Program do skanowania negatywów

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Program do skanowania negatywów

Post autor: aka »

oKuba pisze: 13 lut 2023, 18:53
ArtekJ pisze: 13 lut 2023, 18:40 Poszukuje innych programów, jak tylko takie są.
Zabrzmialo, jakby ich bylo do wyboru i koloru
A jak takich nie ma to co? Pewnie nie poszukuje. Nic nie rozumiem :-(
ArtekJ
-#
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2022, 09:47

Program do skanowania negatywów

Post autor: ArtekJ »

aka pisze: 13 lut 2023, 18:31
ArtekJ pisze: 13 lut 2023, 17:12 Presto! PageManager9.06 Standard nie łączy się z tym skanerem
Nie wiem co to za wynalazek, ale VueScan skanuje bez jakichkolwiek dodatków. Ten Twój skaner jest na liście obsługiwanych przez VueScan. Jeśli VueScan nie działa to napisz do Eda Hamricka z pytaniem a odpowie na pewno.
Zabrzmiało jak by to była sekta. Jak niema to niema.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Program do skanowania negatywów

Post autor: oKuba »

ArtekJ pisze: 13 lut 2023, 19:54 Zabrzmiało jak by to była sekta. Jak niema to niema.
To po co zawracasz gitare, skoro w dobrej intencji podana informacja o skontaktowaniu wlasciciela i tworcy softu jest zbyteczna?
ArtekJ
-#
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2022, 09:47

Program do skanowania negatywów

Post autor: ArtekJ »

oKuba pisze: 13 lut 2023, 20:56 To po co zawracasz gitare, skoro w dobrej intencji podana informacja o skontaktowaniu wlasciciela i tworcy softu jest zbyteczna?
Hm....zamiast porady to rzucasz jakieś anglosaskie nazwisko które trzeba szukać w necie. Nic tu nie jest oczywiste. Jak na samym początku pisałem chodzi mi nie o śmieszny program VueScan który nie działa w moim kompie z win7 tylko o inny podobnej funkcji.

Jeżeli nie istnieje takowy to niema co obrażać się na to, że VueScan u mnie nie działa. Po pierwsze w tym programie nie mogę wybrać manualnie skaner. Sam automatycznie go wynajduje. W tym przypadku nie znajduje skanera ale inny program nagrzewa lampę, skanuje podgląd.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Program do skanowania negatywów

Post autor: aka »

ArtekJ pisze: 14 lut 2023, 08:07 zamiast porady to rzucasz jakieś anglosaskie nazwisko które trzeba szukać w necie
To anglosaskie nazwisko to akurat ja Ci podsunąłem. Najwyraźniej nie po drodze Ci z forumowiczami, którzy chcieli Ci pomóc. No chyba, że nie chcesz skanować, a tylko zawracasz głowę poszukując jakiegoś programu co to nie wiadomo co i z czym będzie robił. Jeśli nie wiesz kto to Ed Hamrick to ciekawe na jakiej podstawie wyrażasz swoją opinię "śmieszny program"?
Z_photo
-#
Posty: 1026
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Program do skanowania negatywów

Post autor: Z_photo »

ArtekJ pisze: 14 lut 2023, 08:07 (...) chodzi mi nie o śmieszny program VueScan który nie działa w moim kompie z win7 tylko o inny podobnej funkcji.
Śmiesznym bym Vuescana nie nazwał - to bardzo dobry program, moim zdaniem lepszy niż np. SilverFast.
Przyczyna jego niedziałania musi być w Twoim systemie, a twierdzę tak ponieważ w moim komputerze z systemem Windows 7 Vuescan działa bez problemów i obsługuje naprzemiennie dwa skanery (Epson V600 i Plustek 8200). Nie przeszkadzają mu także oryginalne sterowniki i oprogramowanie do skanera, bo takich używam z Epsonem przy skanowaniu dokumentów.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Program do skanowania negatywów

Post autor: J.A. »

Z_photo pisze: 14 lut 2023, 10:02 moim zdaniem lepszy niż np. SilverFast.
ten to jest dopiero śmieszny. Najbardziej przereklamowany gniot programistyczny jaki znam.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Program do skanowania negatywów

Post autor: aka »

J.A. pisze: 14 lut 2023, 10:49
Z_photo pisze: 14 lut 2023, 10:02 moim zdaniem lepszy niż np. SilverFast.
ten to jest dopiero śmieszny. Najbardziej przereklamowany gniot programistyczny jaki znam.
Używam z płaskim Microtekiem bo VueScan go nie obsługuje (dzięki ED:-() i nie rozumiem negatywnych opinii. Używam VueScan na dedykowanych do filmów 135 skanerach i za groma nie jestem w stanie zrozumieć niektórych parametrów. Największą wadą SilveFasta jest sposób licencjonowania, choć i VueScan niemiło mnie zaskoczył płatnymi aktualizacjami po upływie roku od zakupu.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Program do skanowania negatywów

Post autor: J.A. »

Negatywne jest, że jak kupisz sobie skaner i do tego SF (tak miałem z Nikonem 2000), za naprawdę spore pieniądze, to po zmianie skanera zostajesz z bezużytecznym softem. Kilkanaście lat temu jak kupowałem VS po niemiłym doświadczeniu z SF to różnica w cenie była jak między Zenitem, a Canonem. Przy okazji okazało się że na tym nieszczęsnym LS2000 ICE z VS zaczął działać tak, że praktycznie nie było co poprawiać, skany zrobiły się ostrzejsze bez opcji wyostrzenia i kilka innych drobnych przewag się ujawniło. Nawet z tego powodu zrezygnowałem ze sprzedaży LSa przez jakiś czas mimo, mimo że miałem już Minoltę. Sprzedałem go dopiero jak zmieniłem komputer na bez SCASI.
aka pisze: 14 lut 2023, 10:56 Największą wadą SilveFasta jest sposób licencjonowania, choć i VueScan niemiło mnie zaskoczył płatnymi aktualizacjami po upływie roku od zakupu.
O tym nie wiedziałem, ja mam licencję dożywotnią, kupioną jak pisałem wyżej sporo lat temu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Program do skanowania negatywów

Post autor: aka »

J.A. pisze: 14 lut 2023, 11:58 O tym nie wiedziałem, ja mam licencję dożywotnią, kupioną jak pisałem wyżej sporo lat temu.
Ja kupiłem za 300 zł, nie było innej opcji, ale też nie było mowy o rocznej ważności. W sumie nie potrzebuję raczej aktualizacji bo co niby tam się może pojawić do naszych filmowych skanerów? SilverFast też skończył mi darmowe aktualizacje, ale nie wiem po ilu latach bo się dowiedziałem o tym przypadkowo. Aktualizacje do nowych wersji są horrendalnie drogie. Mogę jeszcze powiedzieć, żę wsparcie jest na najniższym możliwym poziomie. Raportowałem błąd polegający na nierozpoznawaniu holdera 120 i na obietnicach się skończyło. Szczęśliwe znalazłem obejście problemu, ale nie zmienia to faktu, że sprzedali produkt wadliwy i nic nie zrobili w celu naprawy. To są negatywy, ale samo działanie nie budzi we mnie negatywnych reakcji.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Program do skanowania negatywów

Post autor: powalos »

Też mam wersję Pro nabytą kilka lat wstecz i nic nie płacę za pojawiające się aktualizacje. Kupione oczywiście na stronie Hamrick'a.
Fan Pentax'a.
ArtekJ
-#
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2022, 09:47

Program do skanowania negatywów

Post autor: ArtekJ »

Nie pisałem ponieważ nic nowego nie stało się w sprawie instalacji skanera OpticPro ST48.
Doszedłem do wniosku, że to może być to wina 7 WIN może by go zmniejszyć do WIN XP. Mam obie oryginalne płytki. Jak to zrobić?
FomaFan
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2022, 20:34
Lokalizacja: Gliwice

Program do skanowania negatywów

Post autor: FomaFan »

ArtekJ pisze: 17 lut 2023, 19:07 Nie pisałem ponieważ nic nowego nie stało się w sprawie instalacji skanera OpticPro ST48.
Doszedłem do wniosku, że to może być to wina 7 WIN może by go zmniejszyć do WIN XP. Mam obie oryginalne płytki. Jak to zrobić?
System operacyjny wymienić za pomocą płytek?
ArtekJ
-#
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2022, 09:47

Program do skanowania negatywów

Post autor: ArtekJ »

Tak próbuję to zrobić. Lecz natrafiłem na ścianę. Ten stary komputer ma dwa dyski. Jeden pełen a drugi pusty. C i D.
Jakoś nie mogę przekierować na pusty, bo tak automatycznie nie wychodzi.
Oto takie komendy są.
Załączniki
20230217_220822.jpg
20230217_215428.jpg
20230217_215159.jpg
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Program do skanowania negatywów

Post autor: PPaweł »

Ale to dwa Windowsy obok siebie miałyby być? To tak to się chyba nie da samymi windowsowymi instalatorami.
ODPOWIEDZ