Przywitanie i pytanie o matówkę TLR

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PawCh
-#
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2012, 09:51
Lokalizacja: Gdańsk

Przywitanie i pytanie o matówkę TLR

Post autor: PawCh »

Jestem tu nowy więc wypada się przywitać. WITAJCIE.

Forum czytam od kilku miesięcy, łowię informacje, pomału dochodząc o co w tej całej zabawie chodzi.. Fotografuję głównie trzema aparatami: Ikoflex II, Ricohem xr-20SP oraz Pentaxem programA. Nie wywołuję jeszcze sam negatywów, ale być może i do tego etapu dorosnę. Póki co frajdę mam z samej nauki, przy czym najbardziej interesuje mnie poprawne naświetlanie. Nie porywam się na poważne tematy artystyczne - ot widoczki, rodzinka, budynek... Ale mam nadzieję, że ucząc się od was i zdobywając doświadczenie zacznę bardziej świadomie kreować "klimat" fotografii i być może sięgać również po inne tematy.

Żeby nie wyszedł off top to mam pytanie do użytkowników TLR. Ponieważ moja maszynka ma dość ciemną matówkę i w moim odczuciu mało kontrastową (widziałem dla porównania rolleiflex, bronica), zastanawiam się nad jej wymianą. Czy możecie polecić jakieś aktualne źródło zakupu matówki do wymiany? (max kontrastowej, może być z klinem lub nie). Wiem kto może wymienić, chodzi tylko o zakup materiału.


pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
janykiel
-#
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: janykiel »

Witaj. Co do matówki, to zależy ile chcesz wydać. Najlepsze na rynku Beattie to wydatek powyżej 200$. Na allegro jednak ostatnio poajwiły się matówki w bardziej przyjaznych cenach. Ja kupiłem do Rolka u pana [url=http://rick_oleson.tripod.com/index-175.html]Olesona[/url] i jestem zadowolony.
PawCh
-#
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2012, 09:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawCh »

ototo dzięki - tez namierzyłem wcześniej ten kontakt i byłem ciekaw czy to jeszcze aktualne. Dzięki za opinię - pomogłeś :)
desheikh
-#
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:58

Post autor: desheikh »

Czy możecie polecić jakieś aktualne źródło zakupu matówki do wymiany?
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

desheikh pisze:Czy możecie polecić jakieś aktualne źródło zakupu matówki do wymiany?
Niedawno na ebay kupiłem beattie do RB za ludzkie pieniądze. Kupiłem z liniami, więc gładka beattie poszła do kogoś kto sobie ją przytnie do Rollei. Załóż na serwisach aukcyjnych powiadamianie i poluj.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
c2h5oh
-#
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2013, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: c2h5oh »

Sam teraz szukałem do corda IV i znalazłem na ebayu zaawansowany japoński czy jakiś inny skośnooki produkt za 21$ z wysyłką i chyba zaryzykuje. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać linka.
ODPOWIEDZ