Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 12 sty 2021, 19:32 ale chyba piszesz o akademiku, a nie o domu tam inna sprawa
No toż napisałem że u mnie w domu taką lodówkę mamy, właśnie dlatego tęskno mi do Torunia bo tam w mieszkaniu mam całą wielką lodówkę dla siebie i mogę w niej trzymać co mi się tylko podoba
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 12 sty 2021, 21:30
4Rider pisze: 12 sty 2021, 19:32 ale chyba piszesz o akademiku, a nie o domu tam inna sprawa
No toż napisałem że u mnie w domu taką lodówkę mamy, właśnie dlatego tęskno mi do Torunia bo tam w mieszkaniu mam całą wielką lodówkę dla siebie i mogę w niej trzymać co mi się tylko podoba
wybacz lodówki Ci na razie nie wyślę, za duże gabaryty - przetrwaj do lata, a jakoś to ogane - wybieram się co prawda na Północ dalej, ale i muszę odwiedzić Południe - może wcisne do kombi...
Ale się nie przejmuj przy tej ilości filmów na razie środki, polecane przez Zbyszka i mnie na razie wystarcza - co prawda balkon nie najlepszy - duża zmiana temperatury w czasie doby i światła - ale zwykły rozum wystarrczy by to ogarnac...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

4Rider, większość filmów trafiła do lodówki bo mam tam pudełko więc wywalczyłem trochę przestrzeni zawczasu, ale 12 rolek 135 już nie weszło. To stare Macoort 25 także nie wymagają nie wiadomo jakiej troski, natomiast wszystkie kolorki udało mi się wcisnąć do lodówki
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 12 sty 2021, 21:38 4Rider, większość filmów trafiła do lodówki bo mam tam pudełko więc wywalczyłem trochę przestrzeni zawczasu, ale 12 rolek 135 już nie weszło. To stare Macoort 25 także nie wymagają nie wiadomo jakiej troski, natomiast wszystkie kolorki udało mi się wcisnąć do lodówki
To inna sprawa - nie tzrymaj ich na balkonie, za duża wilgotność - w sumie w piwnicy grzeją teraz jak Cholera - zamknij w szufladzie daleko od grzejnika, może w tapczanie przy podłodze, nic im się nie stanie przy tej czułości przez parę miesięcy, później znajdziesz inny sposób - nie ma co robić paniki - a jak co czytaj wyzej
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: J.A. »

Imperitus, jeżeli to ma być BB to służę swoją.
BTW. Wpadniesz?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: zladygin »

4Rider pisze: 12 sty 2021, 21:05
J.A. pisze: 12 sty 2021, 21:03 Panowie.
Filmy w oryginalnych fabrycznych opakowaniach są zamknięte hermetycznie.
Wytrzymują nawet kąpiel w rzece.
Nie wiem jak głębokiej, ale na pewno do 1,5 m. Sprawdzone organoleptycznie.
Oczy-wiszące, mowa o zawartości kartonika, a nie o kartoniku.😇
Dziękuję że znów się że mną zgadzsz, to budujace.
Mogę votum separatum?
Miałem jakieś - nie pamiętam - filmy 120 w lodówce, w szufladzie dolnej. Lodówka się wzięla i rozmroziła, szuflada zalana. Dwa filmy w czarnych pudełeczkach oryginalnych, fabrycznych - zamoczone. Te w zgrzewanej folii przeżyły. Kartonowe opakowania już nie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 12 sty 2021, 22:07
4Rider pisze: 12 sty 2021, 21:05
J.A. pisze: 12 sty 2021, 21:03 Panowie.
Filmy w oryginalnych fabrycznych opakowaniach są zamknięte hermetycznie.
Wytrzymują nawet kąpiel w rzece.
Nie wiem jak głębokiej, ale na pewno do 1,5 m. Sprawdzone organoleptycznie.
Oczy-wiszące, mowa o zawartości kartonika, a nie o kartoniku.😇
Dziękuję że znów się że mną zgadzsz, to budujace.
Mogę votum separatum?
Miałem jakieś - nie pamiętam - filmy 120 w lodówce, w szufladzie dolnej. Lodówka się wzięla i rozmroziła, szuflada zalana. Dwa filmy w czarnych pudełeczkach oryginalnych, fabrycznych - zamoczone. Te w zgrzewanej folii przeżyły. Kartonowe opakowania już nie.
Pewnie ze możesz, ba możesz nawet wiele więcej, ale w tej wypowiedzi nie wnosisz nic więcej - no chyba że miałeś baaardzo stare filmy, które były jedynie zawijane, a nie zgrzewane, ale to wiadomość do innego watku...+68... - tam właśnie były takie filmy - w tej epoce - nie zgrzewane chermetycznie...
Pozdrawiam!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 12 sty 2021, 22:11 Mogę votum separatum?
Oczywiście, wymiana zdań między zgadzającymi się ze sobą dyskutantami, jest wzajemnym kadzeniem.
zladygin pisze: 12 sty 2021, 22:07 Dwa filmy w czarnych pudełeczkach oryginalnych, fabrycznych - zamoczone. Te w zgrzewanej folii przeżyły
problemem są te czarne pudełeczka filmów 120.
Niestety one akurat są słabym zabezpieczeniem. Dlatego filmy porządnych firm są w foliach.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 12 sty 2021, 21:48 Imperitus, jeżeli to ma być BB to służę swoją.
BTW. Wpadniesz?
Nie będę Ci zawalał lodówki :lol:
Fuji już wywołany?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: jac123 »

Szczęśliwi ci , którym filmy nie mieszczą się w lodówkach :).
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: mrek »

I sklep, który im sprzeda większą lodówkę :)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ