problem pryzmat ttl kiev 60

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zdzichu
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:23

problem pryzmat ttl kiev 60

Post autor: zdzichu »

witam , mam problem z pryzmatem ttl od kieva 60 , zaladowalem juz drugi komplet baterii i po paru dniach baterie znowu padly (w tym czasie przepuscilem moze jedna rolke filmu) , baterie nowe - sprawdzane miernikiem przy zakupie , tak wiec zastanawiam sie czy w pryzmacie mi gdzies nie uciekaja volty ?? ktos moze sie spotkal z podobnym problemem , prosze o pomoc dziekuje pozdrawiam ,
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Może głupie pytanie ale czy włączasz pryzmat tylko do pomiaru czy zawsze trzymasz włączony? Czy włącznik działa prawidłowo? Może zamiast wyłączyć przełączasz na sprawdzanie baterii? Mi się na początku też myliły te ruskie napisy ;)
zdzichu
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:23

Post autor: zdzichu »

zaladowalem nowy komplet baterii i diody caly czas sie pala, nawet jak nie wlaczam pryzmatu, wiec tu jest chyba problem - caly czas pobiera prad ( nie wiem jakim cudem ale wczesniej tego nie zauwazylem) , wiec pozostaje mi chyba dobrac sie do srodka :/

ktos moze z was mial podobny problem albo rozbieal pryzmat?
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

może to tylko wada przełącznika, która będzie prosta do usunięcia... Ale świecą się na kazdej pozycji przełącznika? Ja nie rozbierałem swojego, działał okej.
Awatar użytkownika
Hrabia Miód
-#
Posty: 62
Rejestracja: 19 cze 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hrabia Miód »

Gdzie włącza się pomiar? (głupie pytanie, wiem)
Awatar użytkownika
bundzu1
-#
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2009, 16:41
Lokalizacja: sca
Kontakt:

Post autor: bundzu1 »

Witam,
Ja mam trochę inny problem. Przeczytałem instrukcję od pryzmatu po angielsku, tylko nie rozumiem czemu świeci sie tylko jedna dioda (słonko) i wogóle za nic nie chce się nic zmienić. Na górze koło przełącznika jest coś co wygląda jak dioda, domyslam się ze od sprawdzania baterii. Ona rówńież jeszcze nigdy nie zaświeciła. Czy tkoś miał podobny problem?
(Mam chyba ten starszy pryzmat bo wchodza cztery baterie z dodatkową osłonką z papieru po bokach co by się trzymały w pionie).
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

prawdopodobnie masz zaśniedziałe styki bateri, albo się jakaś bateria kiedyś wylała. miałem to samo. teraz jest ok.
Awatar użytkownika
bundzu1
-#
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2009, 16:41
Lokalizacja: sca
Kontakt:

Post autor: bundzu1 »

I przez to cały czas świeci to 'słonko' ?
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

albo wyłącznik jest psiepsiuty
Awatar użytkownika
bundzu1
-#
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2009, 16:41
Lokalizacja: sca
Kontakt:

Post autor: bundzu1 »

Nie wyłącznik jest sprawny, po prostu ttl pokazuje caly czas 'prześwietlenie' jak sie domyslam.
Co zdziałałeś u siebie w pryzmacie?
EDIT. dioda od stanu baterii juz działa - mój błąd. Natomiast ze 'słonkiem' dalej to samo
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

ja nie miałem takiej sytuacji że mi swieciło cały czas, ale to może być sprawa kalibracji światłomierza. ja miałem taką sytuację że baterie trafiało po 1 dniu niezależnie od tego czy światłomierz był włączany czy też nie. było jakieś zwarcie spowodowane wylaniem baterii. po czyszczeniu jest ok.
Awatar użytkownika
bundzu1
-#
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2009, 16:41
Lokalizacja: sca
Kontakt:

Post autor: bundzu1 »

Witam, dzieki za odpowiedź!
Rozebrałem dziada i pomieszałem kabelkami. Jest dobrze. Widocznie sie gdzieś zwierały.
pozdrawiam
Felipe
-#
Posty: 23
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Felipe »

Podłączę się do tematu.
Mam następujący problem. Diody od pryzmatu na zewnątrz nie świecą się. W środku niby widać 2 kułka ale nic racjonalnego z tego nie wynika. Pozatym że w słoneczny dzień gdzie ekspozycja poprawna powinna być np f4 i czas 1/1000. On pokazuję mi przyszłone 8 i czas 8 sek. Nie wiem co się dzieję. Baterie są nowe. Liczę że pomożecie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ