Odkad panowie z Euro Film Transu podpieprzyli mi radiomagnetofon (od tamtej pory ich szczerze nienawidze) musze sobie podspiewywyac :D Ostanio (poza ciemnia) męczę soundtrack z Conana barbarzyncy.
powered by
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rx21
-#
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:43
Lokalizacja: Warszawa/Grudziądz
Kontakt:

Re: punk not dead czyli czego słuchacie w ciemni odsłona dru

Post autor: Rx21 »

weesee pisze:natknąłem się na ciekawą stronę
http://dada.serpent.pl/index.html
To kolega weesee punkowiec były?
pozdr,
K
czyli Rx21
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

w tej chwili na topie u mnie są:

Pink Floyd - High Hopes
Massive Attack - Live with Me
Anathema album Natural Disaster
Bugge Wesseltoft - Yellow is the color
Bugge Wesseltoft - Hope
Daft Punk - Something About Us
Daft Punk - Veridis Quo
Daft Punk - Voyager

i wszystkie albumy J.Key'a (vel. Jamiroquai)
to ja zabiłem Laurę Palmer...
chloe
-#
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2008, 18:26
Lokalizacja: zgora
Kontakt:

Post autor: chloe »

nina stiller
the knife
fever ray
beirut
dom cudow (na licencji creative commons, nic tylko znaleźć i ściągnąć)
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

rym w rodzaju:

"gdy pogoda Ci nie sprzyja do pier**** ojca w ryja"


z pankowej muzyki lubię tylko jednen kwałek jednego wykonawcy


Włochaty - Animals

według mnie ma przekaz i duszę :!:
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

mam 9 albumów włochatego i nigdzie nie znajduje tego kawałka

pozatym naj bardziej wole intro
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

to ja zabiłem Laurę Palmer...
ODPOWIEDZ