Problem z wyborem dalmierza.

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

adb
-#
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2015, 12:25
Lokalizacja: Rudki

Post autor: adb »

Nie ma litery H, ale na dole jest info o tym, ze skladana w Hong Kongu, bo to o to chodzi ? Coz zostaje mi zrobic jedna probna rolke i pokombinowac z tym kawalkiem tasmy z przodu.
Dzieki za pomoc :)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

Kolego, nie panikuj tylko irchą przetrzyj szybki z przodu i wizjer z tyłu. Pomaga w 9 przypadkach na 10.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

adb pisze:Nie ma litery H, ale na dole jest info o tym, ze skladana w Hong Kongu, bo to o to chodzi ? Coz zostaje mi zrobic jedna probna rolke i pokombinowac z tym kawalkiem tasmy z przodu.
dokładnie o to chodzi.
w każdym razie w mojej jednej electro 35 GS, składanej w Japonii, wizjer był dość ciemny, ale plamka bardzo dobrze widoczna. z kolei w electro 35 GSN, składanej w Hong Kongu, wizjer był bardzo jasny, ale przez to plamka była mniej widoczna. miałem też do czynienia z japońską GSN, w której było w wizjerze perfekcyjnie.
a teraz ciekawostka taka, otóż wszystkie części były produkowane w Japonii, a aparaty różniły się miejscem końcowego montażu, dlaczego zatem takie różnice? aha, obiektyw w całości był składany w Japonii, także w HK tylko go dokręcali do reszty pudełka. stąd pewnie wysoka jakość szkieł.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze:a teraz ciekawostka taka, otóż wszystkie części były produkowane w Japonii, a aparaty różniły się miejscem końcowego montażu, dlaczego zatem takie różnice?
Tu może być przyczyną zmiana technologii wytwarzania elementów.
1. Przeniesiono montaż do HK by obniżyć koszty.
2. Domniemana zmiana technologii wytwarzania elemntów celownika w tym samym celu co p 1. przeprowadzaona w tym samym czasie co przeniesienie montażu do HK.

Lub po prostu zmiana w celowniku mająca polepszyć jego jasność pokryła się z przeniesieniem produkcji.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
adb
-#
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2015, 12:25
Lokalizacja: Rudki

Post autor: adb »

Przeczyscilem dalmierz w srodku i szkielka od zewnatrz, plamka sie pojawila, ale jak na moje oko nie jest to to czego bym oczekiwal, dalej nie jest ona zbyt kontrastowa jak dla mnie. Nie wiem moze za bardzo przyzwyczailem sie do ostrzenia w Minoltach (x300 i 700)gdzie sprawa jest banalna :)
Zolta ramke w wizjerze widac bardzo fajnie ale plamka co prawda sie pojawila jednak dalej slabiutka... Sprobuje jeszcze raz przeczyscic, moze jakims alkoholem ? Plynem do soczewek ? Jakies pomysly ?:)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

żadnym alkoholem. nie wiem jak to jest zrobione, ale wizjer jest zabarwiony na niebiesko, plamka na żółto, jeśli barwione jest powierzchniowo, to wtedy istnieje ryzyko zmycia farby. lepiej spróbuj z czarną taśmą na wizjerze.

zresztą w yashicach plamka jest taka sobie. z tego co piszą koledzy to w canonecie było ona o niebo lepiej widoczna.

J.A., bardziej mnie ciekawi różnica między japońskim egzemplarzem 35GSN, a hongkońskim. chociaż nie bardzo. nie mam już żadnej ye35gs/gsn, iż stwierdziłem, że olympus om mniejszy i bardziej giętki.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
adb
-#
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2015, 12:25
Lokalizacja: Rudki

Post autor: adb »

Ok problem rozwiazany, dalmierz wyczyszczony, plamka wyrazna, czarnm markerem ja dodatkowo poprawilem i jest ok.... no prawie bo jak dla mnie to ona strasznie mala :) ale ten model juz tak ma.
Dzieki za podpowiedzi Panowie !
P.S.
Gdyby ktos chcial czyscic dalmiez w Yashice to nie jest to skomplikowane, wystarczy odrobina delikatnosci i zalatwione :)
ODPOWIEDZ