Proszę o krytyke biegłych w temacie mojej strony www

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Światłoczuły
-#
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2010, 18:17
Lokalizacja: Warszawa żoliborz
Kontakt:

Proszę o krytyke biegłych w temacie mojej strony www

Post autor: Światłoczuły »

Witam
Od dawna zajmuję się fotografią ale jej dygitalizacja i promocja w internecie to dla mnie spory problem.Studia fotograficzne zaliczyłem na średnim formacie.
Stronkę jaką z żoną posiadamy napisał nam kolega.
Chętnie o ile ktoś ma czas na sugestie odnośnie jej bym je poczytał a może nawet wszedł w jakąś komercyjną współpracę bo kolega ma mało czasu.

http://www.swiatloczuli.org/

Z góry dzięki
Przemek Namieciński swiatloczuli.org
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Zawodowcem nie jestem, ale strona jest czytelna i działa z blokadą skryptów - to plus. Jedyne co mnie nie przekonuje to przewijanie w poziomie, nie jest to powszechnie spotykane i chwilę mi zajęło zrozumienie co i jak, zwłaszcza że ruszanie kółkiem myszy nic nie pomaga. Może ktoś pomoże Ci to rozwiązać ciut sprawniej?

O zdjęciach nie piszę, to zupełnie inna para kaloszy, musiałbym się dłużej powpatrywać...

Życzę powodzenia w tym niełatwym biznesie!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Jerzy pisze: chwilę mi zajęło zrozumienie co i jak, zwłaszcza że ruszanie kółkiem myszy nic nie pomaga. Może ktoś pomoże Ci to rozwiązać ciut sprawniej?
Światłoczuły, zobacz tutaj: http://www.michaljelinski.com/content/5/ Jest przewijanie w poziomie które widać, można przesunąć myszką i rolką.

Po powiększeniu tekstu i przewijaniu tło dziwnie się przesuwa.


Tyle zauważyłem, tak na szybko.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Mój internet działający z prędkością 20kb/s otworzył tę stronkę po niecałej minucie.
zieloo pisze: Światłoczuły, zobacz tutaj: http://www.michaljelinski.com/content/5/ Jest przewijanie w poziomie które widać, można przesunąć myszką i rolką.
Natomiast tutaj po prawie dwóch minutach oczekiwania (gdy coś zaczęło się pojawiać) nie chciało mi się już dłużej czekać i zrezygnowałem.

Z tego wniosek: im prościej tym lepiej.
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Menu do przeglądania zdjęć strasznie upierdliwe, intuicyjnie nie da się znaleźć przewijania miniaturek w galeriach (jeśli w ogóle jest) a guziczki next i prev małe, ciężko znajdywalne i po kliknięciu zmieniają miejsce i trzeba szukać od nowa
No i bardzo wolno się ładuje, a to nie może być wina mojego łącza, bo siedzę na wielkiej rurze i raczej szybkim kompie :)
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

Przewijanie miniaturek suwakiem u dołu nie jest najlepszym rozwiązaniem, nawet dobrym nie jest. Mało intuicyjne, bo przeważnie na stronach zawsze jest jakiś suwak zaraz pod zdjęciami lub "next" "prev" itp. [;
Drugi mankament, to po kliknięciu miniaturki, załadowaniu się zdjęcia, a następnie po wyłączeniu go, zostaje kawałek zdjęcia, pod miniaturkami, który "zasłania stronę" >:

http://i49.tinypic.com/fjj9uc.jpg
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

Wszystko ładuje się niemiłosiernie długo, przy zdjęciach w konkretnej kategorii np. artystyczne masz dwa katalogi i po kliknięciu na katalog nie widzę guziku powrót do kategorii. Bardzo dobrze u mnie działa przewijanie, za to do wyglądu ramki zdjęcia po powiększeniu bym się przyczepił bo psuje wygląd estetyczny strony. Przy opisie Agaty jest błąd - "Ukoończyła" oraz link do "fotografii mody" nie działa, a link "zdjęcia ślubne" na samym końcu tekstu o was, przenosi na główną stronę fotograf-wesele a nie do waszej jakiejś tam galerii na tej stronie.



P.S. jak zrobiłeś zdjęcia artystyczne/przemek nr 2,3,5, 17,20?
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Filip »

Przewijanie w poziomie nie jest takie niespotykane, ale powinno działać z rolką. No i na łączu 11Mpbs podstrony też się trochę wolno ładują - wina serwera lub optymalizacji kodu (raczej to pierwsze).
Do tego jest trochę błędów w samym kodzie, twój kolega musi posprawdzać i popoprawiać podstrony: link
Na szczęście nie są to jakieś straszne błędy.

CHoSSeN OnE, zaktualizuj przeglądarkę, u mnie tego nie ma (najnowszy firefox).
Pozdrawiam.
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

Filip pisze: CHoSSeN OnE, zaktualizuj przeglądarkę, u mnie tego nie ma (najnowszy firefox).
W Operze jest.
Światłoczuły
-#
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2010, 18:17
Lokalizacja: Warszawa żoliborz
Kontakt:

Post autor: Światłoczuły »

Gringo997 pisze:Wszystko ładuje się niemiłosiernie długo, przy zdjęciach w konkretnej kategorii np. artystyczne masz dwa katalogi i po kliknięciu na katalog nie widzę guziku powrót do kategorii. Bardzo dobrze u mnie działa przewijanie, za to do wyglądu ramki zdjęcia po powiększeniu bym się przyczepił bo psuje wygląd estetyczny strony. Przy opisie Agaty jest błąd - "Ukoończyła" oraz link do "fotografii mody" nie działa, a link "zdjęcia ślubne" na samym końcu tekstu o was, przenosi na główną stronę fotograf-wesele a nie do waszej jakiejś tam galerii na tej stronie.



P.S. jak zrobiłeś zdjęcia artystyczne/przemek nr 2,3,5, 17,20?
Przede wszystkim dziękuje za cenne naprawdę porady, sam bym nigdy nie dostrzegł błędów ani się nie dowiedział jak strona hula na innych komputerach.

Zdjęcia 2,3 i 20 to zacieki wapna na opryskanych nim szybach w opuszczonym magazynie który już niestety wyburzono. Naświetlane od środka pomieszczenia nie wymagały podbicia kontrastu, odbitki barytowe 40x40 na papierze forma ciepłotonowym wołane w rodinalu dzięki czemu nie jest przesadnie ciepłotonowy.
Negatyw Ilford FP4+ rodinal 1x25, naświetlane na czułość 100.
Odbitka 5 to zdjęcie deski, materiały jak wyżej, ale kontrast podbity dzięki w dużym skrócie niedoświetleniu negatywu i późniejszym bardzo długim wołaniu go w rodinalu (nawet do godziny mieszając co 30 sek.. standardowo wołam 12 min.)
Negatyw do tego musi być najmniej średnioformatowy.
Jest to tzw. system strefowy Ansela Adamsa.
Zdjęcie 17 to lud po zamarzniętej kałuży w której opadła woda, a pozostała sama lodowa abstrakcja.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 20:21 przez Światłoczuły, łącznie zmieniany 2 razy.
Przemek Namieciński swiatloczuli.org
Awatar użytkownika
skrystos
-#
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrystos »

W ofercie jest literówka Sesja nie jest narzyczeńska tylko chyba narzeczeńska :)
Małposkunks
-#
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:01
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Małposkunks »

jeżeli kolega napisał, to pewnie dość tanio wiec z tego co widziałem, to się opłacało...
ODPOWIEDZ