prezentacja prac na www

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

prezentacja prac na www

Post autor: darius_Er »

JAKie strony www polecacie do prezentacji swoich wypocin (nie ujmujac nic naszej galeri koreksowej, w ktorej juz cosnieco zawiesilem) ? ? ?

z jakich korzystacie ?

ja dalem sobie limit do konca roku otworzyc jakies konto, i chcialbym wybrac dobrze...
rami
-#
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2007, 18:05

Post autor: rami »

zadne. zalozyc wlasna stronke
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

no tak-dobrze sie pisze, a sam nie masz www.

choc pomysl nie glupi. ale trzeba miec odpowiednia ilosc prac a nie 30 fot.
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

http://rami.pl/
Stronę ma i to nawet ze świetnymi zdjęciami. Ot co.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Nie wiem jak teraz, ale kiedy jeszcze wrzucałem cokolwiek na publiczne galerie to niezłe było altphotos.com, f2.art.pl (ale to dość specyficzna strona). Fotoforum.pl padło... Już nie wrzucam, bo mało interesowały mnie skąpe komentarze :) Nie tyle w sensie ilościowym, co jakościowym. Poza tym uświadomiłem sobie, że robię zdjęcia bardzo dla siebie, które mnie cieszą - ale nie mają "wymiaru ogólnego", są za mocno osadzone w moim kontekście (co jest wadą/zaletą).
Ale miło wspominam parę lat na plfoto :), bo śledziłem kilkanaście portfolio, poznałem też fajnego kumpla z innego miasta... Publiczna galeria motywuje, by wrzucać nowe zdjęcia, łatwo jednak zacząć robić je pod publiczkę - od tego też uciekłem.
Załóż swoją stronę, a zalogować sie gdzieś zawsze możesz. A nuż ktoś Ci powie coś ciekawego albo złoży jakąś propozycję. Do mnie odezwali się kiedyś hobbyści motyli, bo miałem na plfoto rzadkiego motyla :)

Co do googlepages: możliwości wpływania na wygląd strony są b. ograniczone, to zniechęca do pracy nad stroną.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Jerzy pisze:altphotos.com
A toto nie jest płatne powyżej iluśtam zdjęć?

Ja swego czasu korzystałem z digart.pl, ale ostatnio poziom strasznie spadł, odkąd wykupił ich onet. A komentarze w stylu "rewelacja", czy "za***iste" jakoś średnio mnie cieszą. Wogóle zaczęły się tam cyrki z kółkami wzajemnej adoracji i podbijaniem ocen na wzajem. Wogóle wyleczyłem się ze stron, gdzie są wszelkiego rodzaju statystyki, procenty, punkty, słupki itp. Wolę te gdzie można dodać jedynie komentarz. Wtedy jeśli komuś się coś na serio spodoba to napisze dokładnie, ew. jeśli nie, to wytknie konkretne błędy. A komentarze w stylu "genialne, zapraszam do mnie" to "o kant d*** roztrzaść," jak mówiła moja nauczycielka angielskiego w LO (nałogowa alkoholiczka, swoją drogą)
Awatar użytkownika
kan_gory
-#
Posty: 165
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:53
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: kan_gory »

ja wrzucam na digart.pl

a odnośnie komentarzy...

szczerze mówiąc nie interesują mnie za bardzo komentarze a "wrzucanie" traktuję jak rozszerzenie swojego portfolio.
Awatar użytkownika
jareqq
-#
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: jareqq »

ku6i pisze:
Jerzy pisze:altphotos.com
A toto nie jest płatne powyżej iluśtam zdjęć?
powyżej 20, ale tam kółko adoracji wzajemnej też niestety jest.
tylko, że tego się nie uniknie nigdzie, w galeriach'' w realu'' jest jeszcze gorzej.
niektóre rzadają legitymacji [ legitymację, że się jest artystą :-/ ], pytają o znajomych fotografów, kto pana polecił itd.
chyba tylko własna strona albo prawdziwa galeria.
'' trwała na niebie wielobarwna tęcza, piła wodę z rzeki Moskwy ''
Yaro

Post autor: Yaro »

Jerzy pisze:Nie wiem jak teraz, ale kiedy jeszcze wrzucałem cokolwiek na publiczne galerie to niezłe było altphotos.com, f2.art.pl (ale to dość specyficzna strona). Fotoforum.pl padło... Już nie wrzucam, bo mało interesowały mnie skąpe komentarze :) Nie tyle w sensie ilościowym, co jakościowym. Poza tym uświadomiłem sobie, że robię zdjęcia bardzo dla siebie, które mnie cieszą - ale nie mają "wymiaru ogólnego", są za mocno osadzone w moim kontekście (co jest wadą/zaletą).
Ale miło wspominam parę lat na plfoto :), bo śledziłem kilkanaście portfolio, poznałem też fajnego kumpla z innego miasta... Publiczna galeria motywuje, by wrzucać nowe zdjęcia, łatwo jednak zacząć robić je pod publiczkę - od tego też uciekłem.
Załóż swoją stronę, a zalogować sie gdzieś zawsze możesz. A nuż ktoś Ci powie coś ciekawego albo złoży jakąś propozycję. Do mnie odezwali się kiedyś hobbyści motyli, bo miałem na plfoto rzadkiego motyla :)

Co do googlepages: możliwości wpływania na wygląd strony są b. ograniczone, to zniechęca do pracy nad stroną.

Pozdrawiam!
Podpisuję się pod Twoim wpisem obiema rękami.
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

weesee pisze:kiedyś Krzysztof Krawczyk poszedł do zus-u emeryturę załatwiać
Ekhm... najwyzszy czas, biorąc pod uwagę czas jego scenicznego stażu
Awatar użytkownika
jareqq
-#
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: jareqq »

ku6i pisze:
weesee pisze:kiedyś Krzysztof Krawczyk poszedł do zus-u emeryturę załatwiać
Ekhm... najwyzszy czas, biorąc pod uwagę czas jego scenicznego stażu
Eee, bez przesady.
Pan Hartwig działał do końca swych dni, powyżej 90 - tego roku życia. :-)
Chyba nikt niemiałby odwagi tak powiedzieć.
'' trwała na niebie wielobarwna tęcza, piła wodę z rzeki Moskwy ''
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Nie chodzi mi o sam wiek, patrz: Kapuściński, Kwiatkowska, Feldman, a staż na scenie. Może nie odnosi się to bezpośrednio do Krawczyka, ale moim zdaniem "stara gwardia" powinna już dać sobie spokój i oddać swoje miejsce młodym zdolnym, których jest dużo, ale nie mają jak się wybić. Nawet taki Krawczyk ma fanów może 20% z tych, których kiedyś miał. A już nie wspomnę o zespołach które ostatnią płytę nagrały z 10 lat temu ale dalej grają ten sam repertuar. Np. Skaldowie, którch ostatnio widziałem w TV na jakimś festiwalu (ew. mogła to być retransmisja z poprzedniego roku). Oni grali całą dyskografię psrzed 20 lat, z tą piosenką o listonoszu na czele. Ludzie, no bez przesady!
Ale i tak nic nie przebije ostatnich retransmisji którejśtam rocznicy powstania kabaretu "Pod Egidą" z Pietrzakiem na czele. Kabaret, którego w TVP nie było co najmniej 10 lat miał retransmisję godzinę po Prime time! I niech mi teraz ktoś powie, że TVP nie jest upolityczniona.
Cytując jednego z tego pokolenia: "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"
Ale to tylko taki mały przykład mojej polskiej zrzędliwości, który niewiele ma wspólnego z portfolio na www ;-)
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

rzeczywiscie, RAmi ma wporzadku prace, podobaja mi sie.

sposob prezentacji tez jest ok.

podoba mi sie strona Alkosa;
http://pad.go.pl/

digart`a plusem i minusem jest to ze sa tam b. rozne prace; foto, grafy, obrazy...

mi zalezy na prostym i przejrzystym zawiesanieu fot. moze plfoto... zobacze.

dzieki za odzew.


weesee pisze:kiedyś Krzysztof Krawczyk poszedł do zus-u emeryturę załatwiać,też zaświadczenie musiał mieć.
no ale czy on jest artysta, to pojecie wzgledne.


---------------------
edycja;


znalazlem jeszcze

www.flickr.com

www.pbase.com

no i znane mi wczesniej z niezlych zreszta prac;

www.altphotos.com

www.photosight.ru

nie wspominam o plfoto i onetfoto...



jak ktos ma jakies mysli, niech sie podzieli.
Awatar użytkownika
kan_gory
-#
Posty: 165
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:53
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: kan_gory »

Kod: Zaznacz cały

digart`a plusem i minusem jest to ze sa tam b. rozne prace; foto, grafy, obrazy... 
na plus Digartu jest też to że możesz zdjąć/zamienić zdjęcie kiedy chcesz ;) np. w plfoto nie ma takiej możliwości
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

tzn. jak? Nie można wywalić swojego zdjęcia?
ODPOWIEDZ